Ana içeriğe git

Konu: Sohbet: Çok Güzel Bir Baskı İşi (Video) (211 Kez okunmuş)

• seron
  • [*][*][*][*][*]
Sohbet: Çok Güzel Bir Baskı İşi (Video)
Bu aralar youtube'da güzel çalışmalara denk geliyorum. Bu videodaki ecnebi kişi çok güzel bir çalışma yürütüyor. Titiz çalışıyor ve insanın iştahını kabartıyor. En önemlisi de elinde envai çeşit alet-edevat var. Yaptığı şey basit bir "nixie" lamba. Ama çalışma şekli hayranlık verici. Tertemiz düzgün.

Video süresi çok uzun(42 dakika). Videonun sağ altında çark simgesine tıklayarak video hızını "2" yaparsanız hızlı yürür, sıkılmazsınız.
İyi seyirler:
https://www.youtube.com/watch?v=lUdRm0im5ZQ
  • Son Düzenleme: 27 Nisan 2017, 16:02:25 - seron
Usta değilim. Sadece hobistim.
Yanıtlarıma bakarak beni usta zannetmeyin.

• seron
  • [*][*][*][*][*]
Ynt: Sohbet: Çok Güzel Bir Baskı İşi (Video)
Yanıt #3
Ben de beğendim çok güzel iş çıkarmış.

• erg123
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #4
Bu kalip benimde hosuma gittide biraz maliyetli geldi bana turkiyede malzemeleri var 3d yazici alinip daha uygun olmaz mi hosuma gitti kutu

• seron
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #5
Kutu benim de hoşuma gitti ama, yazıcı daha pahalı değil mi? Yeriniz İstanbul gibi bir yer ise yapan yer bulup bir konuşun bence. Bana bakmayın ben kalıbı bulsam içine dökecek solüsyonu bulamam.

• erg123
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #6
Solisyon internette var ustam yazici en az adam akilli birsey alsan 1500tlden basliyor bununla kutu disinda plastik hersey basilir diye dusunuyorum. Bu arada ben rizedeyim kitlik icinde yasiyorum. Kutu ihtiyacim olsa internetten siparis gecmek zounda kaliyorum yurt ici yurt disi.
  • Son Düzenleme: 29 Nisan 2017, 23:08:32 - erg123

• seron
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #7
Hocam 3d yazıcı 1500-2000TLye bulunabiliyorsa, devamlı iş yapan insan için aslında çok ucuz geldi bana. Çünkü bugün akıllı telefondu, LED TV idi böyle saçma sapan şeylere gözü kapalı veriyoruz gerekli birşey oldu mu pahalı diyoruz. Şayet bu işten ekmek yemek düzeyinde (profesyonel) çalışan arkadaş varsa kutu yapımı için bence 3D yazıcı alınır. Ha şu var, hazır kutu almanın artı ve eksilerine bakılır. bir de yazıcı almanın artı ve eksilerine bakılır. Hangisi uygunsa ona yönelinir. Hazır kutuları ben sevmiyorum. Genellikle her projeye uysun mantığıyla üretildiğinden şık olmuyor.

Ben ciddi projelerle çalışmadığımdan plastik gözlük kutusu kullanıyorum. gayet kullanışlı oluyor.

• erg123
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #8
Seron ustam hoca sizsiniz daha hoca olacak kadar buyumedik sagolun  bu yazicinin misinasi yani flament 1kg su en fazla 100tl proje kutusu icin kac gr malzeme gidiyor bulamadim. Kutu isine girsek dediginiz gibi sık dokuyup ince elersek kac w yakar kac gr flament gider saglamlik nasildir. Bunlari hesaba katmak lazim bunun disinda rengarek yaptigin icin guzel olur isteyene mavi isteyene kirmizi gibi, son olrak bunu pc den çizmek lazim

• seron
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #9
Aynen. Bir sürü teferruatla uğraşacaksın, hesap kitap yapacaksın... Biraz daha beklenirse belki fiyatlar inebilir. Çizim işi zamanla öğrenilir. o da sorun değil. öenmli olan yaktığı elektrik idi, plastik ipi, şusu busu. Bir de makine ne kadar dayanıyor? kaç kullanımlık? Bunlar ince işler.

• erg123
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #10
Aynen ustam bazen diyorum harf levha yapanlar var ya bende kadinlarin kullandigi saç maşasindan o levhayi pleksi olmasi lazim bulup kutu yapayim diyorum. Daha tasatuflu galiba 100*200 cm 3mm 100 120 tl civari kutunun boyutuna bagli olaraktan 10 tane kutu cikar ama bu uretim degil sahsi is olur. 😁