pıc ile lc metre yapımı

Başlatan birdku, 20 Ekim 2010, 16:33:19

birdku

arkadaşlar, abiler kocaeli uni.elektrik müh. okuyorum.3.sınıftayım.proje 1 dersi için hoca pıc ile lc metre yapımı diye bi proje verdi.pıc hakkında hiç bi bilgim yok, yavaş yavaş öğrenmeye çalışıyorum.netten yaptığım araştırmalara görede bu proje 16f84 ile yapılmış ama hoca 16f84 de dısplay olmadığını söyledi.kafam karıştı.bu konuda yardımcı olur musunuz.

knksvn

dostum lc metreyi bi açıklar mısın ayrıca görüntüyü display de mi yoksa LCD ekranda mı olacak

birdku

knksvn kardeş lc metreden kastım; devredeki kondansatörün kapasitesini hemde bobinin ındüktansını ölçen alet demek istedim.konuya tam hakım olmadığım için yanlış ifade etmiş olabilirim;) bu arada dısplay de olacak zannedersem, lcd de değil.

knksvn

dostum bahsettiğin konu beni aşar:( ama sana burda yardım edecek biri mutlaka bulunur 16F84 de display yok diye birşey olmaz display kullanacaksan display sürücü entegresi kullanırsın onun data girişinide pic e bağlalarsın kolay gelsin başarılar

ozan80

Dostum,pic\'e yeni başlayan birisi olarak pic\'in ne olduğunu öğrenmek istiyorsan Orhan Altınbaşağın mikrodenetleyiciler ve PIC proglamlama adlı kitabını tavsiye ederim.Kitapta hocanın istediği proje varmı?Hayır.Ama PIC\'in ne olduğuna ve programlamanın temeline dair çok doyurucu bilgiler bulabilirsin.Foruma yeni üye oldum.Sanırım projeni para ile yaptırabileceğin üyeler var. Ne kadar uygun olur bilmiyorum ama takip ettiğim bir başka sitede(http://www.antrak.org.tr/gazete/111998/barbar.htm) istediğin projenin devresi, pic program kodları mevcut. Gerisi sana kalmış.( Kocaeli Üniversitesini görünce dayanamadım ;)

birdku

teşekkür ederim ozan80.tavsiyelerini dikkate alacağım.bu projeyi halletmem lazım bir an önce o yüzden o kaynak baya bi işime yarayacak inşaallah.zannımca sizde koü\'lüsünüz.koü dayanışması bu olsa gerek.;)

ozan80

Nurettin Abut hocadan güç elektroniği almışlığım var.Evet KOU TEF mezunuyum.Derslerinde başarılar diliyorum ...Yolladığım sitede projen var.Bir göz at derim.Sağlıcakla...

birdku

iyi dileklerin için teşekkür ediyorum.bu yıl bende nurettin hocadan güç elektroniği alıyorum ama derslerine girmek nasip olmadı.çünkü hocamız çok yoğun genelde gelemiyor derslere.belkı duymuşsunuzdur hoca rektör adayı bı yıl seçimlerdende 2. çıktı şu an gözler cumhurbaşkanında o atarsa rektör olacak inşaallah.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın