Ana içeriğe git

Konu: dvd yi sinema sistemi yapmak  (73 Kez okunmuş)

• kadir53
  • [*][*]
dvd yi sinema sistemi yapmak
arkadaşlar benim bir dvdim var ve bunla ben 5+1 bir sinam sistemi yapmak istiyoruö 6 tane anfi yapıp takıcam fakat ses grişini nerden vereceğimi bilmiyorum

Ynt: dvd yi sinema sistemi yapmak
Yanıt #1
Dvd oynaticinda 6 canal ses girisi yok anoloog 6 canal sadece cikis var
  • Son Düzenleme: 08 Nisan 2017, 22:14:56 - fatih_celebi24

• Mr_YAMYAM
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #2
DVD oynatıcısının 5.1 kanal ses çıkışlarını yapacağım amplinin girişlerine irtibatlayacaksın.

• kadir53
  • [*][*]
Yanıt #3
ozamn hicbir sekilde olmaz yani bn televizyona takip sinema sistemi tapicaktim olmadi onu yerine 5+1ses cozucu devreleri var onlardan yapsam grisi stero 6 cikis veren devreler var yapsam olurmu

• Mr_YAMYAM
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #4
DVD oynatıcısının içerisinde zaten 5.1 ses çözücü var.
Bu çözücünün çıkışları arkada 5.1 output olarak verilmiştir.
İster bu çözücüyü kullan istersen kendin bir çözücü yap.

• seron
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #5
DVD oynatıcısının içerisinde zaten 5.1 ses çözücü var.
Bu çözücünün çıkışları arkada 5.1 output olarak verilmiştir.
İster bu çözücüyü kullan istersen kendin bir çözücü yap.
İlk iletide belirttiği gibi birbirine eşdeğer ayrık ampliler yapsa
ikinci el veya sıfır bir 5+1 bulup taksa

sorun çözülür mü/ihtiyacı görür mü?
Usta değilim. Sadece hobistim.
Yanıtlarıma bakarak beni usta zannetmeyin.

• kadir53
  • [*][*]
Yanıt #6
bende oyle yapacaktim fakat dvd ses girip 5.1 output yazan yerden cikacaktim fakat galiba ses giremiyorun dvdden birde dvd de usb giris var obununlailgli bir aparat varmi usbden ses girsem cikislari kullansam bole bir aparat varmidir

• 07 Osman
  • [*][*]
Yanıt #7
Dvd zaten 5.1 çıkış veriyor.  Bu çıkışları basit bir (istediğiniz ses gücüne göre basit yetersiz kalabilir) 5+1 ses sisteminin ses girişlerine takıp hoparlorleri de odaya uygun bir şekilde dağıtırsanız alın size ev sinema sistemi.  Mr_Yamyamın dediği gibi dvd niz  zaten 5.1 ses decode  eder. Ama bu şekilde sadece dvdde oynatılan filmleri 5.1 ses ile izleyebilirsiniz. 

Yok, amacınız  led veya lcd tvinzde  usb bellek veya harici hdd ile film izlemek ve bunu dvdniz vasıtasıyla 5.1 e çevirmek ise işte o zaman tv nizin optik çıkışı, dvdnizin de optik girişi olmalı ki, resimden göründüğü kadaryla dvd nizde bu destek yok.

Bunun yerine tvnizde optik çıkış varsa, harici bir 5.1 decoder,  tercihen Playvision  HDA-51a  alarak (şahsen kullanıyorum)  bu olayın keyfini çıkartabilirsiniz.

• Son Düzenleme: 10 Nisan 2017, 11:42:47 - 07 Osman