Sese Duyarlı LED Devresi | Yardım |

Başlatan ApoAtes, 16 Kasım 2012, 00:13:41

ApoAtes

Merhaba, hayırlı geceler elektronikprojeler üyesi abilerim ve kardeşlerim :)

Başlıkta da belirttiğim gibi sese duyarlı led devresi yapmak istiyorum.
Örnek; Elimi 2 kere çarptığımda ledler yanacak ve tekrar 2 kere çarptığımda ledler sönecek.
Bunun için ihtiyacım olan devre şeması ve gerekli malzemeleri söyleyebilir misiniz ?
30 tane LED bağlamayı düşünüyorum teşekkür ederim ilginize, tekrar hayırlı geceler dilerim.  :)

ApoAtes

İlgili, bilgilililerden müsait oldukları bir ara yardım bekliyorum teşekkürler  :)

pwm.c

_/\/\/\_ -[ı- -ı>|- -|ı|ı|ı- -ı< -||- -l[]l-

ApoAtes

Alıntı yapılan: asma - 16 Kasım 2012, 12:41:15Böyle bir şey mi arıyordun?
https://320volt.com/akustik-anahtari-alkis-ile-lamba-calistirma/
Aynen böyle bir devre arıyorum dediği gibi bunu pwm.c de vermişti bir diğer konu da ve o konuyu kendim bile bulamadığım için yeniden konu açmak zorunda kalmıştım kusura bakmayın.
İstediğim devre bu ama 1 Led yerine 30 Adet Led koymak istiyorum ve bunun için ne yapmalıyım.

Yerleşim Planı(Plaket üst görünümü)

Yollar ve Delikler(Plaket alt görünümü)

Bunlar değil mi ?

Kullanılmış olan 1 adet Led yerine 30 adet Led koymak istiyorum ve yine 12V Kaynak ile çalışmasını istiyorum  :)

Sayın @pwm.c yeni fazladan bir konu açmış olduğumdan dolayı özür dilerim ilginize teşekkür ederim hayırlı akşamlar dilerim  :)

asma

Resimlerde karta röle eklendiği görülüyor. 220Vac ile çalışan lamba kontrol ediliyor.
Bu hali için açık devre şeması mevcut.
http://sokdinantelektronus.blogas.lt/files/2010/11/snd_sw_sche-tai_3.gif
Devre yalnız bir led yakmıyor bir de röleyi çektiriyor. Bu durumda voltajınız veya yükünüz sizin seçiminize kalıyor.
30led 12v ile nasıl yakılır diyorsanız şerit led kullanabilir veya inceleyebilirsiniz. 3led seri bir de direnç//3led 1 direç//...

Kolay gelsin.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın