Samsung 740n LCD Monitor Arızası

Başlatan ZxSpecTruM128, 21 Kasım 2010, 19:47:18

ZxSpecTruM128

Merhabalar;
baslikta gorulen model monitorum var...monitorde inverter sorunu var yani arka aydinlatma calismiyor.birkac deneme yaptim, bir kac kondansator sisme yapmis degistirdim fakat olmadi...
...
benim esas sorum şu. bu florasanlari harici olarak nasil yakabilirim ? aklima bugun tasarruflu ampullerin devreleri geldi..bir tanesinin icini acip florasani bagladim fakat yanmadi...bunun la yakmak mümkün olabilir mi ?
veya bana ne tavsiye edersiniz ?
cevaplarinizi bekliyorum ..
saygilar....

ZxSpecTruM128

hawke

S.A ARKADASIM ÖNCELİKLE GECMİŞ OLSUN  BİR HASTAN VAR AMA DERT ETME BUNUN BİR ÇARESİ VAR
BANADA TAMİR İÇİN GELMİŞTİ BU CİHAZIN AYNISI DEDİĞİN ARIZALARIN AYNISINI BENDE GİDERDİM OLMADI UFAK BİR SMD ENTEGRE VAR 4502C  İKİ ADET BUNLARI DEĞİŞTİRDİM SORUNU GİDERMİŞTİM  PİYASADA BU ENTEGRELERİN ÇİFTİ 7 TL KADAR BU İŞLEMİ GERÇEKLEŞTİR TEKRAR DENE ÇALIŞIRSA TAMAM HEEE ÇALIŞMADIMI BİR YÖNTEMİMİZ DAHA VAR BESLEME KARTINDA BOŞTA DURAN 13V DEVRESİ VAR ÜZERİNDE 13V 0,1A YAZAR BURAYA 0,47Ω TAK VE EKRANIN ALT ÜST KÖŞELERENE BEYAZ SERİT LEDLER YERLEŞTİR BU LEDLER YANLŞ HATIRLAMIYORSAM 0,8A/M ÇEKİYOR ORJİNAL BİR AYDINLATMA OLMASADA İŞE YARAR DENEMESİ SANA KALMIŞ
30 kupona alınmadı bu vatan

ZxSpecTruM128

Alıntı yapılan: hawke - 22 Kasım 2010, 22:16:06S.A ARKADASIM ÖNCELİKLE GECMİŞ OLSUN  BİR HASTAN VAR AMA DERT ETME BUNUN BİR ÇARESİ VAR
BANADA TAMİR İÇİN GELMİŞTİ BU CİHAZIN AYNISI DEDİĞİN ARIZALARIN AYNISINI BENDE GİDERDİM OLMADI UFAK BİR SMD ENTEGRE VAR 4502C  İKİ ADET BUNLARI DEĞİŞTİRDİM SORUNU GİDERMİŞTİM  PİYASADA BU ENTEGRELERİN ÇİFTİ 7 TL KADAR BU İŞLEMİ GERÇEKLEŞTİR TEKRAR DENE ÇALIŞIRSA TAMAM HEEE ÇALIŞMADIMI BİR YÖNTEMİMİZ DAHA VAR BESLEME KARTINDA BOŞTA DURAN 13V DEVRESİ VAR ÜZERİNDE 13V 0,1A YAZAR BURAYA 0,47Ω TAK VE EKRANIN ALT ÜST KÖŞELERENE BEYAZ SERİT LEDLER YERLEŞTİR BU LEDLER YANLŞ HATIRLAMIYORSAM 0,8A/M ÇEKİYOR ORJİNAL BİR AYDINLATMA OLMASADA İŞE YARAR DENEMESİ SANA KALMIŞ

a.s cok sagol hocam..serit led fikri benim aklimda onu uygulayacagim..sadece bu ampul devreleri bunu yakmaz mi diye aklima geldi merakimdan sorum...
..
birde bu mosfetlerden bulundugum sehirde bulamadim...nereden bulabilirim bana yardimci olabilirmisin bu konuda ?
tesekkur ederim..

hawke

ben gebzedeyim  bu mosfetleri sipariş vererek getirttim malzemecime ama biraz bekledim  7-8 gün falan  yani siz hangi şehirdesiniz
30 kupona alınmadı bu vatan

ZxSpecTruM128

dersim6235

Arkadaşlar aynı sorun bende de var.. 19 inç samsung (model : 932bplus) lcd monitör. güneş ışıgı vurdugunda hafif bi görüntü oluyor. elektronikçi değilim. o yuzden tamir etme çabasında bulunmadım. garantiside geçti ve sorunu nasıl çözecegımı bilmiyorum ve izmirde oturuyorum. yardım ederseniz sevinirim.. ödevlerimi yapmam gerekiyor monitör yok..
 tesekkurler şimdiden..

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın