image

Ana içeriğe git
Konu: SONY- DAV-SB100 5+1 DVD Mp3 Media player Arızası (164 Kez okunmuş)

SONY- DAV-SB100 5+1 DVD Mp3 Media player Arızası

Değerli Forum arkadaşlarım, Bu konuyu da Elektronik Projelerde açıyorum ki aynı model marka cihazı için sorun yaşayan, çözüm önerilerini internet üzerinde arayan tüm arkadaşlarımıza faydalı ,güzel bir paylaşım olsun. Şimdiden, konuya destek veren ,çözüm önerisi sunanan Tüm Değerli Forum arkadaşlarımıza Teşekkür ediyorum. Sağolun varolun.

Sony Dav-SB100 cihazı bir arkadaş bana ücretsiz verdi. Arıza Tanımı : Cihaz Çalışmıyor. Cihazın Çok detaylı Tüm şema ve açıklamaları ekteki Service Manual de mevcuttur. (Sony yine yapmış yapacağını bu kadar detaylı bir Service Manual Gerçekten düzgün bir firma. )Ben ön inceleme yapmaya çalıştım . Power mainboard da sigorta sağlam ,köprü diyot OK . 450 Volt 330pf Kapasitöre de voltaj geliyor. Yakın bölümde IC 901 entegresine hiç voltaj gelmiyor. IC 902  de hiç voltaj gelmiyor çok tuhaf , köprü diyot devre üzerinde sağlam görünüyor  ama voltaj o bölümde kayboluyor.F yazan tüm sigortalar ve tüm diyotlar kontrol edildi hepsi OK. Ama gözümden kaçan olabilir . Çözüm önerilerinizi bekliyorum Değerli Forum arkadaşlarım.
.

Dosya boyutu 13,4Mb WinRar ile sıkıştırılmış PDF uzantılı dosyadır.
SERVICE MANUAL