image

Ana içeriğe git
Konu: Ab sınıfı amfi (339 Kez okunmuş)

Ab sınıfı amfi

https://resmim.net/f/GvLAV8.png

Ab amfi görünce dayanamadım bende ben çizeyim dedim 8 9 wat çıkış alabilirmiyim sizce ve devre şeması nasıl olmuş.Ynt: Ab sınıfı amfi

Yanıt #3
https://english.electronica-pt.com/db/images/TEA2025B.jpg
Şu şemada ikinci köprü 4.7 wat max çıkış 3 ile 5 watt hoparlör çalıştırmak için ideal class-ab ses kalitesine doyun olmaz.
2 entegre ile stereo amfi.
İki devrede köprü bağlanmış görünüyor TEA2025B'nin 1 numaralı bacağı köprü bağlantısı için kullanılır. Bazı forumlarda köprü bağlandığı zaman maksimum 5 watt verebildiği söylenmiş onu en iyi yamyam usta bilir ama eğer köprü bağlandığın da 5 watt verebiliyorsa sizin devreniz 2X10 watt demektir kanal başına 5 watt rahatlıkla alabilirsiniz.

Düzeltme: Evet köprü bağlandığı zaman
9 voltta 4.7 watt verebiliyormuş, yani nerden baksanız 10 watt anfiniz var :)

Ynt: Ab sınıfı amfi

Yanıt #4
Bu devrenin pcb çizimine başlarım yakında burada paylaşırım  :)

Ynt: Ab sınıfı amfi

Yanıt #5
Bu devrenin pcb çizimine başlarım yakında burada paylaşırım  :)
Aslında iyi olur bende faydalanırım belki birgün kullanırım :) ama bu entegre köprü bağlantıda ısınır hani soğutucuyu ve macunu eksik etmeyin yeter.


Ynt: Ab sınıfı amfi

Yanıt #7
https://resmim.net/f/mLi42W.png
https://resmim.net/f/kvr69G.png
Nasıl olmuş ama :D inşallah sorun olmadan basarım
Yolları çok kıvrımlı kullanmışsın bu ise ek dip ses olarak döner sana ama dip ses benim için sorun olmaz dersen bas kullan  ;) devrenin sağ tarafındaki C6 kondansatörünün - ucu bağlı mı bağlı değil gibi geldi.

Ynt: Ab sınıfı amfi

Yanıt #8
@ergun0 eğer devreni metal bir kutuya koyacaksan buraya bir pad koy bu pad'den metale vida ile sabitle ama tahta bir kutuya koyacaksan gerek yok tabiki :D