mantar ledlerden 12v türk bayrağı

Başlatan Deniz Karayel, 16 Aralık 2010, 19:19:28

Deniz Karayel

Selam arkadaşlar birisine hediye türk bayrağı yapmak istiyorum bunu kafası kesik olan mantar ledlerden yapıcam 100 150 led civarı kullanabilirim.Elektronikte daha acemiyim seri veya paralel bağlayarak nasıl 12v direk verebilirim.Kırmızı ledler çerçeve olcak şekilde ay ve yıldızın etrafını kaplıcak,ay ve yıldızdada beyaz led kullanmayı düşünüyorum.Delikli plaketle uğraşmak istemiyorum isis ve areste çizimlerini yapabilicek bir arkadaş arıyorum malesef acemi olduğumu belirtmiştim :) A4 bakır plaketin yarısına göre uygun tasarımlarınızı bekliyorum arkadaşlar,şimdiden teşekkürler.

gevv

12v kullanacaksanız  3 led seri ve 1 adet 150 ohm direnç kullanacaksınız  buna göre dizgi yapmalısınız

örneğin  aşağıdaki şemaya göre  3 kat hazırlarsınız  bunları paralel bağlasınız 9 led 12v ile çalışmış olur yerleşime görede şekil verilir

zabun92

kırmızı led için ön direnç 330 ohm beyaz için 150 ohm kullanmalsın

Deniz Karayel

2 nizede teşekkür ederim baskı devresini yağlı kağıda çıkarttık yardımcı olan bir abim sayesinde.Dirençleri smd dirençlerden kullanmayı düşünüyorum devrenın arkasında olur ön tarafta normal dirençler görüntü kirliliği oluşturur diye düşünüyorum.Buna dalgalanma gibi animasyonuda eklersek güzel olucak gibi.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın