Ana içeriğe git
Konu: Minton HTS-807 5+1 Ses Sistemi Arizalasi (382 Kez okunmuş)

Ynt: Minton HTS-807 5+1 Ses Sistemi Arizalasi

Yanıt #30
E tamam işte, yandığından şüphe ettiğimiz elemanlar öncelikle entegreler. Daha sonra da küçük transistörler. Onların ne olduğunu bilmiyoruz ama yenisinin alınıp değiştirmesi son derece kolay. Yani burada arızayı tesbit etmesen bile, yanma ihtimali olan parçalar tahminen değiştirilerek bir sonuca gidilebilir. bunlar sanırım çok pahalı parçalar değil. daha evvel değiştirdin düzeldi. Yanlışlık sonucu yaktın, e tamam şimdi tekrar değiştir onu diyorum.

Haaa kendin yapma durumu...
Ona karışamam o tam bir beladır. Zamanım yok uğraşamam diyen biri için uygun değil, o yüzden elindekini yapmanı tavsiye ettim. Çünkü sana ampli yapalım diyen kişiye de soracak olursan, bu işin hiç de kolay olmadığını o da onaylayacaktır. Tamam zevklidir, tadından yenmez ama, usta kişi bile yaparken bin dereden su getirirken,... yani bilmiyorum.

Şayet istersen elimde kötü bir 5+1 var. Kargo ücretini bilemem.
Kötü derken baya bir kötü.
Bass var ama tatminkar değil. Ses kalitesi kötü. Her açtığında bass, tiz ayarlarını yapman şart kapatınca ayarlar resetleniyor. Kumandası bozulur ya da kaybolursa hapı yuttun, çünlü panel üzerindeki fonksiyon tuşları yetersiz. Uğraşmaktan bıktığım için bir kenara attım, kullanmıyorum.
Kargo parası ağır gelir ses kalitesi de kötü demezsen sana göndereyim.
??

O zaman şimdi bunda tamamen transistörleri değiştireyim ardından da entegreleri tek tek kontrol ederek... Tabii bunun için bir de trafo temin etmem gerekiyor onada bakıcaz artık bakalım toplamda maliyet ne olacak eğer çokta deneme için abartılı olursa başlamadan bırakırım kenara.
Evet sıfırdan başlamak zor vakit muhabbetinden ötürü çok daha kötü ama ne bileyim uğraşasım geliyor. Onuda şimdilik kenara bıraktım madem...
Elindeki 5+1`e de gelince abi şimdilik dursun diyelim olur ya belki daha çok ihtiyacı olan biri olur yada kullanacağın tutar. Ama baktım olmuyor senden onu isterim belki  :)
Hurda bu bee :D
60W çıkış gücü diye yazılana bakma. Trafosu varsa varsa 15-20W tır :D
Zaten çıkış gücü kaliteyi göstermez.
Haa aklıma geldi.
Bu sistemdeki küçük aporlöler benim tatilde kullanmış olduğum ÇAY amplinin hoparlölerinden.
Bas hoparlörü de penceresi büyük olsa da içindeki 10-12cm lik guccücük aporlör :D
Fiyatının 200TL olduğuna bakma. Çöpe gidecek olduktan sonra 200 e bile yazık.
Koy üstüne 200-300 daha benim linklerdeki sistemlere eğil.
Benim önerilerim örnektir. Sahibinden comp'taki kendi şehrindeki ilanlara bakabilir, bizzat giderek elden deneyerek test edebilirsin.
Bizim ET'siz @ozgurece  böyle yapıyordu.
Önce cihazı gidip yerinde inceliyordu. Sonra bana haber verip linkini gönderiyordu. Ben de al ya da alma diyordum. Öyle cihazlar düşürdü ki görseniz barnaklarınızı yalarsınız :D

İstanbul içindekileri sahibinden bir kontrol edicem bunların içerisinde dükkan/mağazalarda var onlardan kartla da alabilirim bu şekilde. Ancak bunu önümüzdeki hafta cumartesi yapabilirim sanırım. Yapıp gözden geçirip tekrar buralarda olucam  :D

Ayırdığınız vakit içinde teşekkür ederim öncelikle şu onarma işine tekrar bir bakıp haftayada cihazları bir kontrol edeyim dolaşıp :)
Mutsuzlukta güzel, mutsuz eden sensen.

“Unuttum” dediğiniz anda herhangi bir şeyin size onu hatırlatması...

Yanıt #31
Tamam.
Nasıl istiyorsan kendince bir plan yap düşün taşın kaşın.
Tamir edebilirsen et, edemezsen diğer önerilerle çözmeye çalış.
Ben buralardayım. Giriş yapmasam da ne oluyor diye bakıyorum çaktırmadan. Para pul istemem ama kargo parası yenisinin fiyatını geçerse karışmam :D Unutma: ses kalitesi isteyenler için tam bir çöp! Ben kızıp söküp attım, yerine eskiciden 15yıl evvelden kalma beyaz masaüstü hoparlör aldım keyfime bakıyorum :D . İnan olsun ondan 40 kat daha iyi. Beyaz bilgisayarlar dönemini hatırlıyorsun değil mi? ;)
Haydi kal sağlıcakla.
Usta değilim. Sadece hobistim.
Yanıtlarıma bakarak beni usta zannetmeyin.

Yanıt #32
Tamam.
Nasıl istiyorsan kendince bir plan yap düşün taşın kaşın.
Tamir edebilirsen et, edemezsen diğer önerilerle çözmeye çalış.
Ben buralardayım. Giriş yapmasam da ne oluyor diye bakıyorum çaktırmadan. Para pul istemem ama kargo parası yenisinin fiyatını geçerse karışmam :D Unutma: ses kalitesi isteyenler için tam bir çöp! Ben kızıp söküp attım, yerine eskiciden 15yıl evvelden kalma beyaz masaüstü hoparlör aldım keyfime bakıyorum :D . İnan olsun ondan 40 kat daha iyi. Beyaz bilgisayarlar dönemini hatırlıyorsun değil mi? ;)
Haydi kal sağlıcakla.

Abi düşünmen yeter zaten... Ama dediğin gibi ses kalitesi o şekil ise hiç benide bulaştırma çıldırmıyım daha fazla bu sıcaklarda  ;D
@Mr_YAMYAM ın önerdiği tarzlarda amfilere bir göz atmak var eğer tamir edemezsem. Şimdi benimde gidip uyumam lazım sizde kalın sağlıcakla :)
Mutsuzlukta güzel, mutsuz eden sensen.

“Unuttum” dediğiniz anda herhangi bir şeyin size onu hatırlatması...

Yanıt #33
ApoAtes bu mesajımı gördüysen bil ki sana özel mesaj göndermişimdir. Giriş yapmadan siteye bakarsan göremezsin diye bildiriyorum.
Konuyu gereksiz üste çıkardığım için kusura bakmayın konu önem arzediyor.
Usta değilim. Sadece hobistim.
Yanıtlarıma bakarak beni usta zannetmeyin.