Ana içeriğe git
Son İletiler
3
Ses Elektroniği / Ynt: 2 adet sony ss-l80 için amfi devresi
Son İleti gönderen Mustafa281 -
Memleket ustanın amfi devresini yapabilirsiniz zaten 20 wattlik bir amfi de 20 wattlik hoparlör  kullanılmaz hoparlör biraz yüksek değer de kullanılır ki daha rahat çalışsın ve daha uzun ömürlü olsun diye zaten o amfi o hoparlörleri bayram ettirir. 😊
5
Mikrodenetleyiciler / Ynt: Mucit23 ferhat yol kulucka makinesiarkadaslar
Son İleti gönderen Yusuf usta -
bir devrede yanlış yere taktığım bir pull up direnci 16f876 saniyesini 6 katı kısa saydırıyordu. tek hatam bord altından pull up direncini +5 volt yerine 7805 girişindeki ana voltaja bağlamakmış. fark edip düzeltmiştim. Sizin devrede de benzer bir şeyler olmuştur belki montajda.
6
DC DC Dönüştürücüler / Ynt: smps devresi FMU 32S VE 32R YE MUADİL
Son İleti gönderen Malicarpar -
Arkadaslar suan voltaj dengelendi ben nuve yi 30 tur sardım 30+30 olarak yeniden sardım ve trimpota giden 180k dirençi 65k ya düşürdüm suan minimum 15 volt ile 50v arasında ayarlanabilir oldu trimpot un işlevselliği bu voltajı biraz daha yükseltmek için ne yapabilirim Nerede ki elemanı degistirmem gerekiyor acaba bu sorunu da cozersem diğer nuve yi de ona göre saracam bilseydim en başında 32 +32 tür sarardim fakat ben nuve ye sığıp sigmayacagini bilmediğim için 30 tur sardım😕😕 bu voltajı şarkıyı değiştirmeden nasıl arttirabilirim acaba birde 12v girişindeki söktügum şok Bobini geri takayim mi bilemedim  ka3525a entegre sini sg3525 le degistirsem mi onuda bilemedim
7
Mikrodenetleyiciler / Ynt: Mucit23 ferhat yol kulucka makinesiarkadaslar
Son İleti gönderen cooldishes -
Devreyi yapan  ferhat arkadasin oto. Cicek sulamasini yaptim sıkıntı yok cok guzel ama bu devrede takili kaldik bende dusunmuyor degilim kendi yapti denedi olmazsa kendi arectorn sitesine yukleyipte yarim bir projeyi sitesine koymazdi zaten kodlari hem egitim amacli paylasmis hemde eksik yapacagini zannetmiyorum bakacagim 3 tane kristal degistim bi iki tane daha malzeme degistirecegim bakacagim duruma yazdiklarin icinde  tesekkur ederim

8
Mikrodenetleyiciler / Ynt: Mucit23 ferhat yol kulucka makinesiarkadaslar
Son İleti gönderen Furkan41 -
Ben daha önce onun ile ilgilenmiştimm yanlış hatırlamıyor isem de PBP dilinde yazılmış bir programı vardı. şimdi bu sorunu yaşamanın belli başlı nedenleri olabilir.

1-RTC entegresi anlık veri alıyordur fakat program lcd ekranı 7 saniyede bir yeniliyordur. bu yüzden ekran mesajı sizi yanılıtıyordur.
2-yanlış hatırlamıyor isem bu programın menü kısımları WHİLE döngüsü ile yapılmıştı yani menüden gezinirken başka işleri yapmıyor olur.  buda işte menüden cıktıktan sonra saatin birden bire büyük farkla değiştiğini ısı değerlerinin düştüğünü görmek normal uzun vadede menü kısmında takılmak. cünkü diğer işleri yapmaz hale gelir eğerki while ile yapılmış ise ki ben öyle hatırlıyorum.
3-RTC nin kristalinde bir sorun olabilir diyeceğim fakat 7 saniye maraton olarak yapması donanımsallık birşey değil fakat elemanları dğeiştirip yeniden gözlemlemek hiç olmassa ARIZA tespitini daraltır diye düşünüyorum.