image

Ana içeriğe git
Konu: Aradığımı bulamıyorum (126 Kez okunmuş)

Aradığımı bulamıyorum

Değerli forum üyeleri ve yöneticiler.

Kusura bakmayın, vaktinizi alacağım.

Daha evvel modelini hatırlamadığım, SAMSUNG marka arızalı monitörüm ile ilgili olarak yardım istemiştim. Zannediyorum 1 saatten fazladır forum içerisinde arama yapmaktayım. Fakat bulamadım. Yeni başlık açmayıp başka bir konuya ekleme yaptığımı hatırlıyorum sanki. SAMSUNG ve MONİTÖR anahtar kelimeleri ile arama yapmama rağmen konumu bir türlü bulamadım. SMPS konuları, Güç kaynakları, Teknik servis ve daha birçok başlık altında da elle arama yaptım.

Size zahmet hatırlayan bir üye ya da çabuk bulabilecek bir yönetici müsaitse bulup bana link gönderebilir mi? Monitörün tamiri için yardım isteyeceğim.

NOT: Konuyla @Yusuf usta ilgilenmişti. Hatırlıyorsa vakti olduğunda rica edeceğim.

İyi çalışmalar.
Usta değilim. Sadece hobistim.
Yanıtlarıma bakarak beni usta zannetmeyin.

Ynt: Aradığımı bulamıyorum

Yanıt #1
Değerli forum üyeleri ve yöneticiler.

Kusura bakmayın, vaktinizi alacağım.

Daha evvel modelini hatırlamadığım, SAMSUNG marka arızalı monitörüm ile ilgili olarak yardım istemiştim. Zannediyorum 1 saatten fazladır forum içerisinde arama yapmaktayım. Fakat bulamadım. Yeni başlık açmayıp başka bir konuya ekleme yaptığımı hatırlıyorum sanki. SAMSUNG ve MONİTÖR anahtar kelimeleri ile arama yapmama rağmen konumu bir türlü bulamadım. SMPS konuları, Güç kaynakları, Teknik servis ve daha birçok başlık altında da elle arama yaptım.

Size zahmet hatırlayan bir üye ya da çabuk bulabilecek bir yönetici müsaitse bulup bana link gönderebilir mi? Monitörün tamiri için yardım isteyeceğim.

NOT: Konuyla @Yusuf usta ilgilenmişti. Hatırlıyorsa vakti olduğunda rica edeceğim.

İyi çalışmalar.
Hocam senin monitöre uygun kart hiç çıkmadı malesef. elindeki kartı onaralım buradan istersen. senden rica etsem o kartı bana yollar mısın, halledeyim senin için. Yollayacağın zaman özelden yaz sana bir numara vereyim, o numarayı kargoya gir verirken. anlaşmalıyız ya hani çok mini mini rakamlara geliyor bize. kargo ücreti yok gibi bir şey yani. ben halledip sana geri postalarım.

Şimdi sen orada tarifle yapayım desen, malzeme bulma sıkıntısı yaşayacaksın, sinirlenip atacaksın. gerek yok uğraşmana.
Mühendislik Diplomayla olmaz. İnsanı adam eden, bilgi değil görgüdür.

Yanıt #2
Abi sıkıntı yok. O sıralar lazım değildi şimdi HD uyumlu monitör lazım yenisi el yakıyor. Ben yapamıyorsam televizyoncuya gösteririm ta oraya göndermeyeyim istersen. Televizyoncu yapabilir mi sence? Yok dersen sana yollarım bir bakarsın.

Kartı onarabilir miyim? Elimdeki sistemle zor. 220 girişinde bir hızlı anahtarlayıcı vardır biliyorsun. Bunun üç ayağı da kısadevre görünüyor kart üzerindeyken. Sökmek için zorladım, soğutucusunun vidasını çok sıkmışlar açamadım. Soğutucu da karta lehimlenmiş çıkmıyor. Elimdeki havya düşük güçlü, lehimlerini eritemedim. Şüphelendiğim bir orası var. Yani bu iş sana kalıyor yine. Ben yarın onu güzelce sökeyim unutmazsam. Vakti gelince sana yazarım. Teşekkürler.

Yanıt #4
Hah! BULDUM LAN! Vallahi billahi buldum!
http://elektronikprojeler.com/index.php/topic,8036.0.html
Tamamdır mesele çözüldü.  :)
Teşekkürler..
mesele çözüldü ne :) ben baktım linke çözülen değil düğümlenen bir dert gördüm orada :)
Mühendislik Diplomayla olmaz. İnsanı adam eden, bilgi değil görgüdür.

Yanıt #5
mesele çözüldü ne :) ben baktım linke çözülen değil düğümlenen bir dert gördüm orada :)
Özelden yazdım çözersen sen çözersin düğümü.