Ana içeriğe git
Son İletiler
13
Güç Elektroniği Genel / Ynt: Atx Psu Hakkında Bilği
Son İleti gönderen ozgurece -
Değerli Forum arkadaşım sana verdiğim linkte satıcı firma detaylı teknik bilgi vermiş. Sanıyorum bu teknik verilere göre bir sonuç çıkarılabilir.Bende çok detaylı bir test , deneme yapmadım
3. Input voltaj: 4.3 V-32 V
4. Çıkış gerilimi: 5 V-52 V
5. Gelen akım: 4A (maksimum)
6. Transfer verimliliği: % 94% (en yüksek) Normal verimlilik for85 %
7. Anahtarlama frekansı: 400 KHz
8. Çıkış dalgalanma: 50mV
9. Load düzenleme: ± 5%
10. Voltage düzenleme: ± 5%


16
Teknik Servis / Ynt: SONY KDL-37S5500 TV Arızası.
Son İleti gönderen ozgurece -
Fön makinesi ile denedim o bölgedeki sıcaklık 50 dereceye kadar ulaştı ama olmadı, eğer dene dersen 862d+ nın Hot air ilede deneyebilirim.Aslında TV söküp ön paneli açıp tekrar contac cleaner ile tekrar detaylı temizlesem oraya çift taraflı yapışkanı olan keçe yapıştırsam belki düzelebilir. Ama TV çok ağır ,şimdi uğraşmak zor geldi.


17
Teknik Servis / Ynt: SONY KDL-37S5500 TV Arızası.
Son İleti gönderen Furkan41 -
Sorunun Cözülmesine sevindim Güzel calışıyor , Daha sonradan aynı arızaları yaşayacak olanlar icinde güzel bir kaynak oldu ekrandaki cizik kısmın düşmeden kaynaklı olduğunu düşünüyorum pek birşey yapılmaz gibi. ama daha önceden fön makinası tutarak bu arızaların giderildiğini duydum AMA HİÇ Mİ HİÇ böyle birşey DENEMEDİM VE YAPMADIM. İstersen fön makinasını en son ayarda calışıtırıp cizgi üstünde bir gezdir değişim olacakmı bir bak belki düzelir.
20
Güç Elektroniği Genel / Ynt: Atx Psu Hakkında Bilği
Son İleti gönderen i3uz -
Merhaba;
Arkadaşlar aşağıdaki linkde pc güç kaynağından yapılmış bir güç kaynağı var bunun üzerinde 1-10V 10A ve 10-50V 4 A arasında voltaj verdiği belirtilmiş nasıl oluyorda en fazla 12 V verebilen atx psu birkaç ekleme ile 50 volt verebiliyor.

http://www.instructables.com/id/ATX-Based-Lab-Power-Supply-10th-Year-Anniversary-E/
Bunun sayesinde... dc dc booster devreleri sayesinde uygun olanı alınca bu seviyelere çıkarıyorsun.. örnek aşşağıdaki link..


https://www.hobidevre.com/LM2596-dc-dc?gclid=CjwKCAjwma3ZBRBwEiwA-CsblPtZon4nUuMPvGlShaJVN_utkvnpqSNcq64CrGfG6mE0dX84Pj-r9BoC3vQQAvD_BwE