Ana içeriğe git
Konu: Mini netbook açılmaması  (70 Kez okunmuş)

Mini netbook açılmaması

Merhaba arkadaşlar dayım bana şifresini kırdırmak için çin malı mini netbook getirdi bende aynı model aynı sürüm bilgisi frimware attım yanlışlıkla PC açılmıyor Windows CE yüklü power tuşuna basınca capslock numlock 1 kere yanıp ekran açılmadan kapanıyor Xp ve w10 olan bir PC ye bağladım ama PC görmüyor hiçbir şey yapamadım yapabileceğim birşey varmı bu bios un yüklü olduğu bir eprom felan var mıdır bunu bulsam programlanabilir miyim
Derin olan kuyu değil, kısa olan iptir.

Ynt: Mini netbook açılmaması

Yanıt #1
Ne güzel PC'ymiş o öyle :D Böyle marjinal şeyleri çok severim.
Yardım edebileceğimi söyleyemem, çünkü "özel bir durum" bu.
Soru-1: marka model bilgisine hiç  ulaşamıyor muyuz? Yani o rom dosyasını nereden buldunuz?
Soru-2: Firmware'i nasıl yanlışlıkla attınız? Yani firmware yüklemek biraz uğraştırıcı, çaba ve dikkat gerektiren bir iş; yanlışlıkla yüklenemez ki? hani orada firmware yükle tuşu vardı da yanlışlıkla eliniz mi değdi?
Soru-3: neyin şifresinin kırılması lazımdı? Windowsun mu, BIOS'un mu?
Cihazdaki çinğ-çanğ-çunğ yazılardan birşey anlamadım. Marka model bilinse, elbette yol göstermeye çalışırız. Bir de yaygın kullanılan bir alet değil. araştırırken çin sitelerinde ikinci eli olduğunu gördüm. yani yol göstermeye çalışırız derken garanti veremiyorum. İçinde pil varsa bir bios reset yapamaz mısınız?
Usta değilim. Sadece hobistim.
Yanıtlarıma bakarak beni usta zannetmeyin.

Yanıt #2
cevap için teşekkürler wince nin şifresini kırma ya çalışıyordum bazı sitelerden bir çok dosya indirdim bu dosyaların içinde bios varmış ben biosa girip update yapınca direk USB deki firmware yi buldu yükledi daha da açılmıyor marka model yok içini açtım öyle bir pil yok aynı tabletler gibi içi sadece işlemci üzerinde anyka yazıyor girmediğim site kullanmadığım program kalmadı

Yanıt #3
Geçmiş olsun. Maalesef aklıma çözüm için birşey gelmedi.
İstanbul'daysanız bu tip cihazların servisleri vardır muhakkak. Windows CE, böyle PDA türevi cihazlar için yazılmış ben de sayenizde merak edip araştırdım. Arşivimde dursun diye indirecektim 1.1GB deyince vazgeçtim. PDA, netbook vb tamiri yapan servisler varsa kesin çözer diye düşünüyorum.
Windows şifresinin çözülmesi ise XP'de güvenli modda başlatılıp kişisel ayarlardan şifreyi sıfırla yapılarak çözülebiliyor ama CE'nin arayüzü biraz farklı; güvenli mod diye birşey var mı, varsa nasıl girilir?...
Kısacası kendiniz uğraşacaksanız çok zor, bu tip işlerle uğraşan bir servise götürmek gerek. ==>bükemediğin eli öpücen hesabı :D
Usta değilim. Sadece hobistim.
Yanıtlarıma bakarak beni usta zannetmeyin.

Yanıt #4
zaten o eli öpmeye razıyım xp gibi güvenli mod yok bi script dosyası var onla win ce yüklüyon sd card ile (baya araştırdım belki dosya boyutu farklı olabilir) böyle 1 2 saatliğine çalışsa dayıma teslim etsem çalışırken problem çözülücekte :D en sonunda  tamircilere göndericem yorumun içinde teşekkürler seron