image

Ana içeriğe git
Konu: PCBWay den siparişim (141 Kez okunmuş)

PCBWay den siparişim

Merhaba,ben Poyraz.
Bugün elime geçen PCB'den bahsetmek istiyorum. PCB'leri 11'inde istedim. Toplam $16 tuttu. 5$ kupon ile $11'e
geldi. Düşündüğümden de kaliteliydi. Size siteyle ilgili bazı şeylerden bahsedeceğim.
1. PCB sipariş ederken
PCB'yi sipariş ettiğinizde önce mühendisler kontrol ediyor. Sonra ödeme yapıyorsunuz. Yani paranız boşuna
gitmiyor. Renk seçimine ek ücret istemiyor. 16 farklı aşamadan sonra ürününüz hazır oluyor.
2. Kargolama
Kargolama konusunda çok farklı yöntemler var. Türkiyeye ise e-packet, China Post, DHL, EMS, HK Post ve FedEx
teslimat yapıyor. Ben fiyatının uygunluğundan China Post'u seçtim.
3. Sponsorship ve PCB Design Contest
Bu ikisine değinmek istiyorum. Sponsorship, sponsorluk programı. Projenizi ayrıntlı bir şekilde anlatıyorsunuz. İnceleniyor.
Ve belli bir miktar para veriliyor.
PCB Design Contest ise bir yarışma.
Projelerinizle katılıyorsunuz. Ödüller de büyük haberimiz olsun ;)

İnternette PCBWay Türkiye diye bir şey çıkabilir. Onu tavsiye etmem. Zira aynı PCB için $59+KDV diyorlar.
Sitenin bir diğer güzel yanı sürekli muhattap buluyorsunuz. İster WebChat ile ister Skype ile.
Ayrıca Stencil de ürettirebiliyorsunuz. Onlar da çok ucuzlar. Fakat paket 2kg'yi (Gönderdikleri paket 500g
yani orada 1.5kg'den fazla bir şey yazarsa) mecburen DHL,FedEx veya EMS kullanmak zorundasınız. Bunda da
sitenin bir suçu yok. Kısacası benim siteye puanım 10. Size de tavsiye ederim. Ha bu arada fotolar şu linkte:
https://drive.google.com/open?id=1pG3Jh2Vc2oqsCSdNB14HTIFgT_cAVMno 

Ynt: PCBWay den siparişim

Yanıt #1
bende denemiştim. 10 dolara 10 adet kart bastırdım. 1 tane de bedavaya verdiler. kalem ve not defteri de verdiler. basım ve kalite çok güzel. bide sürekli yazıyorlar. ilgi iyi. bende tavsiye ederim.
Tanrı Türkü Korusun
         TB1BSE

Yanıt #2
Verdiğiniz link izin gerektiriyor. İzin isteğinde bulundum onaylarsanız bakıcam.
Usta değilim. Sadece hobistim.
Yanıtlarıma bakarak beni usta zannetmeyin.

Yanıt #3
Jl PCB 2 dolara 10x10cm ve on adet  çift yüz delikiçi kaplamalı kart yapıyor. burası pahalı.
Mühendislik Diplomayla olmaz. İnsanı adam eden, bilgi değil görgüdür.

Yanıt #4
Numune PCB konusunda PCBWay  fark yaratıp  büyük ilgi gördü  şimdiye kadar kötü iş çıkarttıklarını görmedim

@Yusuf usta   Jl PCB  ilk siparişde 2$  alıyor sonrası  pcbwaydan pek farkı yok  biraz daha uygundu yanlış hatırlamıyorsam yinede  şahsen tercihim JL PCB olurdu :)
Umarım gelmez ilham perilerimin sonu... ! Modifiye uzmanı web üzerinde 320volt ile yaktı mumu.... Ben deli dolu biriyim.. ama şuan sadece doluyum....

Yanıt #5
Numune PCB konusunda PCBWay  fark yaratıp  büyük ilgi gördü  şimdiye kadar kötü iş çıkarttıklarını görmedim

@Yusuf usta   Jl PCB  ilk siparişde 2$  alıyor sonrası  pcbwaydan pek farkı yok  biraz daha uygundu yanlış hatırlamıyorsam yinede  şahsen tercihim JL PCB olurdu :)
jlcpcb.com bugün mesajıma dönüş yapmış. Teslim edilen ürünler hakkında elektronik forumlarda olumlu yazılar yazarsam tüm paramı geri vermeye hazırlarmış. Aklımdan deli deli sorular geçiyor. PCBWAY aynı şeyi istemiş olmasın arkadaştan :) Çinliler reklama deli para veriyorlar artık iyice emin oldum.
Mühendislik Diplomayla olmaz. İnsanı adam eden, bilgi değil görgüdür.

Yanıt #6
evet  pcbway uzun süredir yapıyor  kredi sistemi var  pcbler gelince bunun  gibi bir yazı hazırlayıp pcbway linki veriyorsunuz yazı kontrol ediliyor yanlış hatırlamıyorsam 5$  kredi hesabınıza ekleniyor

jl pcbde bu sistem yoktu  otomatige bağlamamışlar daha
Umarım gelmez ilham perilerimin sonu... ! Modifiye uzmanı web üzerinde 320volt ile yaktı mumu.... Ben deli dolu biriyim.. ama şuan sadece doluyum....