En Çok Tercih Ettiğiniz İşletim Sistemi Hangisi?

Başlatan seron, 09 Ekim 2014, 14:18:56

seron

arkadaşlar, bu anketi en fazla tercih edilen işletim sistemini bir kez daha ve sitemizde görebilmek amacıyla düzenliyorum. anket süresi 20 gün, en çok oy verebilme hakkınız 3 oydur (birden fazla kullanıyorsanız).

umarım yeterli ilgi görür...

teşekkür ederim.

Mr_YAMYAM

Ben bu konuda linux'u tek geçerim.
Ama özel bazı programlardan dolayı XP yi de tercih ettim.

dhan000

Apple Mac OS X tek geçerim -ki kendisi bir linux türevidir...
linux iyi kurulup iyi düzenlenirse çok sağlam bir işletim sitemidir eskiden olduğu gibi artık donanım sorunlarıda yok ama gel görki bir çok elektronikçinin vazgeçilmez programları bu sitemlerd malesef çalışmıyorlar var olan çözümlerde aynı tadı vermiyor buda windowsa mahkumiyet demek oluyor...
emülatörlerle yapılanlar yine asıl sitem üzerinde çalışan gibi olmuyor zevk vermiyor sorunlar diz boyu...
aslında soru gönlünüz hangi işletim siteminde denmeliydi...

yolgezer

Alıntı yapılan: dhan000 - 09 Ekim 2014, 21:19:17Apple Mac OS X tek geçerim -ki kendisi bir linux türevidir...
linux iyi kurulup iyi düzenlenirse çok sağlam bir işletim sitemidir eskiden olduğu gibi artık donanım sorunlarıda yok ama gel görki bir çok elektronikçinin vazgeçilmez programları bu sitemlerd malesef çalışmıyorlar var olan çözümlerde aynı tadı vermiyor buda windowsa mahkumiyet demek oluyor...
emülatörlerle yapılanlar yine asıl sitem üzerinde çalışan gibi olmuyor zevk vermiyor sorunlar diz boyu...
aslında soru gönlünüz hangi işletim siteminde denmeliydi...
ben mac os linux türevidir dedim diye donanım haberde alay etti bazı ileri ler:)
[mergedate]1412892252[/mergedate]
niye 98 yok;:)

minimalite24

Alıntı yapılan: yolgezer - 10 Ekim 2014, 01:04:49niye 98 yok;:)
98 ile xp arasında 2000 olduğunu biliyormuydun?

hem de 2000 i 98 e göre daha cok seviyorum.
98in keyi ayrı bir dert türkce dil paketi ayrı bir dert
Bilgili Bir Ahmak,Cahil Bir Ahmaktan Daha Ahmaktır!

gokhan60

ndemir

memleket

minimalite24

seron

ooooo! sitemizde benim gibi işletim sistemleriyle ilgilenenler çok varmış meğer...
yorumlarınıza bakılacak olursa oy verenler bilinçli kişiler. neyin ne olduğunu biliyorlar.
(bu arada mac os linux türevi mi? :o bilmediğimden soruyorum)

98 neden yok? hala kullanılıyor mu bilmiyorum, gerekli görmedim.

2000 i kurdum ve denedim, XP kadar tatlı gelmedi. tamam driverleri kolay bulunuyor ama kullanmakta olduğum birçok programın eski sürümü gerekiyor ki onu da ayrıca indirip arşivlemek gerekli. ayrıca 2000 in "donanımları kullanmak" konusunda pek de aktif olmadığını farkettim ki bu da ayrı bir dert. mesela 100MB lık bir dosyayı masaüstünden C ye kopyalayana kadar adamı deli ediyor. kopyalama ve kurma hızı çok yavaş.

MAC, kullanmakta olan birçok kişinin bahsettiğine göre oldukça kullanışlı ve hoş bir program. ancak malesef deneme şansım olmadı.

Linux sürümlerini ara sıra indirip kobay bilgisayarımda deniyorum ve şimdiye kadar beğendiğim, windowsu aratmayan, en iyi geliştirilmiş tek işletim sisteminin Linux mint olduğunu gördüm(şahsi fikrimdir)
MAC os a benzemesi açısından "mac deneyimini biraz tadayım" mantığıyla geçen hafta indirdiğim "elementary OS" sistemini dün gece kurup denedim, ve gördüm ki en kötü linux sürümü. nedenini anlatamam kullanıp görmelisiniz. onun yerine şimdi adı aklıma gelmeyen meşhur bir sürüm daha var...
yeni bir işletim sistemine geçmek demek tek başına çağ atlamak demek değildir. modernlik en yeni olanı değil; en uygun, en mükemmel olanı kullanmak demektir. bu nedenle MS in XP si şimdiki sürümlerden çok daha iyidir. o yüzden XP kullanmanızda bir zarar/ayıp/gericilik yoktur.

bu arada haberiniz var mı bilmiyorum ama, Microsoft amca geçenlerde windows 10 un kullanıcılar için deneme sürümünü yayınladı. sitesinden indirip deneyebilirsiniz. "neden 9 değil de 10?" derseniz, bunu kimse bilmiyor; herkes 9 beklerken microsoft, süprüz bir çıkışla 10 u yayınladı.

aslında anketimizin en sonunda ekleyecektim ama -ne kadar doğrudur bilinmez- işletim sistemi kullanım oranlarıyla ilgili bazı bilgileri de şimdi paylaşayım da görün: (bilgiler güncel değil:aralık 2013e kadar)
http://tr.wikipedia.org/wiki/%C4%B0%C5%9Fletim_sistemlerinin_kullan%C4%B1m_pay%C4%B1

ilgilerinize teşekkür ederim.

memleket

Alıntı yapılan: minimalite24 - 10 Ekim 2014, 14:31:27Cye 7 D ye xp mi abi

Hayır tam tersi, C de XP, D de Win7 kurulu

dhan000

şu haliyle linux demek dogru olmaz... sitem olarak kendine özgü kapalı bir yapıdır ama temeli linuxa dayanır...

bakmakta fayda var ... wikide unix tabanlı yazıyor ama linuxta bir unix türevi değil mi?

http://tr.wikipedia.org/wiki/OS_X

yolgezer

Alıntı yapılan: seron - 10 Ekim 2014, 14:35:45ooooo! sitemizde benim gibi işletim sistemleriyle ilgilenenler çok varmış meğer...
yorumlarınıza bakılacak olursa oy verenler bilinçli kişiler. neyin ne olduğunu biliyorlar.
(bu arada mac os linux türevi mi? :o bilmediğimden soruyorum)

98 neden yok? hala kullanılıyor mu bilmiyorum, gerekli görmedim.

2000 i kurdum ve denedim, XP kadar tatlı gelmedi. tamam driverleri kolay bulunuyor ama kullanmakta olduğum birçok programın eski sürümü gerekiyor ki onu da ayrıca indirip arşivlemek gerekli. ayrıca 2000 in "donanımları kullanmak" konusunda pek de aktif olmadığını farkettim ki bu da ayrı bir dert. mesela 100MB lık bir dosyayı masaüstünden C ye kopyalayana kadar adamı deli ediyor. kopyalama ve kurma hızı çok yavaş.

MAC, kullanmakta olan birçok kişinin bahsettiğine göre oldukça kullanışlı ve hoş bir program. ancak malesef deneme şansım olmadı.

Linux sürümlerini ara sıra indirip kobay bilgisayarımda deniyorum ve şimdiye kadar beğendiğim, windowsu aratmayan, en iyi geliştirilmiş tek işletim sisteminin Linux mint olduğunu gördüm(şahsi fikrimdir)
MAC os a benzemesi açısından "mac deneyimini biraz tadayım" mantığıyla geçen hafta indirdiğim "elementary OS" sistemini dün gece kurup denedim, ve gördüm ki en kötü linux sürümü. nedenini anlatamam kullanıp görmelisiniz. onun yerine şimdi adı aklıma gelmeyen meşhur bir sürüm daha var...
yeni bir işletim sistemine geçmek demek tek başına çağ atlamak demek değildir. modernlik en yeni olanı değil; en uygun, en mükemmel olanı kullanmak demektir. bu nedenle MS in XP si şimdiki sürümlerden çok daha iyidir. o yüzden XP kullanmanızda bir zarar/ayıp/gericilik yoktur.

