Ana içeriğe git

Konu: Yakıt tasarruf cihazı / Suyla çalışan araba olayı (267338 Kez okunmuş)

Ynt: Yakıt tasarruf cihazı / Suyla çalışan araba olayı
Yanıt #2565
Kardeşim hho ile 6 barlık kabı patlattıysan süpersin. Üniverstedeki deneylerimizde enjeksiyonun püskürttüğü 3 barlık basınca ulaşmak için birçok deney yaptık. Ancak vanalı ve barometreli çelik kapta  minimum 5 dakikada birikti. Ayrıca gösterdiğin pnomotik valfin elektroniği abs sisteminde var. 0-3-5 amper ile basıncı sabitliyo, basıncı artıyor ve basıncı azaltıyor. Gerek duyacağın bi durum olursa bunu araştır.
enfal hocam yetenek bu işte :) resimdeki kap param parça oldu...
hababam sınıfına döndü ortam "bu sefer neden patladı bende bilmiyorum"
peki bubbler sistemi olarak neler kullanıyorsunuz?
yada kullanıyormusunuz? gerek var mı?

• enfal
  • [*][*]
Yanıt #2566
Alüminyum olmasa kalörifer radyatörü kullanmayı düşünüyorum :) bubbler den daha ucuza mal ediliyor hemde soğutucu özelliğinden çok soru işaretleri var :) yalıtıma geçmesi vb.
Şimdi sana diyecekler saf hidrojende böyle bir problem olmaz diye :) tek yönlü bir valf kullanırsan çözebilirsin :) hatta dışardan oksijen tutucu özelliği kazandırabilmende imkansız değil.

• merakliadam
  • [*][*][*][*]
Yanıt #2567
hayır öyle demiyecez arkadaşım boşuna sevinme. yeteri kadar anlattık.
anlayana sivri sinek saz anlamayana davul zurna az. veya her kes istediğini deneyimleyebilir. hidrojenle ilgili  çalışmaları destekliyoruz. ister saf olsun ister karışık.

mustafa bey öncelikle bu patlama vesilesi ile  hidroksijenle yakından tanışmış oldunuz hayırlı olsun.yıldız markayı kullanabilirisiniz. sıkıntı yok. dereceden kasıt ortam sıcaklığı olabilir. zira bu geri tepme valfi çok defa kullanıldığı halde ve geri tepmeler yaşadığı halde sıkıntı olmuyor.

bubler daki su  geri çekiliyorsa dizaynda bir sıkıntı olabilir.
  • Son Düzenleme: 02 Mayıs 2016, 09:00:54 - merakliadam

Yanıt #2568
mustafa bey öncelikle bu patlama vesilesi ile  hidroksijenle yakından tanışmış oldunuz hayırlı olsun.yıldız markayı kullanabilirisiniz. sıkıntı yok. dereceden kasıt ortam sıcaklığı olabilir. zira bu geri tepme valfi çok defa kullanıldığı halde ve geri tepmeler yaşadığı halde sıkıntı olmuyor.
en kısa zamanda saf hidrojen denemeyi düşünüyorum...
saf hidrojen jeneratörünü bulabileceğim arkadaşlar FİYAT bilgilerini özelden  bana geçerlerse sevinirim.

Yanıt #2569

resimdeki gibi bağladım...
ilk çalışmada gaz çıkıyor.. sonra rolantede veya araç durduğunda kabdaki su HHO sistemine doğru emiliyor. su tamamen bitiyor.
  • Son Düzenleme: 02 Mayıs 2016, 18:44:06 - mustafasadoglu

• enfal
  • [*][*]
Yanıt #2570
Pwr devresi kullanıyon mu? Elektromekanikte şönt işlemi vardır devreyi tamamen nötr yapan.

• betelguz
  • [*][*][*]
Yanıt #2572

4-) birde alev kesici olarak kullanılan YILDIZ 1018 (CHECK VALF) ürününü test eden var mı?
flashback , alev tutucu olarak kullanılan bu üründe beni rahatsız eden şey: "100 derece üzerinde emniyet için kullanılan lehim erir ve cihaz kullanılamaz hale gelir, yenisinin alınması lazımdır." şeklinde bir ifade var... bu ilk gelen alevde bu cihaz değiştirilmelidir anlamına mı gelir? test eden varsa söylerse mutlu olurum.

Bu alev kesiciyi benim dakikada 15 litre hho üreten sistemde kullandım. Gayet güzel çalışıyor sıkıntı yok. Güvenle kullanabilirsiniz. eriyip bozulma gibi bir durumda olmadı biçok kez parçaya kadar alev gittiği halde.
cyberenerji. com Hidrojen sistemlerinde son nokta

• betelguz
  • [*][*][*]
Yanıt #2573

resimdeki gibi bağladım...
ilk çalışmada gaz çıkıyor.. sonra rolantede veya araç durduğunda kabdaki su HHO sistemine doğru emiliyor. su tamamen bitiyor.

Bubler girişline bir akvaryum hava çekvalfi takarsanız problem kalmaz.
cyberenerji. com Hidrojen sistemlerinde son nokta

• yeniacemi
  • [*][*]
Yanıt #2575
Selamın Aleyküm arkadaşlar çalışmalarınızı ve paylaşımlarınızı severek takip ediyorum. Ama konu biraz yavan kalmış sanki. Bu işi başlatan arkadaşlar pek hiç yazmıyorlar artık.
Efsane - Corolla

• yeniacemi
  • [*][*]
Yanıt #2577
Diyeceğim bir sey yok uzun zamandır takip ediyorum. Paylaşımlarım oldu. Hücremi yaptım denedim. Falan filan. Paylaşımın olduğu yerde muhalefette olur bunu iyi bilirim. Daha ziyade yapılan çalışmalara yön verilse ben şunu yaptım ama şöyle bir sıkıntı var nasıl düzeltirim. bu nasıl olurdan gibi olaya yön verilmesi lazım diye düşünüyorum. Artık bu forumda herkes benim nacizane düşüncem hücre yapmay pwm yapma veya hazır alma aşamalarını geçtiler. Level atladık yani. Daha ziyade geliştirme yönünde paylaşımlarda bulunulmasından yanayım. Mesala ben hücremi yaptım. yeşil enerjinin başka bir formda yapıp kullandığı PWM devresini yaptım. hatta mayerin bile burda olan PWM devresini baskısı devresini de yaptım. ama şimdi sadece hidrojen ünite yapmak istiyorum. Ama bunun için formu takip ediyorum. Bu yönde paylaşımlara pek rastlamadım. Yardımlarınızı bekliyorum. membrandır falan ıvır zıvır malzemeler. Başınızı ağrıttım kusura bakmayın Hayırlı Cumalar olsun. Kazancınız bol ve bereketli olsun.
Efsane - Corolla

• merakliadam
  • [*][*][*][*]
Yanıt #2578
hatta mayerin bile burda olan PWM devresini baskısı devresini de yaptım.
sn yeniacemi mayerin devresi ile ilgili çalışmanızın sonucu ne oldu acaba . paylaşabilirmisniz. verimliliği ne idi. kaç litre yi kaç wattla aldınız. teşekkürler.

• yeniacemi
  • [*][*]
Yanıt #2579
sn yeniacemi mayerin devresi ile ilgili çalışmanızın sonucu ne oldu acaba . paylaşabilirmisniz. verimliliği ne idi. kaç litre yi kaç wattla aldınız. teşekkürler.

Kardeşim O devrenin baskı devresini çıkarttım. hazırladım bulabildiğim malzemelerini aldım ama. birkaç parça eksik kalınca tamamlayamadım. Hatta o kömür nüve üzerine sarımları falanda hazırlamıştım. Eğer elinde malzemeler mevcut ise çıkartmış olduğum baskı devresini gönderebilirim. Sağlıcakla kalın
  • Son Düzenleme: 13 Mayıs 2016, 14:03:34 - yeniacemi
Efsane - Corolla