[Yardım] 1300Watt & 1200Watt Amfi Devresi..

Başlatan seregual, 21 Kasım 2010, 21:47:35

seregual

Öncelikle Merhaba Arkadaşlar.
Ben Sitede Henüz Yeniyim.
Siteye Şöyle Bir Göz Attımda Gayet Harika Devreler,Harika Paylaşımlar var.

Ben 1300W veya 1200W lık Amfi Yapmak İstiyorum.Amfiyi Kendim Kullanacağım.Ev İçin.

Devre şeması,Baskı Devresi,Malzeme Listesi (Fiyat Önemli Değil),Uzun Ömürlü Amfi Paylaşımlarınızı Bekliyorum.

İlgilenenlere Teşekkür Ederim...
  ;)

gevv

@seregual  1300w  ev için çok fazla değilmi ?  zaten sesi  o kadar açamıyacaksın :) bence entegreli bir anfi devresi işinizi görür

neural

Sanırım şu piyasada üstünde 1200W 2000W gibi ibarelerin yer aldığı amplifikatörlerden yapmak istiyorsunuz.

seregual

Evet arkadaşlar. Ben neural arkadaşımızın dediği gibi 1200W 2000W gibi ibarelerin yer aldığı amplifikatörlerden yapmak istiyorum.

Alıntı yapılan: gevv - 21 Kasım 2010, 21:52:31@seregual  1300w  ev için çok fazla değilmi ?  zaten sesi  o kadar açamıyacaksın :) bence entegreli bir anfi devresi işinizi görür

Ben Amfimi ev amfisi olarak yapıcam ama düğün salonumdakı Ayri bölme için kullanacağım.

Teşekkür Ederim...

@gevv Entegreli Saglam,Güçlü,Yükses Ses Veren Amfiler Varsa Onlarda Olabilir. Teşekkür Ederim...

gevv

piyasadaki bir çok ses sisteminde 4+1 5+1 vs  bas kabinde lm3886 ya da tda7294 kullanılıyor fiyta göre :) tek ya da köprü bağlantı yapılıyor  bu sistemlerde en güçlü bölüm bass kısmı oluyor

tda7294 devresini yapmıştım  temiz ses veriyor  tek etegre ile 100w  iki entegre köprü bağlanarak 200w  güç veriyor   iki tane köprü bağlant yaparsınız   2x200w  işinizi görür

aşağıdaki devreyi yapabilirsiniz

https://320volt.com/tda7294-300watt-stereo-anfi-devresi-kopru-baglanti/

tam güç kullanmak için  beslemede kullanılacak trafo 2x30v 500w  olmalı 4700uf  filtre kondansatörlerinide 6800uf  kullanmanızda fayda var

seregual

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın