image

Ana içeriğe git
Son İletiler
3
Yeni Başlayanlar / Ynt: Besleme kartı yaptım. Acaba oldu mu :)
Son İleti gönderen H_SerhatY -
@Mr_YAMYAM hocam cidden bu 100Hz ile 30Hz arasında fark varmış :) Bende müziklerin frekans ayarı ile oynamamı sağlayan bir program var.
100Hz denedim, yok. Ne adamın sesi, ne de arkadaki müzik duyulmuyor. Yani, bir "UĞULTU" var :D
30Hz denedim. İşte bu. Tam istediğim gibi. Yalnız ara sıra kulaklık kulağımdan düşüyor bass olduğunda :D Bir de bass olunca hafif cızırtı oluyor. Belki+15dB artış yaptığım içindir. Belki de programdan dolayıdır. Nedenini anlayamadım ama, neyse.
7
Ses Elektroniği / Ynt: PAM 8610 Deneme Test (Yusuf Ustanın Dikkatine)..!
Son İleti gönderen Furkan41 -
Bende Şimdi bu PAM8610 neymiş ne değilmiş dedim ve bağlantıları yapıp sesi verdim. Baya güzel hoplarım dandik olduğundan amfiye yazık ediyorum ama neyse kısa zamanda alırım güzel hop buna.  ve cidden teorik olarak hesap yapınca bile cıkıştan verdiğini girişten cekilen akımdan görebiliyorsun 12 voltta 0.90 amper cekiyor son seste buda 10 watt olduğunu kanıtlar nitelikte.
10
Elektrik Elektronik / Ynt: 1.5 volt 300mA ile 5v\'lik role çalıştırma
Son İleti gönderen Yusuf usta -
1.5 volt transistörü tetikleyecek peki roleyi çektirebilecek mi denediniz mi ?
Bende de 4 tane 3.7 volt çıkış veren bir kumanda var bununla 3 tane motor hareketi vermek istiyorum fakat roleleri direk çektirirmi bilmiyorum o yüzden soruyorum.

Çektirirse bile transistörsüz kullanmamanız gerekir. Lojik çıkışlar düşük miliamper olur ve sürücü bir kompeneti tetiklemek için tasarlanırlar. Bahsettiğiniz kumanda transistör çıkışlı ise, bir motoru direkt harekete geçirmek üzere tasarlanmamışsa kullanma amacınıza bağlı olarak; mutlaka bir transistör tetikleyerek motor çalıştırın, ya da transistörle röle tetikleyerek kullanın.