Ana içeriğe git
Konu: 3 ayrı anfi birlesiminden komple araç anfisi  (209 Kez okunmuş)

Ynt: 3 ayrı anfi birlesiminden komple araç anfisi

Yanıt #16
@Mr_YAMYAM  ustam yardımına ihtiyacım var suan elimdeki anfi projesini bitirmek üzereyim fakat bazı noktalarda eksiklerim var konuya yazdığım 1400w lik smps devresini yapacam fakat nuve ölçülerini bulamadım bu yüzden elimdeki çeşitli pc güç kaynaklarından söktügum trafolar var bunları nasıl kullanacağım bilmiyorum ee35 var bunları bağlasam olurmu birde sormak istediğim şu smps devresinin çıkışını anfiyi bagladigom zaman anfi devresinde bulunan kondanstor leri ve diyotlari takmaya gerek varmı yoksa direk mi baglayacam ayrıca çözemedigim bir konu var yaptığım anfide iki tane preamp var biri 5 band EQ devresi tek kaynak 9v dc ile çalışıyor diğeri ise 3 bant aktif croserver devresi simetrik 12v dc ile çalışıyor bu iki devreyi birbirine nasıl topraklayacam biraz ugrastim fakat olmadı vinlama ve ugultu sesi gitmek bir yana dahada çoğaldı ben Anfiler ve preamp lari farklı trafolarda çalıştırdım 9v luk EQ devresini pc güç kaynağı ile çalıştırdım 3 band croserver devresini 2×12v luk troid trafo ile anfiyi de 2×30v luk ayrı bir trafo ile çalıştırdım neden ayrı trafolar da calistirdin diyecek olursaniz EQ devresini croserver devresini çalıştırdığım trafoya bagladigim zaman EQ devresinin köprü diyotu patlıyor bağlantıyı şu şekilde yaptım 2×12v çıkışın 0 ile 12v tu EQ devresine bağladım yine aynı trafonun 0 ile 24v çıkışını croserver in ac girişine 12v çıkışını da gnd girişine bağladım fakat EQ devresinde ki köprü diyot patladı arti çok şiddetli bir ugutlu geldi yani simetrik trafo ile iki preamp i birden calistiramadim bunu cozemiyorum birde croserver devresini bagladigim zaman haporlerde şiddetli ugultu oluyor potlari yukselttigim zaman anfiye ve preamplara  ait resimleri felan yüklerim isterseniz yardımlarınız için şimdiden teşekkürler