image

Ana içeriğe git
Konu: LM1875 ile iyi kalite ampli tasarımı (2095 Kez okunmuş)

Ynt: LM1875 ile iyi kalite ampli tasarımı

Yanıt #90
@memleket üstad n5532 hazır devre de sizin devre ile (LM1875) herhangi bir uyuşmazlık oldu mu. yoksa sorunsuz uydu mu ?
Tanrı Türkü Korusun
         TB1BSE

Yanıt #92
dün saat 3 ten 6 ya kadar karaköyde dolaştım. bulabildiğimce kaliteli parçalar bulmaya çalıştım. sadece 82nf ler 1 yerde bulabildim. o da italyan malı imiş.  gri renkte kutu tip.
kondansatörler %5 lik toleransa sahip.  47p eri phlıps buldum.  ton kontroldeki 47 uf ları  ne 05 ne de 7mm bulamadım. sadece 275mm buldum. o da pcb nin yarısını kaplıyor :)  o yüzden almadım bunun yerine amlideki  kutupsuz tip 47 ufu kullansam olur mu ? . cx. için 100n, 120n , 150n ve 220 n değerlerde aldım değişken olduğundan ...
2.2 uflar için wima orjinal buldum.  lm337t  ler tamam. bu gün montajı yaparım.
tantal kondansatörleri 3.3 uf aldım. 35volt.
bu kadar parça 50 tl tuttu. tabiki de ufk pazrlıkla  ;D XXX
Hocam atma şunların fotosunu canım çekiyooo ;D

Yanıt #94
sen bide akşam gör neler atacam  :D
Hocam bana da gönderiversen ya birkaç tane :) Sizin bulduklarınızı burada değil 50 liraya almak, 500 liraya yine alamazsınız :(
(Gönderin derken şaka yaptım. Ciddi bir durum yok.)

Yanıt #95
sen bide akşam gör neler atacam  :D
Hocam benim bunları alabileceğim bir internet sitesi yok mu? Cidden burada malzeme bulmak işkence gibi. Adama WIMA kondansatör soruyorum, tek dediği "O ne?" oluyor. Getiriyorlar çinden uyduruk malzemeler, sonra bize satmaya çalışıyorlar. Ben anlamıyorum ki...

Yanıt #96
Hocam benim bunları alabileceğim bir internet sitesi yok mu? Cidden burada malzeme bulmak işkence gibi. Adama WIMA kondansatör soruyorum, tek dediği "O ne?" oluyor. Getiriyorlar çinden uyduruk malzemeler, sonra bize satmaya çalışıyorlar. Ben anlamıyorum ki...
entegre dünyası var sitede var herşey. Onların dükkanında buldum çoğunu..
Tanrı Türkü Korusun
         TB1BSE

Yanıt #98
Plaketler hazır  ;)
XXX
Tanrı Türkü Korusun
         TB1BSE

Yanıt #99
@Mr_YAMYAM‍ Devre şemasında İNEK dirençleri R14, R18 diye gösterilen dirençler, devre üzerinde R3 ve R4 diye gösterilmiş ve değeri 1K

Yanıt #102
Diğer resimler,

Yanıt #103
Hocam biz okuldaki bilgisayar hocasıyla birlikte baskı devreleri hazırlayacaktık, dün bir tane deneme için baskı devre çizdim. Sonra bunu çıkarttık, ütüledik, sonra aside attık. 10sn içinde asit yemyeşil oldu ve devreyi çıkarttığımızda tüm yollar erimişti, üstelik sarı plexiglass gibi oldu. Sebebi ne olabilir?

Yanıt #104
Hocam biz okuldaki bilgisayar hocasıyla birlikte baskı devreleri hazırlayacaktık, dün bir tane deneme için baskı devre çizdim. Sonra bunu çıkarttık, ütüledik, sonra aside attık. 10sn içinde asit yemyeşil oldu ve devreyi çıkarttığımızda tüm yollar erimişti, üstelik sarı plexiglass gibi oldu. Sebebi ne olabilir?
 1 Ölçek perhidrol ve 3 ölçek tuz ruhu. Ben normalde böyle kullanıyorum.
Sanırım siz perhidrol ayarını fazla kaçırdınız...