bu arada haberiniz var mı bilmiyorum ama, Microsoft amca geçenlerde windows 10 un kullanıcılar için deneme sürümünü yayınladı. sitesinden indirip deneyebilirsiniz. "neden 9 değil de 10?" derseniz, bunu kimse bilmiyor; herkes 9 beklerken microsoft, süprüz bir çıkışla 10 u yayınladı.

aslında anketimizin en sonunda ekleyecektim ama -ne kadar doğrudur bilinmez- işletim sistemi kullanım oranlarıyla ilgili bazı bilgileri de şimdi paylaşayım da görün: (bilgiler güncel değil:aralık 2013e kadar)
http://tr.wikipedia.org/wiki/%C4%B0%C5%9Fletim_sistemlerinin_kullan%C4%B1m_pay%C4%B1

ilgilerinize teşekkür ederim.
o yazıyı kim okuyacak ey seron:)
evet linux türevi. tıpkı androidin de linux-java karışımı olması gibi.
ben yıllarca pc bakım onarım teknik servis işinden ekmek yedim:)ordan kaldı az buçuk bir şeyler.
[mergedate]1412958920[/mergedate]
Alıntı yapılan: minimalite24 - 10 Ekim 2014, 07:13:2898 ile xp arasında 2000 olduğunu biliyormuydun?

hem de 2000 i 98 e göre daha cok seviyorum.
98in keyi ayrı bir dert türkce dil paketi ayrı bir dert
bilmem mi:) ayrıca yanlışın olmasın 98 en kolay keylenen sistem. xp ile başladı zaten doğrulama olayı. dil pakedi gömülü var bende gönderem mi:)

seron

bende şu an 98, 2000, ME var eskilerden... 98 i denemedim ama çocukluk yıllarından ne olduğunu az çok biliyorum. 2000 onun biraz daha gelişmişi. ama çok da tatlı değil. ME sürümü de var pro; ama kurmadan evvel setup disketi sordu, ben de vazgeç dedim.

şu anda linuxun tek sorunu, kullanıcı kitlesinin oyun "inadı" konusuna iyi bir çözüm getirememiş olmasıdır. illa ki COD oynamak isterseniz, biraz sıkıntı yaşayabilirsiniz. zira wine, daha "iyi" konuma gelebilmiş değil. yine de windows u zarara uğratacak kadar gelişti linux.

android, Google tarafından linux çekirdeğinden geliştirilerek ortaya çıkarılmış, tüketim odaklı(insanları alışveriş yaptırmaya, para harcatmaya teşvik eden) bir işletim sistemidir. bunun en önemli kanıtı,
1- pahalı telefonlar ve tabeletlerde kullanılıyor olması
ve
2- masaüstündeki birçok uygulama ve kısayolun internet üzerinden ücretli sağlanan servislerle ve alışveriş siteleriyle ilgili olmasıdır. dolayısıyla her ne kadar hoş bir işletim sistemi ise de "ideal" değildir. günümüzde çok fazla tercih bulmasının nedeni, hedef tüketici kitlesinin

bilinçsiz,
lükse ve görselliğe aldanan, kişisel karakterlere sahip olması ve de en önemlisi bir sosyoloji terimi olan "moda" nın bireyler üzerindeki etkisidir...

davut naci kaya

Windows'un atasını izlemek isteyen varmı. Kurulumu yapan kişi win1'i videonun sonuna doğru kaybediyor, sonra bulduğuna da baya seviniyor. :)

https://www.youtube.com/watch?v=vMv8fMFlrt8

yolgezer

Alıntı yapılan: seron - 11 Ekim 2014, 15:02:05bende şu an 98, 2000, ME var eskilerden... 98 i denemedim ama çocukluk yıllarından ne olduğunu az çok biliyorum. 2000 onun biraz daha gelişmişi. ama çok da tatlı değil. ME sürümü de var pro; ama kurmadan evvel setup disketi sordu, ben de vazgeç dedim.

şu anda linuxun tek sorunu, kullanıcı kitlesinin oyun "inadı" konusuna iyi bir çözüm getirememiş olmasıdır. illa ki COD oynamak isterseniz, biraz sıkıntı yaşayabilirsiniz. zira wine, daha "iyi" konuma gelebilmiş değil. yine de windows u zarara uğratacak kadar gelişti linux.

android, Google tarafından linux çekirdeğinden geliştirilerek ortaya çıkarılmış, tüketim odaklı(insanları alışveriş yaptırmaya, para harcatmaya teşvik eden) bir işletim sistemidir. bunun en önemli kanıtı,
1- pahalı telefonlar ve tabeletlerde kullanılıyor olması
ve
2- masaüstündeki birçok uygulama ve kısayolun internet üzerinden ücretli sağlanan servislerle ve alışveriş siteleriyle ilgili olmasıdır. dolayısıyla her ne kadar hoş bir işletim sistemi ise de "ideal" değildir. günümüzde çok fazla tercih bulmasının nedeni, hedef tüketici kitlesinin

bilinçsiz,
lükse ve görselliğe aldanan, kişisel karakterlere sahip olması ve de en önemlisi bir sosyoloji terimi olan "moda" nın bireyler üzerindeki etkisidir...

bu açıdan bakarsak önce ios en beter kapitalist sistem. çünkü itunes hesabını kredi kartı bilgisi olmadan açamıyoruz:)
evet linux çekirdeği üzerine ve bir sürü iddiası var. kapalı kaynak olması vs.
ama java taban, yani dalvik vm sayesinde programcılık daha kolaymı. ve apple gibi ücret ödemek zorunda da değil programcılar. bu da daha fazla ucuz program demekj. ha virus de demek ama idare et:)
bilgisayarı olup da oyun oynamak istemeyecek kimse yoktur. en azından solitaire olsun yawe,:)
aslında gündelik işler için linux, oyun ıvır zıvır iç.in windows kurulabilr. yanlış mı?

minimalite24

seron

win yazıp enter'lasa da olurdu...
paint hoşuma gitti... ta o zaman bile varmış.
bu gün öğle saatlerinde tv8 de çığır açanlar diye bir program vardı. apple'ın ve steve jobbs'un hikayesini anlatıyordu. i-MAC bilgisayarların bill gates in yardımıyla üretildiğini ve peynir ekmek gibi satıldığını biliyor muydunuz? şimdi bulsam antika diye almak isterdim.

yolgezer,
zaten linux kullanıcılarının birçoğunun harddiski bölüntülüdür ve diğer bölüntüde windows vardır. teknolojik ve ilginç haberlerde bir haber paylaşmıştım: apple firmasının üretim tesisinde windows kurulu bir bilgisayar vardı ve bu fotoğraf, camiada epey alay konusu olmuştu; acaba apple'cılar da mı windowstan vazgeçemiyor diye... http://www.ensonhaber.com/apple-fabrikasinda-windows-izleri-2014-06-09.html

gerçek şu ki, bizler -çoğumuz- bilgisayar kullanmaya windows ile başladık. ilk windowsla tanıştık ve windows sayesinde geliştik. "yiğidi öldür, hakkını yeme" demişler. windows asla kötü değildir; ama son yıllarda iyice saçmalamaya başladılar gibi geldi...

seron

konuyu unutmayalım. şimdilik sitemiz çapında çoğunluk win7'de gibi...

Mr_YAMYAM

Gızdırmayın şimdik 98'i yüklerim haaa.
Zaten burda oy gullanmıştım ben. Benim oyum XP idi.

yolgezer

Mr_YAMYAM

Merak etme o kullananlar da yakında kıllanacaklar ve win10 a geçecekler.
İlk geçtikleri anda;
Vaayy bee bu win 10 harikaymış yaaf falan filan sesleri duyulacak. Fazla geçmeden püsürleri ortaya dökülecek. On da laçka olacak.
Belki de emektar XP ciler hala formunu koruyor olacaklar. Bu ankette 7 kişi iseler birkaç sene sonra belki 6 ya düşecekler ama win 7 ciler ortadan fistacılar gibi gaybolacaklardır.

yolgezer

abi açıkçası win 7 çok iyi. yalnız ben xp yi daa çok seviom. ergenliğimiin sistemi yaf:)
fista fıs bir sistem. ama 7 iyi. 8 berbat. 80 gb arşivimi bir anda sildi şerefsiz. daha kullanırsam.
harddisk sorun yaşamasa 98 kullanacam ben yaf:)

seron

harddisk niye sorun yaşıyor? FAT32 ile formatlayıp kurulum disketiyle kuruyon onu.
ikincisi win 7 kötü değildir...

SİNİR BOZUCUDUR!

bunun anlaşılması için sorunları fotoğraflarla belgelendirip buraya yapıştıracaktım ama yasalarla başımız derde girer diye korktum. zira bol miktarda küfür de içermektedir... kullanılırken kullanılıyor birşey yok gibi. ama bazı şeyler var ohooo deli ediyor insanı.

işletim sistemi bir "her şeyi yapma programı"dır. aklınıza gelecek herşeyi. dolayısıyla bu kritere en yakın işletim sistemi şahsi görüşümdür winXP ile linux tur...

pwm.c

Konu üzerinden biraz zaman geçmiş ama bazı şeyleri belirtmeden duramayacağım.
öncelikle bir işletim sistemine hacker gözüyle bakarsanız onu yerin dibine batırırsınız... öyle arkadaşlarım var ki işletim sistemlerinin komut ağırlıklı çalışmasını istiyorlar. kullanıcıya yönelik durumlardan nefret etmişler. sizde aynı düşünebilirsiniz ama ben öyle düşünmem. çünkü normal kullanıcı biriyim.
zamanında comodore64 ile başladım. elimdeki bu alet bozulunca maddi imkansızlıklar nedeniyle uzun bir ara bilgisayarsız kaldım ve sonra win98 kurulu bir makinem oldu ve bununla epey oyalandım. arkasından xp yaygınlaşınca ikisini beraber kullanmaya başladım. elimdeki bazı programlar sadece 98 uyumlu olduğu için uzun süre 98 ile debelendim. bu işletim sistemine driver tanıtmak işkence arkadaşım. herşeye hata mesajı veriyor. "bu program geçersiz bir işlem yürüttü kapatılacak" uyarısı deli etti beni. sonra internetten yediğim virüslar yüzünden ayda bir format atıyordum. cd key numarasını ezberledim bakmadan yazabiliyordum. xp ile de durum aynı. birkaç ayda bir format. dahası, 98 programlarıyla uyumsuzluklarda yaşıyordum. tek iyi yanı driverleri otomatik tanıması ama herşeyi bilemiyor. şöyle böyle xp ile uzun yıllar harcadım. bilgisayarım eski olduğundan vista driverleri yoktu ama kurup denedim aynı gün tekrar sildim. masaüstüden dizüstüne xp ile geçtim sonra dizüstünün win7 driverleri yayınlanınca hemen xp'yi kaldırıp win7 kurdum. yahuuu hayatım kurtuldu. dünya varmış çok şükür dedim. bilgisayara ne bağlasam biliyordu. milattan kalma bazı programları bile sorunsuz çalıştırdım. kurdum kuralı yıllar oldu hala format yemedi. yeni çıkan win7 ve üzeri çalışan programlarıda destekliyor. bazılarınız bilir win7 yeni çıktığında 2000xp driverleri ile kullanabilmişlerdi. bir kullanıcı için daha ne olsun?
bana göre tek kütü tarafı RAM düşmanı olması. bilgisayarınızın donanımı zayıfsa çok kasabiliyor ama vista bundan daha beterdi. win7 yi kullananlar bazı programları yönetici yetkisi ile çalıştır olayına pek alışamamış gibi. bundan dolayı sıkıntı yaşıyorlar ve suşu win7ye buluyorlar. halbuki güvenlik önlemi.
şuanda hala win7 ile devam ediyorum ama sonraki çıkan win8 ve diğerlerini denemedim ancak çoğu kişi driver sorunu yaşıyormuş. linux olarak portable çalışan UBUNTU , KNOPPIX ve SLAX kullandım. şuanda flash diskimde KNOPPIX var gayet güzel çalışıyor. Ubuntuda güncelleme yaptığımda işletim sistemi bozuluyordu. Knoppix böyle bir sorun çıkarmadı. tavsiyem bu yöndedir.
özetle, kullandığımız tüm programlar win7 gerektiriyor. alt versiyonlar malesef tarih oldu... birgün win7 de biter ama ozamana kadar elimizdeki bilgisayarında ömrü dolar.
_/\/\/\_ -[ı- -ı>|- -|ı|ı|ı- -ı< -||- -l[]l-

seron

konu üzerinden zaman geçmedi; anket süresi 20 gün.

