Ana içeriğe git
Konu: Bu entegre nedir? (144 Kez okunmuş)

Bu entegre nedir?

Arkadaslar dizustu adaptorun cikisinda bu entegre var ne oldugunu bir turlu bulamadim. Smd kodlu. Bilgisi olan var mi?
603AFW
Ek 744

Ynt: Bu entegre nedir?

Yanıt #1
TL431 benzeri zener diyot olabilir. Opto-kuplör ile bağlantısı varsa, muhtemelen geri besleme yapıp, çıkış voltajını sabit tutan bir parçadır fikrimce.

Yanıt #2
TL431 benzeri zener diyot olabilir. Opto-kuplör ile bağlantısı varsa, muhtemelen geri besleme yapıp, çıkış voltajını sabit tutan bir parçadır fikrimce.
Cevap için çok teşşekür ederim.
Diyelim bu parça arızalandı nasıl bulacagız? Üzerindeki kodun açılımı nedir acaba?
8 bacaklı zener diyot var mı?

Yanıt #3
Pek fikrim yok fakat genellikle bunlar mosfet cıkıyor
BU DİYARLARA MERAK SALMIŞ , TAHSİLİNE DEVAM EDEN BİR GENÇ.

Yanıt #4
Bu parçanın ne oldugunu nasıl bulabiliriz? Smd kodla ilgili birkaç siteyi inceledim. Sonuca varamadım.

Yanıt #6
Cevap için çok teşşekür ederim.
Diyelim bu parça arızalandı nasıl bulacagız? Üzerindeki kodun açılımı nedir acaba?
8 bacaklı zener diyot var mı?
8 pinli zener diyot olacağını sanmam, varsa bile bu sıradan bir zener diyot değildir. Çıkış voltajını sabit tutması yanı sıra daha farklı özellikleri de olabilir. Ayrıca Laptop adaptörü üreten markalar (Delta, Lite-on v.d.) bilindik, çok tercih edilen parçaları değilde, özel amaçlı üretilmiş malzeme de kullanırlar.

Yanıt #7
Resimden code okumuyor. Hatalı okumuş olabilirmisiniz?
603AFW
-03A-W gibi