elektronik kart tamiri nasıl yapılır

Başlatan bdinler, 18 Temmuz 2010, 20:01:26

bdinler

Elektronik kart tamiri temelde nasıl yapılır? Hangi konuları bilmek gerekir?

gevv

Kartın kullanım alanına göre değişir ne tip cihazların kartlarını tamir etmeyi düşünüyorsunuz ?

tahir549

bu endüstriyel kartları nasıl tamir ediyorlar hangi techizatlarla arızayı bulup nasıl gideriyorlar kullanılan malzemeden  tutunda bu işle ilgili püf noktaları nedir konularında bilgi aramaktayım

sirayildizi

Merhaba,

Elektronik kart tamiri yapan firmalar genelde empedans eğrileri ile kart tamiri yapmaktalar. Polar T3000, PolarT6000 gibi cihazlar en yaygın olanları. Ben acizane EFLVItester-Scobe kullanıyorum, oldukça memnunum. Fiyat ve kalite olarak çok iyi. Başarılar...

Flatron

Merhaba
Bu sizin kullandığınız scope hakkında biraz bilgi verebilirmisiniz?
Örneğin siz kaça almıştınız ? Genel özellikleri neler?.Bir kart arızasını ortalama kaç dakikada çözebiliyor.Beraberinde hangi cihazlar olmalı.vb gibi
Zira bende bir lab. kurmayı bu tip bir  cihaz da  almayı düşünüyorum

Kolay gelsin

Flatron

Sevgili Arkadaşım
Ben o cihazın temel mantığını biliyorum sizden öğrenmek istediğim gerçekten çok faydalı oluyormu bunu öğrenmek istiyordum.Belki işleriniz yoğun siteye giremiyorsunuz Ancak 2 satır birşeyler yazmak bu kadar zor olmasa gerek

sirayildizi

Merhaba, kusura bakmayın iş yoğunluğundan her zaman forumlara giremiyorum. Tabiiki bilgi veririm, cihaz 1200$+KDV. Empedans eğrileri ile uğraşan arkadaşlar bilirler, bazen arızayı çözmek 5-10 dakikadır, bazen ise saatler alabilir. Eğer elektronik malzemeleri iyi tanıyor ve kartın arızası ile ilgili detaylı bilgiye de sahip iseniz dakikalar seviyesinde arızalı malzeme bulunur. Yani kartta arızayı lokalize etmek arıza çeşidi ile mümkün.

EFLVITester-scobe cihazı, X-Y modu olan bir osiloskop (çogunda var), kaliteli sökme-takma seti, DC ayarlı güç kaynağı ve multimetre ile her türlü elektronik kart onarılabilir. Kesinlikle zor deği, meslek lisesi mezunu bir arkadaş merakla bu işe eğilir ise, 2-3 haftada tüm kartları onaracak hale gelir.

Başarılar...

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın