Ana içeriğe git
Konu: Creative Sound Blaster Z Ses Kartından Kaliteli Ses Alamıyorum (640 Kez okunmuş)

Ynt: Creative Sound Blaster Z Ses Kartından Kaliteli Ses Alamıyorum

Yanıt #31
Tercan Arkadaşım Geçtiğimiz yıl , Hurdadan arızalı bir anfi bulduk, Onursal Hocam a bu cihazı gönderdim Yaklaşık 6 ay gibi bir sürede montaj ve Test Yapıldı sonra cihazı bana gönderdi, Ben sesi duyunca Şaşırıp kaldım Dehşet , Anfi üst seviye cihaz olmuş, Dinleyen Guduruyor, seste tıss pıss cırt birşey asla duyamassın işte Anfi Bu dedim , Bant genişliği çok güzel , Eq falan asla gerekmez, DIN PPM ilavesi ile çok süper bir cihaz oldu. İşi bilen yapıyor. Haberin olsun Onursal Hocam Japon mühendislere şapka çıkarttırır.
L G 42 LM 620S LED TV
N E X T 10000 UHD Android Hibrit 4K
N E X T YE MACHINA 3D - ID 0001628
N E X T YE 2000 X CI PLUS
A S U S K53 SD

Yanıt #32
Esasen ET'siz @seron  a tatilde dinletmiş olduğum 90dbA full band müziği arkadaşa da dinletsem memnun olacaktır sanıyorum.
Ama bu tekniğin ne olduğunu ne serona ne de başkalarına anlatabilmiş değilim.
Sadece @ozgurece için iyi kalite bir ampli yaptım. aten o da sesin kalitesini anlamaya başladı. ;D
Kulaklık önerecektim ama kulaklık piyasası da aldatmaca içerisine girmiş. Kefil olabileceğim hiçbir ürün bulamadım.
http://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_sennhe%C4%B1ser-px-100-%C4%B1%C4%B1-%C4%B1p-114-db-kulak%C3%BCst%C3%BC-kulakl%C4%B1k-siyah-1060673.html
Eh işte diyebileceğimiz bir kulaklık bile kaç para olmuş.
Hocam SENNHEISER markasını duymuştum zannedersem Alman malı 150 TL ye kulak içi kulaklığı da var.
Kararsız kaldım bu kadar parayı kulaklığa vereceğimize Öncelikle hoparlör seçeneğinin üzerinde durmayalım mı nasıl bir müzik zevkim olduğu aşağı yukarı belli oldu..Keşke İzmir'e gelme imkanım olsa Adana'da ikamet ediyorum...

Bir zamanlar bu firmanın HD250 modeli vardı.Onu allayıp pullayıp markalara göre adapte etmişler.
http://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_sennhe%C4%B1ser-momentum-2-%C4%B1-brown-kulak%C3%BCst%C3%BC-kulakl%C4%B1k-apple-uyumlu-1164027.html
Neymiş ELMA uyumluymuş >:( GED ULA ORDAN. Ne elma uyumu. Kulaklıkların da içine etmişler.

Yanıt #33
HD250 nin en son fiyat bilgilerine eriştim.
http://www.audioreview.com/cat/headphones-home-audio/headphones/sennheiser/hd-250-linear-ii/prd_126380_2750crx.aspx
250$ ı o kulaklığa seve seve veririm. Günümüz TL hesabı yaklaşık 1000TL yapıyor.
Çok pahalı hocam çok  ???   Almanya'da kardeşim var bu yaz gelirlerken söylerim Amazon'dan alırlar hediye olarak getirirler ancak böyle olur kulaklığı da almış oluruz bu arada.  :)

Yanıt #34
Çok pahalı hocam çok  ???  Almanya'da kardeşim var bu yaz gelirlerken söylerim Amazon'dan alırlar hediye olarak getirirler ancak böyle olur kulaklığı da almış oluruz bu arada.  :)
İyi sesin bedeli vardır.
Ya parayı bastırıp alacaksın.
Ya göstermiş olduğum ikinci el iyi kalite ürünleri bizzat test edip görerek alacaksın.
Ya da biz elektronikçiler gibi kendin bir sistem tasarlayıp yapacaksın.

Yanıt #35
Esasen ET'siz @seron  a tatilde dinletmiş olduğum 90dbA full band müziği arkadaşa da dinletsem memnun olacaktır sanıyorum.
Ama bu tekniğin ne olduğunu ne serona ne de başkalarına anlatabilmiş değilim.
Sadece @ozgurece için iyi kalite bir ampli yaptım. aten o da sesin kalitesini anlamaya başladı. ;D
Kulaklık önerecektim ama kulaklık piyasası da aldatmaca içerisine girmiş. Kefil olabileceğim hiçbir ürün bulamadım.
http://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_sennhe%C4%B1ser-px-100-%C4%B1%C4%B1-%C4%B1p-114-db-kulak%C3%BCst%C3%BC-kulakl%C4%B1k-siyah-1060673.html
Eh işte diyebileceğimiz bir kulaklık bile kaç para olmuş.
Hocam Youtube'da bahsettiğin müzik veya benzeri kalitede varsa dinleyelim...Yükleye bilirsen gene dinleyelim merak ettim  ::)

Bir zamanlar bu firmanın HD250 modeli vardı.Onu allayıp pullayıp markalara göre adapte etmişler.
http://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_sennhe%C4%B1ser-momentum-2-%C4%B1-brown-kulak%C3%BCst%C3%BC-kulakl%C4%B1k-apple-uyumlu-1164027.html
Neymiş ELMA uyumluymuş >:( GED ULA ORDAN. Ne elma uyumu. Kulaklıkların da içine etmişler.  ;D

Yanıt #37
İyi sesin bedeli vardır.
Ya parayı bastırıp alacaksın.
Ya göstermiş olduğum ikinci el iyi kalite ürünleri bizzat test edip görerek alacaksın.
Ya da biz elektronikçiler gibi kendin bir sistem tasarlayıp yapacaksın.
Muhakkak bedeli vardır hocam,
2. el ürünlere hayır demiyorum ama kendim sistem kurma kabiliyetine sahip değilim, parayı da bastıramıyorum  :)) Geriye yeni ve iyi hoparlör ve 2. el iyi kalite ürünler kalıyor heralde ... bana yapabilir misiniz böyle dinlediğim zaman Ruhumu Bedenimden ayıracak sistem.
ozgurece'nin bahsettiği Onursal hoca siz misiniz O ve ya siz yapabilir misiniz böyle uzun süre kullanabileceğim bir şey.

Yanıt #38
Buna kafayı sıyırmamıştım.
Bunu sevmediğimi söyleyip değiştirmeni istemiş, Evlerinin önü bulgur sokusu ve bilimum orhan parçalarıyla coşmuştum.
NOT: Arabesk sevmem ama o alet dinletti ;)  :D
Usta değilim. Sadece hobistim.
Yanıtlarıma bakarak beni usta zannetmeyin.

Yanıt #39
2. el ürünlere hayır demiyorum ama kendim sistem kurma kabiliyetine sahip değilim, parayı da bastıramıyorum  :)) Geriye yeni ve iyi hoparlör ve 2. el iyi kalite ürünler kalıyor heralde ... bana yapabilir misiniz böyle dinlediğim zaman Ruhumu Bedenimden ayıracak sistem.
ozgurece'nin bahsettiği Onursal hoca siz misiniz O ve ya siz yapabilir misiniz böyle uzun süre kullanabileceğim bir şey.
Al!
Tercan da yoldan çıktı :D

Yanıt #40
O manyak herif benim ;D
Ama ben şu aralar uğraşamam. Önümüzde önemli bir mesele var. Üstelik benim yaptığım sistemler de öyle ucuz olamıyor.
Özgür için yaptığım anfiye sadece parça parası olarak yaklaşık 1000TL gibi parasını almıştım. Üstelik anfi kutusunu ve bazı aksamları kendisi almıştı.

