image

Ana içeriğe git
Son İletiler
92
Mikrodenetleyiciler / Ynt: Chipten chipe program kopyalama
Son İleti gönderen Furkan41 -
modemi resetlesene veya arayüzden fabrika ayarlarına falan cevir. öyle kablo bağlayarak chip kopyalanmaz okuyucu donanım lazım. ki hiç uğraşmadım modemler ile. şu fabrika ayarlarını veya reseti filan dene birde calışan modemin yedeğini alıp bu bozuk olana yükle belki düzelir.
93
Yönetim Mesajları / Aradığımı bulamıyorum
Son İleti gönderen seron -
Değerli forum üyeleri ve yöneticiler.

Kusura bakmayın, vaktinizi alacağım.

Daha evvel modelini hatırlamadığım, SAMSUNG marka arızalı monitörüm ile ilgili olarak yardım istemiştim. Zannediyorum 1 saatten fazladır forum içerisinde arama yapmaktayım. Fakat bulamadım. Yeni başlık açmayıp başka bir konuya ekleme yaptığımı hatırlıyorum sanki. SAMSUNG ve MONİTÖR anahtar kelimeleri ile arama yapmama rağmen konumu bir türlü bulamadım. SMPS konuları, Güç kaynakları, Teknik servis ve daha birçok başlık altında da elle arama yaptım.

Size zahmet hatırlayan bir üye ya da çabuk bulabilecek bir yönetici müsaitse bulup bana link gönderebilir mi? Monitörün tamiri için yardım isteyeceğim.

NOT: Konuyla @Yusuf usta ilgilenmişti. Hatırlıyorsa vakti olduğunda rica edeceğim.

İyi çalışmalar.
94
Ses Elektroniği / Ynt: TDA2052 60 WAT STEREO ANFİ DEVRESİ (Yusuf Usta )
Son İleti gönderen Kazasker -
Yusuf ustam henüz elekrik vermemiştim. Problem yasamak istemediğinden  projeyi askıya aldım. Zaten eski devreydi. İlk başlangıçta ne bulursa basıyor su amatörler  :D dediginiz gibi biraz daha derli toplu  ve grounding felsefesine uygun hale getirip yapılmalı. Su ta 7240 i bi bitireyim 😃
100
Ses Elektroniği / TDA2052 60 WAT STEREO ANFİ DEVRESİ (Yusuf Usta )
Son İleti gönderen Kazasker -
slm abiler arkadaşlar. bundan 6-7 ay evvel forumu karıştırırken @Yusuf usta  nın bir konuda paylaştığı ve tavsiye ettiği tda2052 anfi devresini basmıştım. karmaşada devre masanın altına düşmüş  :D  dün gece  çalışma odasını temizlerken buldum onu.. devre montajını yaptım ama simetrik beslenen devreye 90 watklık trafo ile  2x12 volt vermeyi düşünüyorum. tda 2052 simetrik 6 ile 25 volt arası çalışıyor. resimde belirttim ama daha önce tda2030 yaktığımdan yine de bir bilene sorayım dedim ;) .  bu devrenin +- girişi nasıl olmalı ?
X
X


devre yapıldığı sırada @Mr_YAMYAM  abi ile grounding çalışıyorduk. o yüzden her yeri şaseleme için çevrili.  bu nedenle 2052 soğutucu montajında izolatör kullanıldı. :)