Kulaklık USB Port Değişimi

Başlatan Kraken, 09 Nisan 2015, 21:29:42

Kraken

Herkese selam. Yeni aldığım kulaklığımın aylar öncesinde sakarlığım nedeniyle USB portu PC'ye takılı iken yamuldu. Birkaç hafta kullanmaya devam ettikten sonra artık servise gönderdim ve gelen cevap kulaklığın sıfır fiyatına değişim oldu. Bu da kulaklık sapasağlam olmasından ve sorunun bana göre çok basit görünmesinden dolayı  pek işime gelmedi.

Kabloya belli miktarda ister istemez dokunduğumda ya bağlantı kesiliyor ya da seste bozulmalar, parazitlenmeler meydana geliyor.  Bu sorundan dolayı kulaklığı elime alıp portu mekanizmasından  yavaşça çektim ve içerideki  plastik bölümün ortadan ikiye kırılmış olduğumu gördüm. Ama içerisindeki teller sağlam ve kulaklık çalışıyor. Sadece portun değişmesi ve konnektörün tamamen oturması gerek rahat bir kullanım için.

Sanırım kablonun bitiş kısmındaki USB bölümünün tamamen değişmesi gerekiyor kırık olduğundan dolayı. Ama bunu nasıl değiştirebileceğimi bilmiyorum. Gerekli aparatı aldım diyelim, nasıl takacağım ? Ya da alabilecek miyim, satılıyor mu, tarzı sorular var kafamda. Konu hakkında her ne kadar biraz nette bakınsam da elle tutulur bir bilgiye rastlayamadım. Sizlerden yardımlarınızı bekliyorum.

Dilerseniz fotoğraf da atabilirim.

Her şey için şimdiden teşekkürler.

RaMu

Farklı kısımlardan ve açılardan 5-6 tane foto çekip yüklersen yardımcı olmaya çalışırım.

Kraken

Mesajın için teşekkür ederim hocam. Fotolar:

Açık beyaz olan yerden kırılmış hocam. Neyse ki bağlantılar pek zarar görmemiş.

RaMu

Yapacağın şey aslında çok basit,
elektronikten  hiç anlamıyor olsan bile olur,
düz mantık bir işlem.
Bu açıkta kalmış 4 bacağı
örjinalde pc nin usb portundaki 4 liye nasıl temas ediyorsa
aynı şekilde temas etmesini sağlayacaksın
bu zaten açık,
bunun için:
Bir tane lehimlenebilir erkek usb alacaksın

Veya herhangi bir boştaki usb kablosunu kesip
erkek tarafını kullanacaksın ve
elindeki kulaklığın kablosuna bağlayacaksın.

Şimdi önemli olan bu 4 kabloyu doğru yerlere bağlaman.
bunuda biraz dikkat ile kolaylıkla yaparsın.
Hatta söküp birleştireceğin yeni usb kablo ile
kulaklığının kablosundaki renklerin birebir aynı olma ihtimali de çok yüksek.

seron

antalyada u lehimlenebilir usblerden çok aradım bulamadım. nereye gitsem "ne yapacaksın sana kablo vereyim" diyorlar. onlar da haklı.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın