Ana içeriğe git
Konu: Hobi Kit Önerileri (1104 Kez okunmuş)

Hobi Kit Önerileri

Arkadaşlar yıllardır hobi kit üretiyorum.
bu sezona değişiklik katacak ilginç kit önerileriniz varsa almak istiyorum. devre adı yeterlidir. tasarımı kendimize ait olarak yapmak durumundayız zaten. eylül ayında kataloglar dağıtılacak. yani ağustos ayında imalatımız bitmeli.

fikri verirken en az bin adet üretilebilecek bir devre olmasını unutmayın.

pahalı bir ürün olmamalı ki amatörler alsın.
örneğin çizgi izleyen robot kitimizin 40 liralık müşteri fiyatı kullanıcıya fazla gelmişti. iki yılda zor bitirdik ve imalatını bıraktık.
şimdiden teşekkürler.

not: üretimi duran yüzlerce kitin kartını ileride buradan isteyen amatörlere dağıtacağım söz. malzeme sizden şema ve baskı devre benden.
Mühendislik Diplomayla olmaz. İnsanı adam eden, bilgi değil görgüdür.

Ynt: Hobi Kit Önerileri

Yanıt #1
Yusuf Ustam Picler icin güzel bir deneme kartı tasarlarmısınız hani şu piyasada baya pahalı olan şeyleri daha makul fiyata ? :D

Yanıt #2
Yusuf Ustam Picler icin güzel bir deneme kartı tasarlarmısınız hani şu piyasada baya pahalı olan şeyleri daha makul fiyata ? :D

Furkan o kartlar geliş fiyatının sekiz dokuz katına satılıyor zaten. ben yapsam benden alıp satmaz kimse. daha ucuza üretemem.

Yanıt #3
Dervişin fikri ne ise zikri de o dur diyerek...
Bir amplifikatör içerisindeki tüm devreler.
Giriş katı, ton kontrol, pre ampli (gerekli ise) çıkış katı muhteliflerden LM1875 veya LM3886 gibi.
Besleme modülü, iyi bir vumetre devresi .
Devreleri komple alan bir kişi kutuyu temin edip içerisine yerleştirsin.

Yanıt #4
Dervişin fikri ne ise zikri de o dur diyerek...
Bir amplifikatör içerisindeki tüm devreler.
Giriş katı, ton kontrol, pre ampli (gerekli ise) çıkış katı muhteliflerden LM1875 veya LM3886 gibi.
Besleme modülü, iyi bir vumetre devresi .
Devreleri komple alan bir kişi kutuyu temin edip içerisine yerleştirsin.

hocam amplifikatör konusuna yoğunlaştım, evet.
o kadar ses ile ilgili konu ve yazını okuduk burada, bilinçaltımıza subliminal işledin ne :)
vu metreyi unutmuştum, iyi hatırlattın.
fakat güçlü amplifikatörleri bir arkadaş üretiyor diye ben hep max. 12V ve 10 Watt'a kadar ampli yaptım bu güne kadar. sattığı ürünlrin çizimini bile ben yapıyorum, yanlış olmasın dedim. bunu biraz da tabii adetli satması kolay diye yaptım. Çünkü güçlü ampli yüz satana kadar ben bin tane 5W satıyorum.
ton kontrol, eko, preampli ürünleri çıkaracağım, listemde var. bir de woof devresi ekledim. üzerinde bayağı çalışıldı. müziği verince bas davul sesinden baska ses duymuyorsun.

Yanıt #5
hocam amplifikatör konusuna yoğunlaştım, evet.
o kadar ses ile ilgili konu ve yazını okuduk burada, bilinçaltımıza subliminal işledin ne :)
vu metreyi unutmuştum, iyi hatırlattın.
fakat güçlü amplifikatörleri bir arkadaş üretiyor diye ben hep max. 12V ve 10 Watt'a kadar ampli yaptım bu güne kadar. sattığı ürünlrin çizimini bile ben yapıyorum, yanlış olmasın dedim. bunu biraz da tabii adetli satması kolay diye yaptım. Çünkü güçlü ampli yüz satana kadar ben bin tane 5W satıyorum.
ton kontrol, eko, preampli ürünleri çıkaracağım, listemde var. bir de woof devresi ekledim. üzerinde bayağı çalışıldı. müziği verince bas davul sesinden baska ses duymuyorsun.

Birilerinin dinlemesine sevindim. Yazdıklarımın anlamsız bulunduğunu düşünmeye başlamıştım :D

Ticarete kafam basmaz ama ticari bir öneri de sunabilirim.
5W civarı güç entegreleri takribi birkaç TL den başlayan fiyatlarla satılmaktadır. Aynı parayla LM1875 alınıp 1 adet daha ilavesi ile 2X20W güç devresi yapılabilir.
Modern ton kontrol devreleri, eğer iyi bir equalization ve kazanç aralığı isteniyorsa +/-12 ila +/-15V arasında çalıştırılması gereklidir. Bu gerilimin regülesi için 2X18V luk bir AC besleme kaynağı, çıkış katını, ton kontrol hem de VU metreler için gerekli gerilimi sağlayacaklardır.
Böylece standart bir tek regüle kartı ile tüm sistemin besleme ihtiyacı karşılanabilecektir.
ÖRNEK @memleket  in yapmış olduğu amplifikatör..
http://elektronikprojeler.com/index.php/topic,5515.0.html
Kullanılan malzeme ve kart maliyetleri toptan üretimde oldukça düşük seviyede olabileceği için kar marjı da yüksek olacaktır.
Devreleri almak isteyen müşteri ise sadece 2X18V AC çıkışlı yeterince güçlü bir trafo ile sorunsuzca cihazını çalıştırabilecektir.
Eğer istenirse tüm bu devreler tek bir kart üzerinde tasarlanıp, KOMPLE AMPLİ DEVRESİ adı ile satışa sunulabilir.

Yanıt #6
aslında ufak tip switchin regülator devreleri yapılabilir tl494 ile.bugün led beslemek için olsun ufak eşyalarda kullanmak için olsun baya kullanışlı devreler.
Lakin bence tl494 çalışma kartı yapılabilir bugün bir çok amatör elektronikci atxlerle uğraşıyor ama nasıl çalışıyor bilmiyor bunun için bir düzenek yapılabilir SMPS öğrenmek isteyen çok arkadaş var.

Yanıt #7
Arkadaşlar yıllardır hobi kit üretiyorum.
bu sezona değişiklik katacak ilginç kit önerileriniz varsa almak istiyorum. devre adı yeterlidir. tasarımı kendimize ait olarak yapmak durumundayız zaten. eylül ayında kataloglar dağıtılacak. yani ağustos ayında imalatımız bitmeli.
fikri verirken en az bin adet üretilebilecek bir devre olmasını unutmayın.
pahalı bir ürün olmamalı ki amatörler alsın.
örneğin çizgi izleyen robot kitimizin 40 liralık müşteri fiyatı kullanıcıya fazla gelmişti. iki yılda zor bitirdik ve imalatını bıraktık.
şimdiden teşekkürler.
not: üretimi duran yüzlerce kitin kartını ileride buradan isteyen amatörlere dağıtacağım söz. malzeme sizden şema ve baskı devre benden.
Abi ne kadar zamanımız var?
Yani benim de kendimce ufak tefek uygulamalarım var. Ama şu an aynı anda 10 işle uğraşıyorum. Biraz zaman tanırsan düşünüp sana dönerim. Beğeilebileceğini tahmin ediyorum.

DÜZENLENDİ:
"...eylül ayında kataloglar dağıtılacak. yani ağustos ayında imalatımız bitmeli..."
Pardon, özür. Tamam ben de birşeyler öneririm.
Usta değilim. Sadece hobistim.
Yanıtlarıma bakarak beni usta zannetmeyin.

Yanıt #8
https://tr.aliexpress.com/item/Free-shipping-High-Quality-C51-4-Bits-Electronic-Clock-Electronic-Production-Suite-DIY-Kits-c51-electronic/32728971308.html?spm=2114.010108.3.322.hKpXVz&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_4_10152_10065_10151_10068_5010013_10136_10157_10137_10060_10138_10155_10062_10156_437_10154_10056_10055_10054_10059_303_100031_10099_10103_10102_5190013_10096_10147_10052_10053_10107_10050_10142_10051_10172_10084_10083_10080_10082_10081_10110_519_10111_10112_10113_10114_10181_10037_10183_10182_10185_10032_10078_10079_10077_10073_10123_142-10053_10112,searchweb201603_1,ppcSwitch_7&btsid=29db0eac-cb4c-4d3d-997e-b7e9e666859d&algo_expid=9379f497-b2a3-4858-8764-a933a6e9bae9-40&algo_pvid=9379f497-b2a3-4858-8764-a933a6e9bae9

Çok güzel bir saat devresi. Katalogunuzda  yoksa ilave edin. Hazır kit. 5 tl fiyatı var.  İşlemciyi bu paraya alamazsınız.Güzel bir pazarlıkla toptanda uygun fiyat alınırsa. Para kazanırsınız.

Bir başkası; Demonte vaziyette alın. Tam amatör işi, Alan monte edip  kullansın.
https://tr.aliexpress.com/item/LED-electronic-bell-DIY-kit-parts-DS1302-clock-18b20-temperature-display/32407764479.html?traffic_analysisId=recommend_3035_null_null_null&scm=1007.13338.79672.000000000000000&pvid=16f6525d-08b3-4e84-866f-55b62b18502a&tpp=1

https://youtu.be/qzNTXYOEn4A
https://youtu.be/tJ5LGzd59KU
İyi çalışmalar, kolay gelsin...

Yanıt #9
usta işlemciyi çok uygun alabiliyoruz. o devre benzeri devreler var katalogda. aynı bizim de fiyat. hatta led veya ışık ayarını  pic ile pwm uygulayarak yapan devre de var. çok rağbet görmese de gidiyor.

smps olayı @kifvet iyi fikir verdi. ona bir eğilmek lazım. boost converter olayına da diyorum el atayım, hatta pwm ve mosfeti koyayım, trafoyu dışarıdan istediği güçte bağlayıp kullansınlar.

@Mr_YAMYAM ustam evet dediğin gibi bir devre eklemek lazım. 12 voltta zarar görmeden istikrarlı çalışacak bir ampli çok isteniyor. Ama 12 üzerinde çalışan devreler inan ki yıl sonunda iade çok toplanıyor. bir satıcıya özel tda 2003lü devre yaptım geçen yıl. bir hafta evvel bin adet 2822'li devre çıkart diyen oldu. ama 2822 9v üzerinde çok çalışmıyor bunu da biliyorlar. yine de 12v diye satıyoruz. şimdi bu piyasaya ne üreteyim...

adam ambalaj büyük ve renkli olsun ucuz olsun diyor. bu kriterle biz yapılan ürünün işlevine bakamıyoruz ki.gidiyor falanca yapmış diyor alıyor.

ilginç satılacak farklı bir şeylerle çeşit artırayım bari dedim ben de. çünkü en az kit çeşidi bende. yine de çok dikkat ettiğim bir fiyat kalite dengesi var.

Yanıt #10
katalog görebilir miyiz
Müşteri kitleniz nedir?
Hedef kitleniz nedir?

Yardımcı olmak isterim.

Usta merak ettim. 16F628 ve Atmega8  89C2051 (kullanıyorsanız) $  olarak aldığınız fiyat nedir?

posta.genel@gmail.com

Yanıt #11
Yusuf Ustam benim ve arkadaşların cok zorluk cektiği konular var mesela cinde olupta tr de olmayan şeyler bunları mesela hobi kit haline cevirip burda satılsa ben inanıyorum ki alınır cünkü adam 1 ay bekleyeceğini gidip almak daha cazip gelir ayrıca cok büyük bir Fiyat  farkı olmassa bunuda göz ardı edebilirler cünkü biz hep bunlara bakıyoruz TR de büyük eksikliğini duyuyoruz bu konularda Birde okullarda artık proje ödevlerinden öğretmenler bıkmış hep aynı hobi kitlerini öğrenciler getirip duruyor farklı şeyler yok mesela OSİLASKPOP KİTİ OLUR HANİ ŞU 25 DOLARA CİNDE SATILAN  

Yanıt #12
katalog görebilir miyiz
Müşteri kitleniz nedir?
Hedef kitleniz nedir?

Yardımcı olmak isterim.

Usta merak ettim. 16F628 ve Atmega8  89C2051(kullanıyorsanız) $  olarak aldığınız fiyat nedir?

posta.genel@gmail.com

usta çin'den direkt getiriyoruz mal geldikçe. yirmibeşlik çubuk 1 doları biraz geçiyor. malların arasına onar yirmişer çubuk attırıyoruz. direkt komponent getirmiyoruz. direnç diyot vs buradan alıyoruz.

şu an baktım Tr maliyeti olarak 13 cente geliyor kdv hariç. pahalısı var ama bu dandikler iş görüyor bizim devrede.

Yanıt #13
Yusuf Ustam benim ve arkadaşların cok zorluk cektiği konular var mesela cinde olupta tr de olmayan şeyler bunları mesela hobi kit haline cevirip burda satılsa ben inanıyorum ki alınır cünkü adam 1 ay bekleyeceğini gidip almak daha cazip gelir ayrıca cok büyük bir Fiyat  farkı olmassa bunuda göz ardı edebilirler cünkü biz hep bunlara bakıyoruz TR de büyük eksikliğini duyuyoruz bu konularda Birde okullarda artık proje ödevlerinden öğretmenler bıkmış hep aynı hobi kitlerini öğrenciler getirip duruyor farklı şeyler yok mesela OSİLASKPOP KİTİ OLUR HANİ ŞU 25 DOLARA CİNDE SATILAN

furkan inan satılmıyor o ürünler. teko kendisi üretti hatta başa çıkamamıştı üç beş yıl evvel. o riske girecek kadar büyük firma değiliz. ama örneğin direnc.net gibi yerlere diyoruz yüzlerce ilginç ürün getiriyor. yurt çapında satışı nedir ama bilmiyorum.

Yanıt #14
Ustam peki sen ne tür öneriler bekliyorsun. Daha doğrusu talep/ihtiyaç genellikle ne yönde?
Ben şimdi yazılanlara baktım çok güzel öneriler var ama bir şey önerip de sonra elinde patlasın istemem.
Ben zaten çetrefilli projeler öneremem ama en azından onu bileyim de sonra saçma sapan öneride bulunmayayım gerekirse özelden de görüşebiliriz. kıpsss ;)
Usta değilim. Sadece hobistim.
Yanıtlarıma bakarak beni usta zannetmeyin.