image

Ana içeriğe git
Konu: Arazi aracı kategorisi için yapmış olduğum arazi aracı (YARIŞMAYA GİDEMEDEN PERT (340 Kez okunmuş)

Ynt: Arazi aracı kategorisi için yapmış olduğum arazi aracı (YARIŞMAYA GİDEMEDEN PERT

Yanıt #30
Orası öyle. Ben sadece alternatif yollar önerdim.
Modası geçse de bence elektronik analogdan başlar.
Yakında devre kurmak yerine bir çipin içine istediğin devreyi yazacaksın, çip o devreyi taklit ederek sana istediğin işi yapacak.
Öyle birşey var mı acaba ::) Belki de vardır... Atmel ve diğer serilernden bahsetmiyorum > bildiğin emülatör çipi.
Örnek çipi aldın. Ampli ol diyeceksin ampli olacak. Uzaktan kumanda ol diyeceksin kumanda olacak. Yürüyen ışık ol diyeceksin onu olacak. Voltaj vb okudiyeceksi multimetre olacak...
Bilgisayarındaki programla ilgili devreyi seçip değerleri gireceksin, kodlamayı o yapacak...
Süper olur lan :D
"DEVRE SİMÜLATÖRÜ ENTEGRESİ"
Usta değilim. Sadece hobistim.
Yanıtlarıma bakarak beni usta zannetmeyin.

Ynt: Arazi aracı kategorisi için yapmış olduğum arazi aracı (YARIŞMAYA GİDEMEDEN PERT

Yanıt #31
Orası öyle. Ben sadece alternatif yollar önerdim.
Modası geçse de bence elektronik analogdan başlar.
Yakında devre kurmak yerine bir çipin içine istediğin devreyi yazacaksın, çip o devreyi taklit ederek sana istediğin işi yapacak.
Öyle birşey var mı acaba ::) Belki de vardır... Atmel ve diğer serilernden bahsetmiyorum > bildiğin emülatör çipi.
Örnek çipi aldın. Ampli ol diyeceksin ampli olacak. Uzaktan kumanda ol diyeceksin kumanda olacak. Yürüyen ışık ol diyeceksin onu olacak. Voltaj vb okudiyeceksi multimetre olacak...
Bilgisayarındaki programla ilgili devreyi seçip değerleri gireceksin, kodlamayı o yapacak...
Süper olur lan :D
"DEVRE SİMÜLATÖRÜ ENTEGRESİ"

FPGA ? :D

http://www.fpganedir.com/FPGA/index.php      

Bak dediğine şuan en yakın olan teknoloji bu seron :D ama bunun kullanımını hala cözebilmiş değilim kolay birşey değil :D derlemesi bile baya sürüyormuş diyorlar.
BU DİYARLARA MERAK SALMIŞ , TAHSİLİNE DEVAM EDEN BİR GENÇ.

Yanıt #32
Ya Telde şöyle bir sıkıntı var anlık olarak ayrı ayrı analog değer gönderemiyorsun belirli değerler hazı data gönderiyorsun he gönderirsin fakat tek kanal olduğu icin dünya kadar alogirtma kurman lazım yani onunla uğraşılmaz birde bluetooth yani 10 metre sonra cekmez :D onun icin 2 km lik 127 kanal demek 127 tane şeyi bağımsız kontrol etme demek istediğini değeri gönder demek.

Ha alogirtma icin uğraşılacaksada bu HC12 kafa yorarım telefona yormam. birde adam kendine göre APP yapmış sınırlısın yani.
doğru diyorsun en güzeli kumanda ile yapmak... telefonla kontrol etmek böyle  cıhazları saçmalık.. anlık mudahale etmek lazım. 2 sn geç olsa yolun dışına çıktın.. ödül birazdaha fazla olsa harika olurdu.. BattleBots gibi yarışlar burdada yapılsa artık malzeme falan tedarik kolaylaştı. 30 adam olsa  acun a söyleriz yapar bi program.
Tanrı Türk'ü korusun
        TA1OME