dedikleriniz konusunda hallı olabilirsiniz; ancak XP sistem, driverler konusunda zannettiğiniz kadar problemli değil. zahmetli yalnızca. otomatik bulup bulmaması ise aslında avantaj değil.

win 7 ile ilgili hataları ve olumsuz taraflarını biriktiriyorum. gerçi geç oldu ama anket bittikten sonra yayınlayacağım oradan görürsünüz. tabi bana göre sorun olan şleyler birçokları için kafaya takılmayacak ayrıntılar olabilir...

microsoft W7 desteğini 2015 de çekeceğini bildirmiş. bu, o işletim sistemi için yaklaşık iki yıl daha kullanılabilirlik demektir. 2 yıldan sonra önce donanım firmaları driver desteklerini ardından da antivirüs firmaları desteklerini çekerler de ondan...

yolgezer

Alıntı yapılan: seron - 19 Ekim 2014, 15:45:02harddisk niye sorun yaşıyor? FAT32 ile formatlayıp kurulum disketiyle kuruyon onu.
ikincisi win 7 kötü değildir...

SİNİR BOZUCUDUR!

bunun anlaşılması için sorunları fotoğraflarla belgelendirip buraya yapıştıracaktım ama yasalarla başımız derde girer diye korktum. zira bol miktarda küfür de içermektedir... kullanılırken kullanılıyor birşey yok gibi. ama bazı şeyler var ohooo deli ediyor insanı.

işletim sistemi bir "her şeyi yapma programı"dır. aklınıza gelecek herşeyi. dolayısıyla bu kritere en yakın işletim sistemi şahsi görüşümdür winXP ile linux tur...
win 98 169 gb dan yukarı harddiskleri çalıştıramaz:)
40 gb dan yukarı da aynı partitioda kullanamazsın.
xp o kadar kötü bir sistem değil. ben yılardır kullanıyorum sıkıntı yaşamıyorum. virüs falan da çok yedim maa tıkır tıkır. tek sorun ideyi bir türlü master tanıtamamıştım. onu da geçen günkü ameliyattan sonra hallettim :o neden master diye tutturan olursa eh saatte maksimum 20 mb okuma hızı sistem diskinde eccik yavaş kalıyor. 10 dakika açılış bekliyordum ::) şimdi 5 dakka geçmeden pc hazır. hoş o da xp nin suçu değildi ya :P
7 için stabil derim ama 1 gb ramde kullanılmaz.
seron bu arada 2015 ne ya? xp 2002 de çıktı, 2010 da destek çekti. 7 2009 da çıktı :'(

seron

abicim adamlar W10 un deneme sürümünü piyasaya sürdüler. eh bırak da ekmek yesinler. çıklarttıkları şey kalıcı olursa nasıl para kazanacak bill amca? XP'yi mükkemmel yaparak hata yaptılar. şu anda dünyada önemlşi bir kesim hala xp kullanıyor. tabi 1-2 yıl sonra antivirüslerin desteği kesilince mecburen mecburiyetten herkes bırakacak, win 98'e dönecek.

ben hekır gözüyle bakmıyorum; biraz beklerseniz ben size kullanıcı gözüyle W7'de tesbit ettiğim orunları makale halinde vereceğim.

yolgezer

win 7 de sorunlar çopk tabi ki öyle. ama yine de güzel bir sistem. xp gibi bence.
win 10 u neden çıkardılar? 8 de batırdılar da ondan:)

seron

Arkadaşlar oylama neticesinde sitemiz genelinde ençok kullanılan işletim sistemi MS Windows 7 gibi görünmektedir.
hemen ardından XP geliyor.
windows 8 veya 8,1 pek beğenilmemiş gibi görünüyor ve linux ile mac ise hemen hemen hiç tercih bulmuyor.

buna benzer neticeler veren bir araştıma sonucu buradadır:
(bilgiler güncel değil:aralık 2013e kadar)

katılımınız için çok teşekkür ederim,
konu kapanmıştır...

