çok acil basınç sensörü yardımı

Başlatan gokhangok865, 10 Mayıs 2009, 21:39:18

gokhangok865

merhabalar projem ıcın kullandıgım bır basınc sensoru var mpx7050 onun -Vout ve +Vout cıkısları var.verdıgım basınca karsılık bu çıkışlar arasından yaklasık olarak 40m voltluk bır deger alıyorum.fakat bunu yukseltmem lazım.nasıl yukseltecegım enstrumentasyon kuvvetlendırıcıyle yaptım olmadı fark alıcı yaptım yıne olmadı yarıdm edersenız sevınırım ???

mhoca

Yükseleceği değer nedir. Opamp. ile yapabilirsiniz. İyi çalışmalar.

gokhangok865

valla opampla yapıyorum fakat nedenını bılmedıgım bır sekılde yukseltme yaparken gerılım yavas yavas dusuyor ve yaklasık 10mV degerınde duruyo.yukseltmemı proteusta kurdum bana 60mVluk gerılım gırısıne yaklasık olarak 2V verıyor fakat gel gelelım kı pratıkte hıc oyle olmuyor bunun nedenını hala bulamadım.fakat bır tahmınım var kı o da guc kaynagımın bıraz kararsız olması.bu dusunceme karsı bır de antı tezım var o da opampın yukselttıgı degerı ıle opampların beslemesının arasında cok fark olması yanı 2V opamp cıkısıma karsın 8v opamp beslemesı var yanı bu beslemenın 5 volt olması da 2vluk cıkıs degerımı degıstırmez(bunu proteus oyle gosterdıgı ıcın dıyorum)egerkı bu konuda yardım edebılırsenız sevınırım sımdıden tesekkur ederım.

mhoca

Opamp. olarak ne kullanıyorsunuz. Ofset problemi var gibi gedi bana. Beslemeniz kararlı olmak zorunda. çiftli besleme kullanmanız gerekir. +5 -5 gibi. Opamp olarak OP07 kullanmanızı önerebilirim. Ya da LM10 olabilir. Böyle ir devrede LM 10 kullanmıştım pek problem çıkmamıştı. İyi çalışmalar.

gokhangok865

kullandığın opamp ad620 fakat guc kaynagım pek de kararlı degıl eger elınızde kararlı ve basıt bır guc kaynagı seması varsa gonderır mısınız.?tesekkur ederım uyguladıktan sonra sonucları soylerım...

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın