Ana içeriğe git
elektronikprojeler
Konu: TDA1554Q amfi ve otomatik hız ve sıcaklık kontrolü ses sorunu (1908 Kez okunmuş)

TDA1554Q amfi ve otomatik hız ve sıcaklık kontrolü ses sorunu

arkadaşlar iyi çalışmalar . devrem 4 kısımdan oluşuyor ve hepsini birleştirdim. 1. kısım tda1554q 2x22w anfi ,2.kısım lm1036 ton kontrol devresi 3. kısım fan sıcaklık kontrolü ,4. kısım fan hız kontrolü. ve ayrıca fanı otomatik veya manuel olarak devereye almak için iki yönlü anahtar kullanılıyor bide  fanın hız ayarı yapılabiliyor.


arkadaşlar sorum şu devre iyi çalışıyor fakat  bilgisyardan herhangi bir ses girişi yapınca ses kısık iken veya açık iken vınlama yapıyor.ses girişi yokken bu ses yine var ve entegre hopalör bağlamadan birazda olsa ısınıyor. arkadaşlar bu sesi nasıl ortadan kaldırabilirim. bide sıcaklık devresinde hata mı yaptım bilmiyorum ama devreyi besleyince röle çekiyor ve sürekli fan çalışıyor.soğuk bile olsa yine çalışıyor.bu neden olabilir lütfen yardım


beslemeyi trafo ile yaptım 2x12 v .daha önce devreyi   bir kez daha yapmıştım hiç sorun olmadı (ses sorunu) ses çok kaliteli idi .
lütfen bilen varsa cevap yazsın


Ynt: TDA1554Q AMFİ VE OTOMATİK HIZ VE SICAKLIK KONTROLÜ SES SORUNU

Yanıt #1
aynı devreyi bende kurdum cok kaliteli sesi war ben 4 adet 4700uf kullandım ondan olabilir.

Ynt: TDA1554Q AMFİ VE OTOMATİK HIZ VE SICAKLIK KONTROLÜ SES SORUNU

Yanıt #2
sistem hoş olmuş . vınlama olayına gelince bilg ses kartı lm 1036 yı cok temiz sürüryor . onda sıkıntı yok . yalnız bilg kasası ile yani şasesi ile sistemin şasesinde temas sorunu veya mesafe uzun olunca bu sesi yapar. birde bilg power i kaliteli degilse de yapıyor başıma gelmişti. aklıma başka bişi gelmedi .

Ynt: TDA1554Q amfi ve otomatik hız ve sıcaklık kontrolü ses sorunu

Yanıt #3
vınlama fandan ötürü olabilir röleden sonra fanına seri  220R 1W direnç bagla vınlama kesilecektir