image

Ana içeriğe git
Konu: Aktif amfi arıza (692 Kez okunmuş)

Ynt: Aktif amfi arıza

Yanıt #31
Hocam şekilde gösterdiğim eleman optokuplör mü? Çok ısınıyor. Üzerinde  B1G772K yazıyor aradım ama bir şey bulamadım. Değerleri yazdım.

Yanıt #32
optokuplör değil,
biraz daha sabır, şu yoğunluğum gitsin bakacağım, aşırı yoğunum bazen yazmaya başladığım mesajı saatler sonra yolluyorum. bu mesajı yazmaya başlayalı bir saati geçmiştir.
Mühendislik Diplomayla olmaz. İnsanı adam eden, bilgi değil görgüdür.

Yanıt #33
optokuplör değil,
biraz daha sabır, şu yoğunluğum gitsin bakacağım, aşırı yoğunum bazen yazmaya başladığım mesajı saatler sonra yolluyorum. bu mesajı yazmaya başlayalı bir saati geçmiştir.

İşlerin yoğun, bol  olsun usta. Ben beklerim sana kolay gelsin.

Yanıt #34
Devredeki voltajları doğru okuduğundan eminsen kısa devre korumasına almıyor ise  USB RX-TX yapıyor ise pre-amp katına bakmanı öneririm hem aux hemde usb görmüyor diyorsun demek ki yükseltici katında bir sorun var. bunun en kolay yolu aux girişinin canlı girişini takip ederek pre-amp katına gelirsin bir entegrenin ayağına gelir o entegrenin ismini buraya  yaz. Birde hop cıkışında dekuplaj kondansatörü vardır bu kondansatörün bacakları soğuk lehime düşmüş veya catlamışssada hoptan ses alamazsın.
BU DİYARLARA MERAK SALMIŞ , TAHSİLİNE DEVAM EDEN BİR GENÇ.

Yanıt #35
Devredeki voltajları doğru okuduğundan eminsen kısa devre korumasına almıyor ise  USB RX-TX yapıyor ise pre-amp katına bakmanı öneririm hem aux hemde usb görmüyor diyorsun demek ki yükseltici katında bir sorun var. bunun en kolay yolu aux girişinin canlı girişini takip ederek pre-amp katına gelirsin bir entegrenin ayağına gelir o entegrenin ismini buraya  yaz.

Aux yanında MV AP8048A  birde 25Q16CSIG entegreleri var tam bilemedim ama resimleri paylaşmıştım bakarsanız daha iyi görebilirsiniz.

Yanıt #36
Devredeki voltajları doğru okuduğundan eminsen kısa devre korumasına almıyor ise  USB RX-TX yapıyor ise pre-amp katına bakmanı öneririm hem aux hemde usb görmüyor diyorsun demek ki yükseltici katında bir sorun var. bunun en kolay yolu aux girişinin canlı girişini takip ederek pre-amp katına gelirsin bir entegrenin ayağına gelir o entegrenin ismini buraya  yaz. Birde hop cıkışında dekuplaj kondansatörü vardır bu kondansatörün bacakları soğuk lehime düşmüş veya catlamışssada hoptan ses alamazsın.

Furkan 5V gitmiyor pek çok yere o cihazda. muhtemelen ufak bir mosfet veya entegre var bu dağıtımı yapan ya da switchleyen, oraya kadar voltaj takip edilip çıkışlarına bakmak gerekecek. resimlerin sonuncularına bakıp yazacaktım ama aşırı yoğunluktan yazamadım. boş zamanın varsa bir bakıver. Çift yüzlü birkaç çizim ve prototip işim var, bitsin bakacağım yine ben.

Yanıt #37
Besleme kısmının net resmi var mı dışarddan voltaj giren kısımdaki elemanların olduğu bloğu cekersen bir bakayım.

Yanıt #38
ek olarak devre cok nem almış şu kırık beyaz renkli mikroplar varya devreyi güzelcene selülozik tinerle ve diş fırcası yardımıyla güzelcene bir temizle ilkten

Yanıt #39
ek olarak devre cok nem almış şu kırık beyaz renkli mikroplar varya devreyi güzelcene selülozik tinerle ve diş fırcası yardımıyla güzelcene bir temizle ilkten

Tenekenin içinde şarzlı piller var. Başkada güç besleme yeri yok. Ayrıca elimde tiner yok, etil alkol var onunla temizlesem olur mu?

Yanıt #40
etil alkol daha güzel olur temizleyiniz.

Yanıt #43
Resmi görüntüleyemedim, paylaşım ayarlarını kontrol eder misiniz?

Yanıt #44
SMD malzemeli bir board böyle uzun sürer. Gönder şunu bana yapıp sana geri yollayayım. Sadece board'u  Bir zarfa koy. Kargo değil, posta ile yolla. Bir haftada gelir ama buradan da iki haftan gitti zaten...