Mr_YAMYAM

Geçerken konuya takıldım.
Sanırım bu konu açıldığından bu yana @seron  fikirlerini değiştirmiş, linux'çu olmuştur :D

seron

evet, şu an bir linux'cuyum ve uzun süredir windowsu açmıyorum.

Yalnız şunu anladım, önemlidir:

İşletim sisteminin kötüsü olmaz.
Bir işletim sistemi eleştirilebilir, yerden yere de vurulabilir, doğaldır. Ama genel anlamda "kötüdür" denemez. zaten geçmişte de devamlı olarak "ben genel anlamda kötüdür demiyorum, benim için kötüdür diyorum" demiştim.

Hatta forumdaki linux ile ilgili sohbetlerde bir sövmediğim kalmıştı linux'a, bilirsin.

Aradan zaman geçti...

Şimdi bazı incelikleri öğrendim.
Aradığım/ihtiyaç duyduğum yazılımları(ın tamamını) buldum.
Kullanamadığım ve bu nedenle gudurduğum yazılımların nasıl kullanılacağını öğrendim.

Şimdi Vindos'a ihtiyacım kalmadı sayılır.

Haaaa!
İleride bakarsın zengin olurum, Edius, Photoshop başta olmak üzere çeşitli pahalı yazılımları alabilecek düzeye erişirim, daha az sorun, daha hızlı ve verimli sonuç adına* windowsa tekrar geçerim. :)
Windows hala benim düşmanım değil, şimdilik ihtiyacım yok sadece. Beni çok eğlediren bir durum da şu: Antivirüs yok. Her indirdiğim dosyayı taramak zorunda değilim. Atıyorum DEPO'ya, orada duruyor. Kimse de karışamıyor. ;D
------------
*Linuxdaki yazılımlar iyi de, "boşver, o kadar olur" denilebilecek sorunlar tabii ki var. Bunlar, bir işi daha uzun sürede yapmama neden olabilecek kadar işi ..ka sarabiliyor.

okinkurt

Windows 10 yükseltmesi yaptım sistem genel olarak 8.1 den daha başarılı olmuş gelişim yine sınırlı 8.1 lisansım ile 10 kullanabiliyorum bu güzel oldu :))

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: seron - 28 Ocak 2016, 15:57:28evet, şu an bir linux'cuyum ve uzun süredir windowsu açmıyorum.

Yalnız şunu anladım, önemlidir:

İşletim sisteminin kötüsü olmaz.
Bir işletim sistemi eleştirilebilir, yerden yere de vurulabilir, doğaldır. Ama genel anlamda "kötüdür" denemez. zaten geçmişte de devamlı olarak "ben genel anlamda kötüdür demiyorum, benim için kötüdür diyorum" demiştim.

Hatta forumdaki linux ile ilgili sohbetlerde bir sövmediğim kalmıştı linux'a, bilirsin.

Aradan zaman geçti...

Şimdi bazı incelikleri öğrendim.
Aradığım/ihtiyaç duyduğum yazılımları(ın tamamını) buldum.
Kullanamadığım ve bu nedenle gudurduğum yazılımların nasıl kullanılacağını öğrendim.

Şimdi Vindos'a ihtiyacım kalmadı sayılır.

Haaaa!
İleride bakarsın zengin olurum, Edius, Photoshop başta olmak üzere çeşitli pahalı yazılımları alabilecek düzeye erişirim, daha az sorun, daha hızlı ve verimli sonuç adına* windowsa tekrar geçerim. :)
Windows hala benim düşmanım değil, şimdilik ihtiyacım yok sadece. Beni çok eğlediren bir durum da şu: Antivirüs yok. Her indirdiğim dosyayı taramak zorunda değilim. Atıyorum DEPO'ya, orada duruyor. Kimse de karışamıyor. ;D
------------
*Linuxdaki yazılımlar iyi de, "boşver, o kadar olur" denilebilecek sorunlar tabii ki var. Bunlar, bir işi daha uzun sürede yapmama neden olabilecek kadar işi ..ka sarabiliyor.
Ha şunu bileydin. (Kırmızı yazılar)
Şimdi öğrenmen gereken bir durum daha var.
Her PC stabil değildir. Özellikle toplama veya düşük konfigürasyonlu PC lerde linux sorunları çok olmaktadır.
Linux seçimleri PC özelliklerine göre yapılmalıdır.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın