MC34063A STEP-UP DEVRE HK.

Başlatan DemirKarahan, 03 Kasım 2010, 17:18:08

DemirKarahan

S.a. arkadaşlar,

İlgili entegrenin datashet\'inde işime yarayan devreler var. Ben MC34063A entegresi ile 12 volt dc\'yi 24 volt dc\'ye yükseltmek istiyorum ancak;

Bu devreyi birebir uygulayacağım. Çıkış akımı yetersiz 175 mA. İkinci bir devre ile bu çıkış 1.5 A\'ya çıkartılabiliyormuş.

Benim anlamadığım nokta ise, Şemanın altında şöyle bir açıklama var.

Figure 9. External Current Boost Connections for IC Peak Greater than 1.5 A

9a. External NPN Switch

8. If the output switch is driven into hard saturation (non−Darlington configuration) at low switch currents (≤ 300 mA) and high driver currents
(≥ 30 mA), it may take up to 2.0 s to come out of saturation. This condition will shorten the off time at frequencies ≥ 30 kHz, and is magnified
at high temperatures. This condition does not occur with a Darlington configuration, since the output switch cannot saturate. If a
non−Darlington configuration is used, the following output drive condition is recommended.

Bu devre hakkında yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

DemirKarahan

dhan000

resimler görünmüyor... sanrırım çıkışta 24volt elde etmek istiyorsunuz 175ma az olduğuna göre  siz kaç amper istiyorsunuz ...
MC34063A yüksek güçler almak için harici bir transistör eklenir ve o şekilde daha yüksek akımların akmasına izin verilip daha yüksek güçler elde edilir...

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın