Ana içeriğe git
Konu: Yüksek Verimli Kaliteli LED nereden/nasıl alınır? Danışma (431 Kez okunmuş)

Ynt: Yüksek Verimli Kaliteli LED nereden/nasıl alınır? Danışma

Yanıt #15
Bende anladım ben de anladım :D
Hani marka model verirseniz ısrarla satıcıdan onu isterim diye açtım konuyu.
O da olmuyorsa senin gibi çinden alacaz mecbur.
Sen hep ince uçlu olanlardan mı alıyorsun, benim basit LEDlerden kullanmıyor musun? Yani senin sıkıntın yok mu hiç bu konuda?
Usta değilim. Sadece hobistim.
Yanıtlarıma bakarak beni usta zannetmeyin.

Yanıt #16
Bende anladım ben de anladım :D
Hani marka model verirseniz ısrarla satıcıdan onu isterim diye açtım konuyu.
O da olmuyorsa senin gibi çinden alacaz mecbur.
Sen hep ince uçlu olanlardan mı alıyorsun, benim basit LEDlerden kullanmıyor musun? Yani senin sıkıntın yok mu hiç bu konuda?
Benim LED kriterim DISPLAY tekniği üzerinedir.
Yani ben LED leri aydınlatma amacı için seçmem. Bir şeyi ölçmek, ya da gözlemlemek için tercih ederim. Bu iş için de LED parlaklığının pek önemi olmaz. Ancak renk kalitesi ve HOMOJEN olması ilk sırada gelir.
Belli bir display uygulaması için de belli standartlarda olmasını isterim. (0.1'' 2.54mm) max. eninde ve üst merceğin diffused olması önceliklidir.
Bu sebeple tercihlerim ecik pahalı olmaktadır.
Ama senin aradığın LED sınıfı standart 3 veya 5mm lik olduğu için çok daha fazla seçenek bulabilirsin. Çünkü bu standartlardaki LED'ler çok daha fazla çeşit olarak üretilmektedir. Sana vermiş olduğum linklerde iki marka bulunmaktadır.
Pahalı marka olan LED HOUSE tercih sebebi olmayabilir ama ELE DOCTOR uygun fiyatlı ve belli kalitededir.
Alttaki linkte muhtelif renk ve miktarlardaki paketler için fiyat listesi bulabilirsin.
http://stores.ebay.com/suiyanr/3mm-Water-Clear-Round-Top-/_i.html?_fsub=12829129010&_sid=1231047460&_trksid=p4634.c0.m322
Sanırım ebat olarak istediğin budur.
Eğer 5mm istiyorsan 5 ayrı renk olarak 1000 lik paket sadece 10.69$ Sudan ucuz :D
 http://www.ebay.com/itm/1000pcs-5MM-Red-Green-Blue-Yellow-White-Round-Water-Clear-LED-Light-Diodes-Kit-/222195000006?hash=item33bbdaa2c6:g:njQAAOSwIgNXkzzH

Yanıt #17
Teşekkür ederim, tamam oldu şimdi.
Yine de başka çözüm sağlayacak arkadaşlar varsa dikkate alabilirim.
Hani "bizim burda satılıyo istersen inceleyebilirsin" diyen, veya "şuna da dikkat et" diyen varsa yazsın.
Bu arada YAMYAM emminin verdiği ilk linkte Fotoşop kullanılmıştır, alacak olan olursa oradaki renkler/parlaklıklar örnektir.
İkinci linktekiler gerçek ışıktır; fakat kameranın ne kadar doğru yansıttığı tartışılır. Yine de alınabilirliği var görünüyor.

Yanıt #18
Teşekkür ederim, tamam oldu şimdi.
Yine de başka çözüm sağlayacak arkadaşlar varsa dikkate alabilirim.
Hani "bizim burda satılıyo istersen inceleyebilirsin" diyen, veya "şuna da dikkat et" diyen varsa yazsın.
Bu arada YAMYAM emminin verdiği ilk linkte Fotoşop kullanılmıştır, alacak olan olursa oradaki renkler/parlaklıklar örnektir.
İkinci linktekiler gerçek ışıktır; fakat kameranın ne kadar doğru yansıttığı tartışılır. Yine de alınabilirliği var görünüyor.
ŞAVALAK ŞABAN yine anlamamış ;D
Oradaki fotoşop olayı LED lens açısı ve ışık akısının yoğunluğunu belirtmek için kullanılmıştır. Normal koşullarda bir LED ışığı açısını kamera ile belirlemek neredeyse imkansız olduğu için böyle bir uygulama şarttır.
İkinci oloarak ise...
Yukarda vermiş olduğum teknik açıklamalar içerisinde MECİDİYE.. Pardon mcd diye bir ibare kullanmıştım. Demekki bu ibreleri tam olarak anlamamışsın.

Yanıt #19
Tamam anlamıyorum abi anlamıyorum.

Yanıt #20
Tamam anlamıyorum abi anlamıyorum.
iŞİNE GELMİYOR DA ONDAN ;D
En azından bu YAMYAM ne demek istiyor diye kendine sormazsan böyle aranır durursun.
Ama anlattıklarımdan birşeyler kaparsan ilerde yine LED ihtiyacın olduğunda ne gibi unsurlara dikkat edeceğini bilirsin.
Sadece çin pazarı değil, Türkiye pazarında online satış yapan bir siteye girdiğinde hangi ürünleri inceleip tercih edeceğini bilebilirsin.
https://www.direnc.net/5mm-seffaf-yesil

Yanıt #21
iŞİNE GELMİYOR DA ONDAN ;D
En azından bu YAMYAM ne demek istiyor diye kendine sormazsan böyle aranır durursun.
Ama anlattıklarımdan birşeyler kaparsan ilerde yine LED ihtiyacın olduğunda ne gibi unsurlara dikkat edeceğini bilirsin.
Sadece çin pazarı değil, Türkiye pazarında online satış yapan bir siteye girdiğinde hangi ürünleri inceleip tercih edeceğini bilebilirsin.
https://www.direnc.net/5mm-seffaf-yesil
Yerli site oldu mu, parçacının mantığıyla hareket edebilir.
En güzeli ya yurtdışından senin güvenilir linklerden,
Ya da eline pil+direnç+beğendiğim LED'den birer tane alıp, ben bunu alacağım/almayacağım diyerekten parçacı parçacı gezmek. Değilse bu işin içinden zor çıkılır.
E, seri üretim de yapmadığıma göre, o kadar önemli sayılmaz.
Kırmızı LEDler genellikle çeşitli devrelerimde POWER INDICATOR olarak veya gece lambalarımda. (yanılmayın, şeffaf olanlardan daha iyi oluyor ve göz almıyor.)
Yeşiller "şarj oluyor" göstergesi olarak.
Turuncu veya sarılar "SİGORTA ATTI" vb ibaresi olarak.
Beyazlar Tasarrulu lamba veya acil durum lambası olarak.
Yani ciddi projeler için olsa zaten tartışmaya değer.