Ana içeriğe git
Konu: Kendi Preanfim (445 Kez okunmuş)

Ynt: Kendi Preanfim

Yanıt #15
Kullanılan devre elemanlarını biraz daha simetri şekilde yerleştirmeye çalıştım...

Yanıt #16
Edit...

Yanıt #17
Görüşlerinize saygı duyuyorum.
Fakat benim bir "ufaltma" hastalığım var.  :)
Şayet devre mümkün mertebe minimize edilebilirse, mikrofonla beraber aynı kutuya konarak daha ergonomik hale getirilebilir. Hatta o kadar küçültülebiliyorsa, standart bir dinamik mikrofon kasasına bile konabilir.
Hı?
@memleket , devrenin siyah beyaz png veya pdf çıktısını verebilir misin? bişey yapıcam. (baskı şeması istiyorum)
Usta değilim. Sadece hobistim.
Yanıtlarıma bakarak beni usta zannetmeyin.

Yanıt #18
mic.rar
Tabii buyur...
Devre ölçüleri 33x33,8 mm. İstenilirse dahada küçültülür...

Yanıt #19
Yalnız @seron abicim bu yaptığım 2N3904 ile çalışan devre'nin sesi yetersiz geldiği için ben araya AD8002 adlı küçük bir anfi ile çıkışını sağladım o devre de preanfide ki sesi yükseltmek için yetti arttı kendisi 5 volt ile çalışabilen bir entegre ama 3 volt ile de çok iyi verimi var sana tavsiyem eğer devreyi yapıcak olursan araya da bu devreyi de yapman gerekir entegre 4 tl bişey ben montaj planında orjinal samsungun kulaklik kablosunu kullandım ve gayet de kaliteli kablo zaten montaj planını da atacagim ve dinamik mikrofon yapmak istersem de C9013 transistörü bu işte daha iyi önce denemiştim @memleket abicim devreyi düzenlediğin için teşekkürler ama ben memnunum artık :)

NOT: @seron abi AD8002'yi bulamazsan yerine TDA2822M De kullanabilirsin o entegre de çok iyi mono kullanırsın daha iyi çıkış gücü elde edersin yani iki kanal kullanmak gereksiz istersen ben sana tek kanal çizerim sen plakete basar kullanırsın.

Yanıt #20
@seron  Abi kayıt da başka mikrofon kullandığım için ses biraz kötü çıkmış olabilir :) Arkada hafif çıkan sesin fan sesi olduğu belli çünkü benim kasanın her 2 kapağıda açık olduğu için bu tip gürültüler normal :)

Yanıt #21
@seron  Abi kayıt da başka mikrofon kullandığım için ses biraz kötü çıkmış olabilir :) Arkada hafif çıkan sesin fan sesi olduğu belli çünkü benim kasanın her 2 kapağıda açık olduğu için bu tip gürültüler normal :)
Ses kalitesi bozuldu mustafa. Yani konuşurken bayılıyor gibi oldu. Distorsiyon oluşuyormuş gibi. Voltajın düşmesinden mi kaynaklanıyor bilmiyorum. Lakin önceki sanki daha iyiydi tertemiz ve güçlü idi. Bu da temiz ama sanki öbürü daha iyi idi. Ölçüm yaparak konuşmuyorum, şahsi fikrim yani yanılıyor olabilirim.
-----------
Önerdiğin yöntemler için teşekkürler. Ben o kadar uğraşmayacağım. Elimde ses kayıtta kullandığım 10TL'lik masaüstü kapasitif mikrofon var. Buna tek transistörlü bir önyükselteç yaptım mı tamamdır. Direk PCye gireceğim için ampfi falan kullanmama gerek yok. İlk verdiğin örnekteki gibi temiz ve güçlü sese ihtiyacım var. Bunu kısmen REALTEK ayarları ile hallettim ama sesin canlı çıkması için mikrofona çok eğiliyorum. Bu defa belim ağrıyor ve pop effectler oluşuyor. Önlemek için mikrofon kazancı ile oynuyorum, bu defa dip ses "haşşşşşş" diye ötüyor. Dip sesi audacity ile bastırıyorum, bu defa benim ses bozuluyor.

Ben de diyorum ki "arkadaş, iki yol var:
1- Ya gidip bir adet behringer + yanına ucuzundan ses sistemi alarak bir miktar para bayılacağım,
2- Ya da gitmeyip mikrofonuma iki tane telle bir transistörü delikli plakete tutturup ahan da sana mikrofon yapacağım" diyorum.
Ya senin önyükselteçten yapacağım, ya da sana önerdiğim dinamic mic devresini deneyeceğim. ikisi de olur. Ben şu aralar Blender, premier, after effect öğrenmeye çalışıyorum. Başarılı olursam işe gireceğim. Ama boş zamanlarda video kaydı yapacağımda masamın üzerinde işe yarar bir mikrofon düzeneği olsun isterim. O yüzden sana yağ yapıyorum :)
Usta değilim. Sadece hobistim.
Yanıtlarıma bakarak beni usta zannetmeyin.