picbasic proje

Başlatan zabun92, 25 Ekim 2010, 00:08:47

zabun92

Merhaba arkadaşlar ben ETE hocamızın picbasic derslerine çalıştım ve picbasic öğrendim :). Şimdi kendimi picbasic konusunda geliştirmek istiyorum aklında değişik projesi olan varsa hem kendimi geliştirmek isterm hemde yardımcı olabilirim.

frkcn

2 girişi ve tek çıkışı olan bir uzunlamasına labirent düşün.
Yapacağın bir robot burada yolunu bulup çıkışa ulaşacak ve daha sonra diğer girişten çıkmaya çalışacak
Bu programı yazabilirmisin. Labirenti kendin çizebilirsin :)

knksvn

dostum soru şu: 1. düğmeye 5 sn basınca 1.lamba 10 sn yanacak ve sönecek bu lamba 10 sn yanarken 2. bir düğmeye basarsan 1.lamba sönecek ve 2.lamba yanacak ama  1. lamba sönükken 2. düğmeye basarsan herhangi bi işlem olmayacak kolay gelsin..:)

zabun92

frkncn arkadaşım senin dediğin benim çin çok zor birşey ama belki sadece labirent takibi yapılabilir

knksvn arkadaşım senin dediğini haftasonuna yapabilirim 

omereliusuk

Alıntı yapılan: knksvn - 28 Ekim 2010, 20:24:33dostum soru şu: 1. düğmeye 5 sn basınca 1.lamba 10 sn yanacak ve sönecek bu lamba 10 sn yanarken 2. bir düğmeye basarsan 1.lamba sönecek ve 2.lamba yanacak ama  1. lamba sönükken 2. düğmeye basarsan herhangi bi işlem olmayacak kolay gelsin..:)
BU kolaymış
labirent biraz zor gibi geldi.

zabun92

zabun92

2. LAMBAYIDA 10 SN YAPTIM BUYRUN DEVRE    (EKTE) :)

knksvn

ikinci lambanın yanma süresi yok isterseniz koyun siz bilirsiniz:)

zabun92

elektrofizik

ledlerle bir Spectrum Analyzer yapabilirsin. seni biraz uğraştırır ama güzel birşey ortaya çıkar.
şuna benzer birşey olabilir.
http://www.youtube.com/watch?v=cVkhCDBXcOU

zabun92

ben daha bukadar prof değilim  :) biraz bilgi toplayıp yapmaya çalışacağım :)

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın