image

Ana içeriğe git
Konu: PAM 8610 Deneme Test (Yusuf Ustanın Dikkatine)..! (760 Kez okunmuş)

Ynt: PAM 8610 Deneme Test (Yusuf Ustanın Dikkatine)..!

Yanıt #45
@ozgurece nerde kullanıcan ama o da önemli. Biliyorsun artık herşey bilgisayardan halledilebiliyor. Sesini yankılı yapan programlar var kurarsın bir denersin. İlla devre şart mı?

O gösterdiğin tek transistörlü mikrofon kuvvetlendiricisi sanırım. Onunla yapılmaz ama çıkışını direk bilgisayara verirsin programla yaparsın, veya çıkışına başka bir devre kurarsın o ayrı. Bende yankı efekt devresi var hazır yapılmış. Şimdi yapmaya kalksan yapımı baya zor.

Bir de o elindeki mikrofon kuvvetlendiricisini direk PCnin mikrofon girişine vermeyeceksin. Mavi renkte olur Audio girişini Realtek arayüzünden giriş olarak ayarlayıp oradan vereceksin, tabi bilgisayarda kullanacaksan. Realtek ayarlarında yankı efektleri boldur.
Usta değilim. Sadece hobistim.
Yanıtlarıma bakarak beni usta zannetmeyin.

Yanıt #46
Skype de konuşmak için Notebook a bağlamaya çalışacaktım. Ama dediğin gibi Eq veren birçok yazılım var. PC de Adobe Audition 1.5 mevcut. Bu programla yaparım ama ben daha küçük basit bir program arıyorum. Dediğin gibi Software bunu halledebiliriz. Hardware olarak oldukça güç . Teşekkürler Değerli Forum arkadaşım.

Yanıt #47
En iyisi PT2399''lu bir devre kurmak hem reverb hem delay özelliği var ben yapmıştım bir zamanlar güzel devre😊 o zaman program ile uğraşmaya gerek kalmıyor istediğin gibi eko ver istediğin gibi eko süresini uzat😉

Yanıt #48
Özgür o elindeki aparatın devresi var mı?

Yanıt #49
Şeması yok ben Aliexpress den Skype de mikrofon sesini yükseltme amaçlı şipariş vermiştim. Weblinki aşağıda orada Türkçe açıklamasında satıcı firma teknik detayları belirtmiş.

Kapasitif mikrofon devre

Yanıt #50
Yok ben devreyi şunun için sordum; şu aşağıdaki devreye çok benziyor:
http://diyot.net/elektret-mikrofon-icin-preamfi/

Yani böyle basit, tek transistörlü devre için teee çinden sipariş verip 20-25gün beklemene gerek yok. Elindeki çıkma parçalarla bile yapabilirdin. Sen bilirsin tabi... Daha ucuza gelir daha pahalıya gelir onu bilemem. Uzun süredir elektronikçilere hiç gitmiyorum.

Yanıt #51
Değerli Forum Arkadaşım elde yapardım tabiki Ekipman ve malzeme Full ama bu kadar küçük modül olarak yapıp bu mikrofana sığdırmak güç olur. Fabrikasyon gibi yapamam o nedenle sipariş verip getirtmiştim bu şekilde kullanmaya çalışacağım. Teşekkürler.

Yanıt #52
Sana gösterdiğim devreyi ben o hazır devrenin yarısı kadar plakete sığdırırım :D  Hatta ikiz yapıp stereo mikrofon bilem yaparım. Ki yapmıştım geçmişte.

Yanıt #53

Bu kutu bu hale geldi..

PAM8610 Entegresi.
Sesi gayet güzel. SMPS trafosu kullandığım halde vınlama, tıslama, horlama, cortlama gibi sesler yok. İşin püf noktası ZERO POINT. Fotoda görüldüğü üzere tüm - (Eksi) uçlar tek noktada toplanmıştır.