image

Ana içeriğe git
Konu: Windows'u Ubuntu ile acıp virüs temizleme ? (502 Kez okunmuş)

Ynt: Windows'u Ubuntu ile acıp virüs temizleme ?

Yanıt #30
@seron  Bilgisayar sıkıntısız acılırsa ve virüsler temizlenmişse kayıt defterini falan düzeltmem gerekiyor. şu programı buldum. sen bana hangi programları önerirsin ? hani şunu şunu al dursun bunu şöyle bir hatada bunu böyle bir hatada kullanacaksın dediğin ;?

Birde artık flashtan virüs bulaştırmasınlar diye bilgisayarlara USB Disk Security kurucam bugün 5 tanesine falan kurdum. kendi bilgisayarımada kurdum işe yarıyor diğer antivürüs programlarıylada uyumlu diyor ama denemedik daha.
BU DİYARLARA MERAK SALMIŞ , TAHSİLİNE DEVAM EDEN BİR GENÇ.

Yanıt #31
@seron  Bilgisayar sıkıntısız acılırsa ve virüsler temizlenmişse kayıt defterini falan düzeltmem gerekiyor. şu programı buldum. sen bana hangi programları önerirsin ? hani şunu şunu al dursun bunu şöyle bir hatada bunu böyle bir hatada kullanacaksın dediğin ;?

Birde artık flashtan virüs bulaştırmasınlar diye bilgisayarlara USB Disk Security kurucam bugün 5 tanesine falan kurdum. kendi bilgisayarımada kurdum işe yarıyor diğer antivürüs programlarıylada uyumlu diyor ama denemedik daha.
Tamam USB disc security zaten o iş için.
Ama kayıt defteri onarıcı yazılımların alayı
Advanced sistem care ve türevi yazılımların alayını
KESİNLİKLE ÖNERMEM

Advanced System Care
"çökertmek bizim işimiz" diye espirili karikatürüm var hatta onu şimdi bulamadım...

İşlem tamamlandıktan sonra sistemin düzgün çalıştığını denetle. Hocaya bir sıkıntı olup olmadığını sor. Sıkıntı varsa regeditten anlayan birisi yapıcak onu sen değil. Ha anlıyorsan yap.
Usta değilim. Sadece hobistim.
Yanıtlarıma bakarak beni usta zannetmeyin.

Yanıt #32
Tamam USB disc security zaten o iş için.
Ama kayıt defteri onarıcı yazılımların alayı
Advanced sistem care ve türevi yazılımların alayını
KESİNLİKLE ÖNERMEM

Advanced System Care
"çökertmek bizim işimiz" diye espirili karikatürüm var hatta onu şimdi bulamadım...

İşlem tamamlandıktan sonra sistemin düzgün çalıştığını denetle. Hocaya bir sıkıntı olup olmadığını sor. Sıkıntı varsa regeditten anlayan birisi yapıcak onu sen değil. Ha anlıyorsan yap.

ü

Dün %70 ye gelmiş bu hoca benden sonra gelmiş işten cıktım pc öyle bırakmıştım gitmiş ethernet kablosunu cıkarmış bir şeyler yapmış %70 de takıldı bende kapattım diyor bana cıldırmamak elde değilk şimdi yeniden taramaya bıraktım bilgisayarı anca bitirir. akşama doğru.

Yanıt #33
My Goooood...
Allah sabır versin. Seçenek varsa hızlı tarama yaptır.

Yanıt #34
My Goooood...
Allah sabır versin. Seçenek varsa hızlı tarama yaptır.
Hocanın hakkı varmış @Seron %70 i gecmiyor bu %70 de takılıp kalıyor.

Yanıt #35
%70 i gecmiyor bu %70 de takılıp kalıyor.
Furkan,
Yüzde 70de takılmasının iki sebebi olabilir:
1-Hatalı indirme,
2-Hatalı yazdırma.

Ben sen zaten biliyorsundur diye anlatmıyorum ama yazmasam da olmuyor anlatayım da başkaları da öğrensin.
1-Bir iso indirilir indirilmez çeksum ya da shasum gibi yöntemlerle sağlaması yapılmalıdır düzgün inmiş mi diye. Bu Çeksum ya da Shasumu site sen indirmeden verir hemen oralarda bir yerde. Ki indirdikten sonra düzgün inip inmediğine bakabilesin. Sitenin verdiği çek değeri ile elindeki isonun çek değeri tutuyorsa tamamdır; değilse hatalı inmiştir. İnternette bir sürü sağlama yazlımı ücretsiz olarak hatta portable olarak var. Ufak bir araştırma ile şraak diye bulursun o yüzden link vermiyorum.

2-Çeksum kontrolü yapılmış bir iso dosyası, yazdırılmadan evvel, yazdırma programının ayarlarından yazdırma hızını 4x gibi düşük bir hıza ayarlanmalıdır. Bu, yazdırma esnasında hata oluşmasına karşı güzel bir önlem. Ne demiş? "Hız hatayı, hata kazayı doğurur."

O kadar aksilikle karşılaştın ve işlem o kadar uzun sürdü ki ben gerildim burda... Umarım kısa zamanda çözersin. Ben buralarda olacağım. Neler olduğunu bildir ihtiyacın oldukça yardımcı olurum/z.

Yanıt #36
Dear @seron 

Cheksum için   şu linkteki programı indiriyorum : http://www.igorware.com/hasher/download

İso dosyasını Flash Belleğe yazmak için'de Rufush 3.3 kullanıyorum senin dediğin hız ayarı DVD yazmak için gerekli olan program var idi fakat Rufush ta yok.

Tüm gelişmelerden haberdar edeceğim.

Yanıt #37
Flaşbellekte yazdırma hızı sınırı olmaz zaten. Ben DVDye yazdırıyorsun sanmıştım.

Aklıma gelmişken şunuda vereyim pdf:
file:///mnt/01D368623EFF9FA0/Firefox%20%C4%B0ndirilender%20DEPO/howto_avira_rescue_system_en.pdf
google ile çevirebildiğin kadar çevir. Windows registry geçersin anahtar silme olayını da anlatıyor sayfa 12-13de.

NOT: İndirdiğin program ne tür haş değeri buluyor bilmiyorum ama isoyu sana veren site hangi tür sağlama yöntemi verdiyse o yöntemi kullanmalısın. Cheksum olarak verdiyse cheksum, bunun gibi onlarca yöntem var aviranın sağlama değerini anasayfasında göremedim umarım bulmuşsundur. Bulduysan o değer ile indirdiğin programın verdiği değerin aynı olması gerekiyor şifre gibidir.

De ki yine yapamadın/k.... Battı balık yan gider. Bu defa ESETİnkini veya Kasperskininkini indirir denersin zamanın oldukça... Ne yapalım...