hundaı getz cd calar

Başlatan koray, 19 Eylül 2014, 00:45:54

koray

beyler  hundaı  aracın  teyp  ılk  calıstıgında  veya  araba  dıyelım  sıkıntı  yok  ama  bı  sure  gectıkten  sonr a  teyp  kafayı  yıyo  sarkılarda  tık tık  tık   gıbı  sesler  sanıyelık    gelıyo  her  sarkıyı  calmıyor  caldıgınıda  oyle  calıyor  ıste  teyp  de  cok  ısınıyor   cd   ozellıkle     ıcıne  bakıp  gozunu   temızledım   herhangı  bı yerınde   sıkıntı  bulamadım  sızce  neden  olabılır  arabanın orjınal  teybı oldugu  ıcın  onemlı   ılgılenen  arkadaslara  tesekkurler
 ???

seron

şayet elektronik bilgi ve deneyimi konusunda yeterli değilseniz müdahale etmeyin. aslen en iyisi servise götürmektir.

yolgezer

bu tip sorun benim başıma d class pam8002 amfilerde çok geliyor. entegre arızasından yapıyordu. amfi entegresinden ya da preamfiden yapabilir yani.

koray

teyp  orjınal  hoporlerle de  aracınkıler  ek bır  amfı  fılan  takmadım  artı b ırsey  yok  ama  musaıt oldugumda  sokunce  ayrıntılı   şöle  1080hd   devre  fotolarından  ceksem   buraya   atınca  bellkı  sızden bı  fıkır  alırım   üsdat

serkan_48

Araç teypleri normalden fazla ısınabilir. üzerilerindeki anfiler kendini soğutmak için ısı yayarlar.

Arıza ise soğukken değilde bir süre sonra yapması çalıştıkça ısınan bir parçanın görevini yapmamasından dolayı olduğu aklıma geliyor.

Besleme devresindeki kondansatörlere bir bakılmalı şişme veya sorun varmı pcb de kararma anormal bir durum varmı kontrol edilmeli.

kolay gelsin.

yolgezer

Alıntı yapılan: koray - 21 Eylül 2014, 20:34:45teyp  orjınal  hoporlerle de  aracınkıler  ek bır  amfı  fılan  takmadım  artı b ırsey  yok  ama  musaıt oldugumda  sokunce  ayrıntılı   şöle  1080hd   devre  fotolarından  ceksem   buraya   atınca  bellkı  sızden bı  fıkır  alırım   üsdat
Ben teybin icindeki amfisini kastetmistim. Ozellikle preamfi bozuksa zaten ugrasilmaz. Entegreyi bulacaksin da onu programliyacaksin da.
Resim cekerseniz ozellkle entegre kodlarini odaklayarak cekin. Ve etraflarindaki parcalari. Bir de mumkunse board altindaki. Artik araba teypleri bile smd:)

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın