TDA1554Q amfi ve otomatik hız ve sıcaklık kontrolü ses sorunu

Başlatan İSKELETOR, 14 Ocak 2011, 22:55:58

İSKELETOR

arkadaşlar iyi çalışmalar . devrem 4 kısımdan oluşuyor ve hepsini birleştirdim. 1. kısım tda1554q 2x22w anfi ,2.kısım lm1036 ton kontrol devresi 3. kısım fan sıcaklık kontrolü ,4. kısım fan hız kontrolü. ve ayrıca fanı otomatik veya manuel olarak devereye almak için iki yönlü anahtar kullanılıyor bide  fanın hız ayarı yapılabiliyor.

arkadaşlar sorum şu devre iyi çalışıyor fakat  bilgisyardan herhangi bir ses girişi yapınca ses kısık iken veya açık iken vınlama yapıyor.ses girişi yokken bu ses yine var ve entegre hopalör bağlamadan birazda olsa ısınıyor. arkadaşlar bu sesi nasıl ortadan kaldırabilirim. bide sıcaklık devresinde hata mı yaptım bilmiyorum ama devreyi besleyince röle çekiyor ve sürekli fan çalışıyor.soğuk bile olsa yine çalışıyor.bu neden olabilir lütfen yardım

beslemeyi trafo ile yaptım 2x12 v .daha önce devreyi   bir kez daha yapmıştım hiç sorun olmadı (ses sorunu) ses çok kaliteli idi .
lütfen bilen varsa cevap yazsın

cilgin bateris

aynı devreyi bende kurdum cok kaliteli sesi war ben 4 adet 4700uf kullandım ondan olabilir.

felix38

sistem hoş olmuş . vınlama olayına gelince bilg ses kartı lm 1036 yı cok temiz sürüryor . onda sıkıntı yok . yalnız bilg kasası ile yani şasesi ile sistemin şasesinde temas sorunu veya mesafe uzun olunca bu sesi yapar. birde bilg power i kaliteli degilse de yapıyor başıma gelmişti. aklıma başka bişi gelmedi .

spykuzgun

vınlama fandan ötürü olabilir röleden sonra fanına seri  220R 1W direnç bagla vınlama kesilecektir

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın