Proteus PIC16 Comparator hatası

Başlatan neural, 31 Ekim 2010, 21:48:17

neural

Proteus 7.1 SP4 sürümünü kullanmaktayım. PIC16 kütüphanesini kullanarak simülasyon yapıyorum. Ancak yazdığım bir programda Comparator (Karşılaştırıcı) gerçekte çalışmasına rağmen simülasyon ortamında hiç tepki vermiyor.
Devre içerisinde 16F87xA serisi ile yaptığım denemelerde Comp. (Karşılaştrıcı)nın çalışmadığını, 16F6x8A ile yaptığım denemelerde çalıştığını gördüm.

Program sürümünü yükseltmek istedim ve 7.6 SP4 sürümünü yükledim. Ancak bu sefer Comp.(Karşılaştırıcı) ve CCP mödülüde çalışmıyor.
Program ile bir sorun gibi görünüyor.

Bu durum ile karşılaşıp sorunu hakkında bilgisi olan var mıdır?

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

profahmet

selam.
ben proteus 7.7 sp2 versiyonunda denedim Comparator normal çalışıyor. isterseniz bana sorun yaşadığınız test devrelerini gönderin tekrar inceleyim.

bazı proteus kırılımları hatalı olabiliyor. önceki versiyonlarda hpwm ve kendiliğinden kapanma sorunu yaşamıştım. bunları birkaç dll dosyasını yama ekleyerek düzeltmiştik.

bende bir ara kaypad sorunu yaşadım. 7.1 versiyonundan sonrakilerde keypedin tuşuna basınca takılıp kalıyordu. biraz uğraşarak sorunu 1,2,3 sütunlarına düşük değerli seri direnç bağlayarak çözdüm.

şuanki kullandığım versiyon ise pek sağlam diyemem. önceleri kolayca çalıştırdığım transistörlü devreler şimdi ise hiç çalışmıyor. ayrıca dier simülasyonlarda hatalı sonuçlar gösteriyor. bu sorunlar bilgisayardan mı, proteustan mı, yoksa windows7\'den mi kaynaklanıyor anlamadım. sürekli eski versiyon kullanmakta iyi olmuyor. internetten aldığım bazı dsn dosyalarını bu versiyon farklılığı yüzünden açamıyorum.
eğer imkanınız varsa sizde 7.7sp2 yükleyin başkada çaremiz yok gibi.

kolay gelsin.

neural

Merhaba,
sayın profahmet verdiğiniz yanıt için teşekkür ederim. Sayın gevv \'in yardımlarıyla çözüldü. O da sizin tavsiyeniz gibi 7.7sp2 yi önermişti. Sorun proteus sürümünden kaynaklanıyormuş.

Yaşadığınız sorunları internette sorunum ile ilgili araştırma yaparken rastladım. (diğer forumlarda)

Bende çok fazla sürüm çıkaran programları hemen yeni sürümlerini yükleyip kullanmıyorum. Yani anlayacağınız sürekli yeni sürüm kullananlardan değilim. :) Ama dediğiniz gibi nette bazı yapılmış uygulamaları açamayınca sıkıntı oluyor.

Teşekkür ederim ilginize.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın