Ana içeriğe git

Konu: PC saat ayarım  (368 Kez okunmuş)

• Orion69
  • [*][*]
Ynt: PC saat ayarım
Yanıt #15
Kesinlikle hocam ilk baktığım yerler hiç şüphem yok virüs zira avira bunu tespit etti karantinaya aldı bunlar daha yeni,saat ile başladı durum şimdi çok vahim işlerim yarım kalıyor, inanılmaz derecede ısınma var pc de,en kötüsü teslim edeceğim işler var :( inan çok sıkıntı yaşıyorum paniklediğimi söyliyebilirim
peki system32 de olduğunu biliyorum bir çare varmıdır? bunun kafasını kesmenin format sanırım atamam kullandığım programlar açısından :(

• seron
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #16
Kesinlikle hocam ilk baktığım yerler hiç şüphem yok virüs zira avira bunu tespit etti karantinaya aldı bunlar daha yeni,saat ile başladı durum şimdi çok vahim işlerim yarım kalıyor, inanılmaz derecede ısınma var pc de,en kötüsü teslim edeceğim işler var :( inan çok sıkıntı yaşıyorum paniklediğimi söyliyebilirim
Antivirüs arkaplanda devriyeye çıkıyor ve tüm dosyalarınızı tarıyor. Bu fanların bağırma sürecinden anlaşılır.
Tüm antivirüsler;
-İlk kurulduklarında
-Belli zaman aralıklarında
ani olarak çalışmaya başlayıp otomatik olarak arkaplan taraması yaparlar (güvenlik devriyesi).
Bu işlem bitene kadar sistem afallar yavaşlayabilir. Bırakın bitirsin. İşinize sonra devam edin.
Bu arada bir önceki iletimde bana alıntı yapıldığını zannederek başka alıntıya yanıt vermişim özür dilerim benim hatam.

----------
"peki system32 de olduğunu biliyorum bir çare varmıdır? bunun kafasını kesmenin format sanırım atamam kullandığım programlar açısından"
Sisteme derinlemesine tarama yaptırın. bundan evvel antivirüs ayarlarından antivirüsü "agresif"e alın. tarama çok uzun sürer gün boyu sürebilir.
  • Son Düzenleme: 03 Temmuz 2017, 18:24:06 - seron
Usta değilim. Sadece hobistim.
Yanıtlarıma bakarak beni usta zannetmeyin.

• Orion69
  • [*][*]
Yanıt #17
:o  ::)
İşler karışmaya başladı.
Şimdi ne desem bilmiyorum. Bir defa yaz sıcaklarında bilgisayarların bağırması normaldir. 4 adet bilgisayarım var. En çok bağıran ve ısınan bilgisayarım AMD tabanlı olan. Fakat odada klima neyin yok. İçerisi sıcak. Vantilatörle idare ediyorum. Burası Antalya. Hava gündüzleri 50derecenin üzerine çıkıyor makine bağırmasın da ne yapsın?
Yalnız sizin sorununuzun birden fazla sebebi olabilir.
Bu sorunlardan sadace biri-ikisi saati sapıttırıyordur. Diğer sorunlar ise aşırı ısınmaya ve fan gürültüsüne neden olur.
Bunları tartışmak ve çözüm bulmak böyle uzaktan ciddi sıkıntı.
Çünkü bilgisayar donanımının tüm ayrıntıları gerekli.
Hangi işletim sistemi kurulu ve güncelleştirmeler açık mı kapalı mı dan tut, neler kurulu bilinmesi gerekli.
Görev yöneticisinde yüksek disk kullanımı var mı? varsa hangi uygulama neden yüksek kullanıyor bakmak gerekli.
Krekli yazılım kullanılıyor mu?
Advanced sistem care gibi yazılımlar kurulu mu?
Peeeey bu liste uzar gider. Yakında olsanız yardımcı olurdum ama sobet şeklinde bu böyle uzayıp gidecek.  :(
Saat olayı için bir çok etmen var. Öncelikle Biosa girip saati elle ayarlayıp bir çıkın.
daha sonra windowsu başlatıp saati elle ayarlayıp çıkın. birkaç kez böyle kullanın. Pili atladım yeni de toplanmış olsa bir kontrol edin.
Hala devam ediyorsa saat için söyleyebileceklerim bu kadar...
Diğer sorunlar için uygun bir başlık açarsanız yardımcı olmaya çalışırız.

Saat konusunu geçtim inanın başka sorunlar peydahlandı Donanımdan bahsedeyim ASUS MAXIMUS VII RANGER Intel Soket 1150 DDR3 2400MHz(O.C) HDMI&DP Anakart,Intel Core i7 4790K Soket 1150 4.0GHz , 16 gb Ram sıvı soğutma kullanıyorum buna rağmen 34 dereceyi geçmeyen işlemci 70 dereceyi görüp kararsızlaşıyor fazlasıda oluyor tahminim Cougar HEC-K12TE 1200W Power Supply kullanıyorum 8.1 win işletim sistemim yaptığım iş  pc yi kasacak cinsten cubase den sonra pro tools Avid ile müzik data ları hazırlıyorum alt aranjörüm yani anlıyacağın donanım eski bir sistem değil Anakartı yanlış yazmışım düzelttim Ekran kartını yazmamışım ZOTAC GeForce GTX 1070 AMP Extreme arasıra bunalınca oyunda oynamak istiyor insan bana fazlası ile yetiyor...
  • Son Düzenleme: 03 Temmuz 2017, 19:30:58 - Orion69

• Orion69
  • [*][*]
Yanıt #18
Antivirüs arkaplanda devriyeye çıkıyor ve tüm dosyalarınızı tarıyor. Bu fanların bağırma sürecinden anlaşılır.
Tüm antivirüsler;
-İlk kurulduklarında
-Belli zaman aralıklarında
ani olarak çalışmaya başlayıp otomatik olarak arkaplan taraması yaparlar (güvenlik devriyesi).
Bu işlem bitene kadar sistem afallar yavaşlayabilir. Bırakın bitirsin. İşinize sonra devam edin.
Bu arada bir önceki iletimde bana alıntı yapıldığını zannederek başka alıntıya yanıt vermişim özür dilerim benim hatam.

----------
"peki system32 de olduğunu biliyorum bir çare varmıdır? bunun kafasını kesmenin format sanırım atamam kullandığım programlar açısından"
Sisteme derinlemesine tarama yaptırın. bundan evvel antivirüs ayarlarından antivirüsü "agresif"e alın. tarama çok uzun sürer gün boyu sürebilir.
Umarım bu sıkıntıdan kurtulurum :)  sizin hiçbir hatanız söz konusu değil yardım ediyorsunuz eksik olmayın teşekkür ederim :)

• seron
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #19
O makine o kadar çok ısınıyor ve de kasılıyorsa virüs ihtimali artmaya başladı. Açıkçası özellikleri görünce ağzım sulandı. :)
Siz şu tarama işini bitirin de sonuçları değerlendirelim.
Sorunu aşarsak aklınızda olsun ben unuturum NORTON antivirüs satın alın. Size bahsettiğim diğer virüsün aynısı Kasperski antivirüsün içinden de çıktı (şaka değil!) Her antivirüse güvenmeyin.
--------
Biz yeni emekteyiz TRTte otobüsle 45dk. :)
Usta değilim. Sadece hobistim.
Yanıtlarıma bakarak beni usta zannetmeyin.

• Orion69
  • [*][*]
Yanıt #20
O makine o kadar çok ısınıyor ve de kasılıyorsa virüs ihtimali artmaya başladı. Açıkçası özellikleri görünce ağzım sulandı. :)
Siz şu tarama işini bitirin de sonuçları değerlendirelim.
Sorunu aşarsak aklınızda olsun ben unuturum NORTON antivirüs satın alın. Size bahsettiğim diğer virüsün aynısı Kasperski antivirüsün içinden de çıktı (şaka değil!) Her antivirüse güvenmeyin.
--------
Biz yeni emekteyiz TRTte otobüsle 45dk. :)
Antalya da yaşarken inan her yere yürüyerek giderdim 8)  ,o yüzden hiç göbeğim olmadı :D Evet haklısın hemen şimdi gidiyorum antivirus almaya ,ekmek parası kardeşim, format atmayacağım başka alternatif yok ,yaşınızı bilmiyorum fakat 90's yıllarda bir çok yerde canlı müzik yaptım en yakın arkadaşlarım antalyada dır halen görüşürüz sağlıcakla kalın esenlikler dilerim...

• elsover
  • [*][*]
Yanıt #21
Yazıları tam olarak okumadım ama yardımı olacaksa http://www.google.com.tr/url?q=https://m.youtube.com/watch%3Fv%3DDhXHA_AE76A&sa=U&ved=0ahUKEwje09m_xe3UAhVkEpoKHczcA7cQtwIICzAA&usg=AFQjCNFU2hekg2sXT8EuLFh2hmh9U_aKGQ saati internetten senkronize etme diye bir şey var..Bir de windows 8.1 güncellemelerinden olabilir diye düşünüyorum...
  • Son Düzenleme: 03 Temmuz 2017, 19:47:22 - elsover
Fizik kanunu şöyle der... Çözünürlük ne kadar artarsa,sistemin hata yapma olasılığı azalır..

• Orion69
  • [*][*]
Yanıt #22
Format attım,başka ne denediysem kurtulamadım :(  konu kapanmıştır. ilgi,alaka ve yardımlarınızdan dolayı Teşekkür ederim ;)