image

Ana içeriğe git
Konu: SONY KDL-37S5500 TV Arızası. (655 Kez okunmuş)

Ynt: SONY KDL-37S5500 TV Arızası.

Yanıt #15
Değerli Forum arkadaşım Seron öncelikle hareketli gif süper olmuş vallahi bravo. Nasıl yapabiliriz bunu ? 10 +++ Eline sağlık.
Arızalı Sony TV nin aynı modelinin kırık ekranlı olanını arıyorum. Geçen gün sahibinden sitesinde bir üst model Sony LCD ekran çatlamış görüntü var ama   Ekranın 15 cm dairesel alanı bozuk 120 TL istiyor.   KDL-37S5500 modelinin bulabilirsem daha fazla da ödeyebilirdim. Şimdilik araştırıyorum. 
 5  volt 12 volt çevirici ler evet bu elimdekiler biraz basit ama  şimdide bunu şipariş vermiştim bu daha kaliteli sanıyorum. Gelince test yapacağım.

DC-DC XL6009 Dijital Boost Step Up Güç Kaynağı Modülü Ayarlanabilir 4.5-32 V için 5-52 V Adım-up Voltaj Regülatörü Ile LED Voltmetre   2.23$

Yanıt #16
Değerli Forum arkadaşlarım, bu şekilde birçok ilan var. Elimdeki TV nin Paneli sağlam .Bu Tv nin tamiri için takip ediyorum. Eğer sizlerde böyle bir ilan görürseniz   SONY KDL-37S5500  bu modelin kırık ekranlı olan işte o zaman BİNGO . Bana derseniz ki bu ilandaki TV de olur  veya uydurulur Hemen satıcıyı arayıp ilandaki TV yi satın alırım.

Yanıt #17
TVnin ekranı patlak olanının bulunması çok zor. İyice takip etsen de bulman uzun sürer. Bence arızayı bulmaya çalış. TV servislerinden yardım almadan üstesinden gelmen zor. 120TL çok da pahalı değil. O fiyattan bulursan tabiki çok iyi olur.

Paint + Adobe Photoshop + yetenek ve hayal gücü gerekiyor.
istersen sana da yaparım ama uzun sürer. bilgisayar üzerinde senin sevdiğin mavi ton iyi durmuyor(gerçek led ışığı gibi değil) o yüzden alternatif tonlardan faydalanmak gerekiyor.
Usta değilim. Sadece hobistim.
Yanıtlarıma bakarak beni usta zannetmeyin.

Yanıt #19
İlandaki TV satın alayımmı ?[/color]

Ben ne bileyim paran varsa al :) Tamriciye versen yapabilecek mi yapamayacak mı alacağı para zaten minimum o kadar. Kendin değiştirebileceksen alabilirsin. Beklersen bir iki usta daha yanıt vermek ister belki. Benim tavsiyem ezbere bilgi.

Yanıt #20
Değerli Forum arkadaşım Seron  satıcıyı aradım İstanbul'da ikamet ediyormuş ama Bayram da İzmir'e Gelecekmiş üstelik  buraya çok yakın mevkiye , 10 dakika yürüme mesafesi ,gelirken TV yi de getirecek. Elden Teslim.  Eğer mainboard uymasada yedek parça Olsun.

Yanıt #21
Gayet mantıklı. Yapabilirsen güle güle kullan. SONY iyidir.

Yanıt #22
Özgür özel mesaj göndereceğim bu yazıyı görürsen mesajlarını kontrol et. Avatar için stil seçeceksin.

Yanıt #23
Seron Arkadaşım Bak bu aşağıdaki modullerden fazlaca sipariş verdim   bana ulaşınca 1 adet PAM8610  ve 1 Adet PAM8403 (5V) sana göndereceğim. Senden kargo için gönderici adı , adres isterim. Sen de bu modülleri uygun zamanda istersen deneyip test edersin.

Yanıt #24
Özgür bana borçlu hissedip birşeyler göndermene gerek yok adamım. Zahmet etme boşver.

Bu arada avatarın bitti sayılır:

benimkinden daha güzel oldu köftohor :)

Özelden dosyalarını da ekliyorum kullanmayı biliyorsan PS veya GIMP ile oynayabilirsin. Beğenmezsen söyle düzeltelim.

Yanıt #25
Değerli Arkadaşım Seron Eline sağlık çok güzel olmuş, çok beğendim. Ama Forumda gif dosyasını ekledim avatar resim hareketsiz. ?

Yanıt #26
Değerli Arkadaşım Seron Eline sağlık çok güzel olmuş, çok beğendim. Ama Forumda gif dosyasını ekledim avatar resim hareketsiz. ?
Onu değerli moderatörümüz gevv'e ileticeksin. O da söve söve halledicek. Benimki de öyle oldu :)
kımıltıları ilham aldığım şarkı:
https://www.youtube.com/watch?v=kvDMlk3kSYg&ab_channel=CarrieS.

Yanıt #27
Anladım Dostum çok sağol Eline sağlık , ayrıca yukarıdaki modüllerden fazlaca sipariş geçtim ,kargo gelince senden adres bilgilerini isterim ona göre sana göndereceğim. kesinlikle İtiraz KAbul Edilmez.

Yanıt #28
bu modülleri yaymak iyi olmadı piyasaya, ne güzel yüz liraya satıyordum kutulayıp. :)
bu amplileri satanlardan reklam komisyonu almam lazım benim :)
Mühendislik Diplomayla olmaz. İnsanı adam eden, bilgi değil görgüdür.

Yanıt #29
bu modülleri yaymak iyi olmadı piyasaya, ne güzel yüz liraya satıyordum kutulayıp. :)
bu amplileri satanlardan reklam komisyonu almam lazım benim :)
O kutuyu bir görmek istiyorum.
Foto yok mu?