image

Ana içeriğe git
Konu: TEA2025B Projesi (903 Kez okunmuş)

Ynt: TEA2025B Projesi

Yanıt #15
HAH işte onlardan.

Yanıt #17
@Mr_YAMYAM hocam yeni farkettim de girişte ne kadarlık pot kullanmalıyım 10K yeterli mi

Yanıt #18
10 k yeter ama ben 50 k kullanıyorum sorun olmadı.
Tanrı Türkü Korusun
         TB1BSE

Yanıt #19
@Mr_YAMYAM abi . bizim alt katta bir uşak var ortaokula geçmiş. ara sıra yanıma uğrardı atölyede. dün dedi yeni bilgisyar almış babası bana bir hoparlör yaparmısın diye. dün 12x8 iki kabin yaptım. iki adet 8 ohm 7 wat hoparlör bağladım. elimde bir tea2025 vardı. onu koyayım dedim. sizin devreyi basmaya karar verdim. ama bu kulaklık için tasarlanmış.
bunu normal anfi olarak kullanmak için şaseye bağlı 47 k dirençler iptal edilip kondansatöre bağlı olanlara jumper atılacak diye not düşmüşünüz.
sorum şu burada gnd yi sistem sıfır noktasından mı girecez.  şuan pc de proteusum yok. o yüzden çizemiyorum. vaktiniz olunca bakabilirmisiniz.

konu dışı: pardus 17 ye geçtim evde. linux için proteus kuracağım. :) akşama denerim problem yaşarsam yazarım burdan abi  ;)
Tanrı Türkü Korusun
         TB1BSE

Yanıt #20
O PCB zaten full tasarımdır.
Yani PCB yi aynen basıp civata deliklerinden şaseye monte edeceksin.
Metal şase kullanmak istemiyorsan şaseye bağlı büyük PAD voltajın eksi ucu olacak.

Yanıt #21
tamamdır teşekkürler abi. sağolasın
Tanrı Türkü Korusun
         TB1BSE

Yanıt #22

konu dışı: pardus 17 ye geçtim evde. linux için proteus kuracağım. :) akşama denerim problem yaşarsam yazarım burdan abi  ;)

ET'li ve kıym'ETli @Kazasker‍   

PARDUS17 için test sonuçları istesem kızarmısın :D 

Özellikle JAVA ve flash uygulamaları ile, HTML5 gibi uygulamalarda web browser sorun yaratıyor mu?
Ayrı bir konu altında ön izlenimlerini sunarsan minnettar kalır, yanaklarından ısırırım gardaş :D

Yanıt #23
tamamdır teşekkürler abi. sağolasın
@Kazasker devrenin giriş kismindan sesi verdiğin zaman devre tepki vermiyor ben bir yerden bağlayıp sesi almıştım ses kalitesi çok iyi yalnız bass seviyeleri biraz yüksek ben bass severim zaten benim için sorun olmadi ama yamyam hocadan rica edersen devredeki yanlışı bulup düzeltebilir.

Yanıt #24

ET'li ve kıym'ETli @Kazasker‍  

PARDUS17 için test sonuçları istesem kızarmısın :D

Özellikle JAVA ve flash uygulamaları ile, HTML5 gibi uygulamalarda web browser sorun yaratıyor mu?
Ayrı bir konu altında ön izlenimlerini sunarsan minnettar kalır, yanaklarından ısırırım gardaş :D
tabiki abi. biraz kurcalayım. testi dilim döndüğünce yazarım ayrı bir başlıkta. :)

Tanrı Türkü Korusun
         TB1BSE

Yanıt #25
@Mustafa281 hocam teşekkür ederim. devreyi kurcalar öğreniriz  :) yarın board da bir denerim  bende kendinden baslı anfileri severim. eğer olmazsa @Mr_YAMYAM  abinin kapısını yine çalarız  :D
Tanrı Türkü Korusun
         TB1BSE

Yanıt #27
 :D  :D  ahaaanda hapı yuttuk.
Tanrı Türkü Korusun
         TB1BSE

Yanıt #28
@Kazasker eğer ben bir yanlışlık yapmadıysam o devre çalışmıyor ama arızasını bulup yaparsan ne mutlu sana ben üstüne düşmedim düşsem bulurdum kolay gelsin şimdiden

Yanıt #29
@Kazasker devrenin giriş kismindan sesi verdiğin zaman devre tepki vermiyor ben bir yerden bağlayıp sesi almıştım ses kalitesi çok iyi yalnız bass seviyeleri biraz yüksek ben bass severim zaten benim için sorun olmadi ama yamyam hocadan rica edersen devredeki yanlışı bulup düzeltebilir.

@Kazasker eğer ben bir yanlışlık yapmadıysam o devre çalışmıyor ama arızasını bulup yaparsan ne mutlu sana ben üstüne düşmedim düşsem bulurdum kolay gelsin şimdiden

Yahu bir gün de bir yamyam çıkıp ta dese ki,
Aabi girişleri direk şaseye vermişsin o devre çalışmaz :D
X
Tabii ki PCB yi çizerken aceleden veya dış etkenlerden dolayı hata yapılabilir.
Önemli olan bu hatayı tespit edebilmektir.
İyi bir yamyam, bu hatayı tespit edip yaratıcı olandır :D