ARABADA Lpg de çalışırken Benzin pompasını durdurma.. İÇİN BİR DEVRE LAZIM

Başlatan sergec_ti, 30 Kasım 2010, 16:49:40

sergec_ti

S.A. arkadaşlar durum şöyle ; arabam lpg li ve ben araç lpg de çalışırken benzin pompasının çalışmasın istemiyorum...yalnız yapacağımız devre pompayı 3-5 sn sonra kapatacak... ve yarım saatte veya 20dk da bir 5-6 sn çalıştırıp tekrar kapatacak...devreye elektrik girişini lpg valfinden alacağım... bunun için basit devre buldum fakat bu devre pompayı lpg ye geçer geçmez durduruyor ve istediğim gibi 20 dk da bir 5-6 sn çalıştırıp tekrar kapatmıyor.... bana yardımcı olursanız çok sevinirim....hayırlı günler iyi çalışmalar....

bulduğum devre aşağıdadır...

pwm.c

_/\/\/\_ -[ı- -ı>|- -|ı|ı|ı- -ı< -||- -l[]l-

efsanepoldem

bu iş çok zor olmasa gerek diye düşünüyorum. pic ile yapılabilir. hatta 555 le bile yapılabileceğini düşünüyorum.

sergec_ti

patenti felan yok zaten olamazda elektronik bir devre nihayetinde....başka bir forumda şu anki koyduğum devre dışında başka bir devre daha buldum...o devrede ekteki koyduğum devre haricinde araç gaza geçtikten 10 sn sonra felan benzin pompasını kapatıyor....işlem tamam ama bu devre nasıl olmalı ki balli aralıklarla  (örneğin 20dk -30dk ) röleyi 5-10sn açıp kapatsın...açıkçası benim elektonik bilgim yok...ama mutlaki bu işten anlayanlar var kesinlikle yapabilirler...
ne adamlar var canavar gibi kafası çalışıyor...o kardeşler mutlaka bunu yaparlar ama demekki mesajı görmediler....yoksa   çokkktaaannn yapmışlar dı ...beklicez... ;D

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın