Ana içeriğe git
Konu: PC Kasa toplama (170 Kez okunmuş)

Ynt: PC Kasa toplama

Yanıt #15
i5 6400 2.70ghz // D320MT //  intel HD graphics 530 // ddr4-2132 (1066Mhz) 4gb // win7 pro 64bit tr // 1T hdd
Hazır 4gb ddr4 ler piyasa düşmüşken 4+4  yapayım dual olsun. Bir ara ssd alıp C yi klonlamam gerekecek sanırsam.
PSU fazla güçlü değil , GeForce GT 730 gibi (max. 50W) bir sürü çıkışı olan kartlar gözüme takılıyor.
Monitör 17’ değilmiş.  :-[  Philips 193V5L  Ekran kartı için çok cazip seçenek olmadıktan sonra vazgeçebilirim.

m.2 lerin yüksek hızlıları 16 ve 32gb olarak vardı , 128gb lık ürün varmış . Adata sx7000 128gb 1800/850Yeni versiyon ekran kartlarında bazı sorunlar var. Bu kartlardan alınınca ya DVI-D ya HDMI ya da DP (Display port) kullanımı gerekiyor. Eldeki monitör değerlendirilmek isteniyorsa yeni sistem ekran kartları sorun yaratıyor.
Arabirim dönüştürücüleri ile kullanmak ise başbelası. Çin işi arabirim dönüştürücüleri başlı başına sorun.
Bir aralar forumda bendeki GF9800 ü satıp yeni sistem ekran kartlarından almak istemiştim. Ama monitörlerim VGA arabirimli olduğu için vazgeçmiştim.

m2 serisi diskler oyuncular için şok olabilir. neredeyse kötü bir PC fiyatına satılmaktadır. Eski sistem U320 SCSI kart ve iki adet 20.000RPM SCSI disk hala hayalimdedir. İnternette uygun fiyatlı ikinci el görmekteyim. Ama güvenemiyorum.
Zaten bendeki WD RAPTOR bir ev kullanıcısı için oldukça ideal. SSD almıştım onu bile kullanmıyorum :D

Ynt: PC Kasa toplama

Yanıt #16
Oyun bilgisayarı için en iyi cpu amd dir benim on senelik amd atlonla csoda adamları takır takır vuruyom tabiki kalabalıkta kasma yapıyor psu eski ben olsam kasayı camdan veya seffaf plastikten tasarlayıp  anakart ve gpu alırım psu da en az500w olsun ssd lüks ram hızı yuksek en az4gb ram  ve psu kasa dışı olucak  sogutma en önemli unsur yazın sıçakta belli olur.

Ynt: PC Kasa toplama

Yanıt #17
Oyun bilgisayarı için en iyi cpu amd dir benim on senelik amd atlonla csoda adamları takır takır vuruyom tabiki kalabalıkta kasma yapıyor psu eski ben olsam kasayı camdan veya seffaf plastikten tasarlayıp  anakart ve gpu alırım psu da en az500w olsun ssd lüks ram hızı yuksek en az4gb ram  ve psu kasa dışı olucak  sogutma en önemli unsur yazın sıçakta belli olur.
Benim bir internet kafeciyle aram iyi. Birkaç ay evvel bir fiyat araştırması yaptık. Muazzam masraflarla karşılaştık. Sonra youtube videoları falan izlerken bir de baktık, ana! ucuza da işe yarayabilecek oyun bilgisayarı olabiliyormuş. AMD APU'lu işlemci aldık. Uygun ve çok ucuz anakartlardan bulduk. Hani genişleme slotları az ve sadece bir PCI yeri var onlardan. küçücük anakart. ASUS marka. HDDdir bilmemnedir hallettik. Güzel ve ucuz kasa bulduk. güç kaynağı 350Watt mı ne hatırlamıyorum. 2 adet ddr3 4gb ramı çaktık bunlara. Ekran kartı yok, gerek de yok. AMD firması kazıkçı intel gibi göstermelik grafik işlemcisi koymuyor bunlara; gerçekten iyi grafik çipleri gömüyor.

Win7-64bit ve... Başladık oyunları kurmaya... daha bu güne kadar hiçbir sıkıntı vermedikleri gibi cayır cayır oyun oynuyor çocuklar. GTA-5 oynayanı ayrı, wolfteam oynayanı ayrı, Lol oynayanı ayrı... wolf ve lol hafif oyunlar ama GTA5 tarzı oyunlar çoğunlukta ve harika sonuçlar elde ettik. Hiçbir oyuncu şikayet etmedi. Bunlara uygun HD monitörler, ışıklı gandırmacalı klavye ve oyun mouseları da bulup aldık ve resmen donattık. Şu an durum çok iyi.
Bazı eski makinelere yeni ekran kartları aldık. Bunlar VGA ekranlara uymayınca(HDMI) ucuz kıytırık çin mamülü "VGA to HDMI dönüştürücü"ler aldık adedi 20Tye falan... bunlar da adam oldular. bahsettiğin athlon işlemcilerden takılı bu PClerde. Abooov görüntüyü göreceksin hiç sıkıntısız kafeyi minimum masrafla adam ettik...

Eğer intelli makine toplamaya kalkasydık,
Performansı yüksek yeni nesil i7 işlemci, (artık bunlara win7, 8, 8.1 kuramıyorsun win10 dayatması var)
Buna uygun pahalı ciks anakart,
Fiyatları insanın anasına söver gibi belirlenmiş en az 4GB DDR-4 Nvidia ekran kartları,
buna uygun en az 500W lık powerler
yüzünden anca 1 tane bilgisayar toplayacaktık ve sonuç hiçkimseyi mutlu etmeyecekti. Bu özelliklerdeki PClerin fiyatı 5000liralar sularındadır. Halbu ki biz oyun bilgisayarının adedini 1400TLye getirdik ve cümle oyunları sorunsuz oynatarak bir de utanmadan kar eldesi sağlıyoruz (ben sağlamıyorum kafeci sağlıyor o ayrı)

Yani anlayacağın, herkese hitap etmeyebilir ama herşeyin en pahalısı demek, en iyisi demek değildir. O elindeki makinenin değerini bil.
Usta değilim. Sadece hobistim.
Yanıtlarıma bakarak beni usta zannetmeyin.