image

Ana içeriğe git
Konu: Havya Üfleme Kolu (438 Kez okunmuş)

Ynt: Havya Üfleme Kolu

Yanıt #15

Sıcak hava kolunu devamlı kullanmak gerektiğinde; 10X10 cm lik tahta bir takozum var. Sıcak havanın etrafa zarar vermeyecek şekilde kolun ucunu yukarıya gelecek şekilde devamlı çalıştırıyorum.
İş bitiminde istasyona takınca duruyor. Ben böyle kullanıyorum.

Siz;
reed röleyi iptal etmek istiyorsanız; kolun vidalarını sökün,  röleye giden kabloyu tespit ederek pasif hale getirebilirsiniz.

Yanıt #16
3 kablosu varsa başka bir şey olabilir yani firma özel bir şey üretmiş olabilir. 3 kablo hadi 2 si besleme desen 1 kablo alır oda ya analog yada tek hat üzerinden calışan protokoller var belki öyle bir sensörde olabilir ama tam bilmiyorum böyle sipesifik şeyler coğunlukla özel üretim olur. ama gerekte adam üflemeliyi eline aldıysa bir şey yapıyordur. yukarıya kalkınca durması cok sacma olmuş.

Bir TV tamircisi lcd tv nin backlight şeritlerini tamir edicek şeridi söktü patlak olan ledi değiştirecek , havyayı şeridin altından tutmak daha kolaydır. diğer ledlerede zarar vermemiş olursun. ee adam bir bakıcak üflemeli havya durmuş ana avrat girişir onu üretene...
Aynen ustam

Yanıt #17

Sıcak hava kolunu devamlı kullanmak gerektiğinde; 10X10 cm lik tahta bir takozum var. Sıcak havanın etrafa zarar vermeyecek şekilde kolun ucunu yukarıya gelecek şekilde devamlı çalıştırıyorum.
İş bitiminde istasyona takınca duruyor. Ben böyle kullanıyorum.

Siz;
reed röleyi iptal etmek istiyorsanız; kolun vidalarını sökün,  röleye giden kabloyu tespit ederek pasif hale getirebilirsiniz.

Ben sizin gibi kullanamam. Yine durur. Sizin sicak hava uflemeniz furkan ustamkine benziyor.

Yanıt #18
Ben de civa sensoru kullanilmis. 2 kablosu var. Acik devre olunca calisiyor kapali devre olunca duruyor. Tesekkurler bilgi icin.

Yanıt #21
Ama civa sensorunu iptal ettim o sekilde iyi olmuyor. Kola dayadigimda durmuyor.
Tekrar civa sensorunu taktim.
oraya reed röle takıp kola birtane mıknatıs ilave edip modifiye ederseniz daha iyi olacağına eminim
BU DİYARLARA MERAK SALMIŞ , TAHSİLİNE DEVAM EDEN BİR GENÇ.

Yanıt #22
oraya reed röle takıp kola birtane mıknatıs ilave edip modifiye ederseniz daha iyi olacağına eminim
Tesekkur ederim aslinda iyi oluyor. Reed rolenin calismadi icin miknatis sart galiba. Aslinda civa sensorunu de reed roleyi de yeni ogrendim.

Yanıt #23
Tesekkur ederim aslinda iyi oluyor. Reed rolenin calismadi icin miknatis sart galiba. Aslinda civa sensorunu de reed roleyi de yeni ogrendim.
cok fazla denk gelinmiyor artık eskiden cok mu denk geliniyordu hoş onuda bilmiyorum. ama pek denk gelinmez o yüzden bilmemeniz normal.
BU DİYARLARA MERAK SALMIŞ , TAHSİLİNE DEVAM EDEN BİR GENÇ.