Yanıt #41
Seron Dostum, aynı yolun yolcusu olduk de sene  :))

Yanıt #42
Buna kafayı sıyırmamıştım.
Bunu sevmediğimi söyleyip değiştirmeni istemiş, Evlerinin önü bulgur sokusu ve bilimum orhan parçalarıyla coşmuştum.
NOT: Arabesk sevmem ama o alet dinletti ;)  :D
Oolum sen adam.. Pardon BEY olmazsın.
Ben sana bu eseri dinletirken ne demiştim.
90dbA full band ses şiddetinde bir dinleti.
Buradaki unsur eserin güzel olması değildir. Sen kulaklıkla dinlerken müziğin içerisine girmiş gibi veya karşında 1000 er wattlık hoparlörler varmış gibi his uyandırmasıdır.
Sen tutmuş bana evlerinin önündeki soku'dan bahsediyorsun.
Demekki oradaki teknik anlatımların tekini bile anlamamışsın.
Şunu anlaman lazımdı.
1W lık bir ampli ve küçük iki hoparlör ile ses dinliyorsun. Güzel mi güzel. Ama her kişi bu sesi yeterli bulmayabilir.
Ama o 1W lık ampli ile 90dbA ses şiddetine ulaştığımızda hangi eser olursa olsun müziğin içerisine girer kafayı yersin.
Benim orada anlatmak istediğim nokta, güç kavramının hiç önemli olmadığıdır.

Yanıt #43
O manyak herif benim ;D
Ama ben şu aralar uğraşamam. Önümüzde önemli bir mesele var. Üstelik benim yaptığım sistemler de öyle ucuz olamıyor.
Özgür için yaptığım anfiye sadece parça parası olarak yaklaşık 1000TL gibi parasını almıştım. Üstelik anfi kutusunu ve bazı aksamları kendisi almıştı.
Keşke yapabilseydiniz hocam hem de yakın zamanda...
Bu da benden olsun
https://www.youtube.com/watch?v=K21xrynrCrg&list=RD0-GVUuCg2Bw&index=2

Yanıt #44
Oolum sen adam.. Pardon BEY olmazsın.
Ben sana bu eseri dinletirken ne demiştim.
90dbA full band ses şiddetinde bir dinleti.
Buradaki unsur eserin güzel olması değildir. Sen kulaklıkla dinlerken müziğin içerisine girmiş gibi veya karşında 1000 er wattlık hoparlörler varmış gibi his uyandırmasıdır.
Sen tutmuş bana evlerinin önündeki soku'dan bahsediyorsun.
Demekki oradaki teknik anlatımların tekini bile anlamamışsın.
Şunu anlaman lazımdı.
1W lık bir ampli ve küçük iki hoparlör ile ses dinliyorsun. Güzel mi güzel. Ama her kişi bu sesi yeterli bulmayabilir.
Ama o 1W lık ampli ile 90dbA ses şiddetine ulaştığımızda hangi eser olursa olsun müziğin içerisine girer kafayı yersin.
Benim orada anlatmak istediğim nokta, güç kavramının hiç önemli olmadığıdır.

Allahım yine anlamadı! ::)  :o  :)
Ben o şarkıyı dinlemek istemeyince diğer parçalar üzerinden testleri sürdürmek istemiştim de, hiç sevmememe rağmen orhan arabeskleri daha evvel duyduğumdan daha canlı ve güzel geldiğinden dinlemiştim. Hatta, kulaklığı takınca kendimi kaybedip yengenin yanında "Ohaa! Aboooov bu ne lan?!" demiştim. :D  kulaklıktan güçlü hoparlör ayarında güçlü ve temiz ses geliyordu. Öyle pahalı bir kulaklık da değildi.

Ben sana ve buradaki arkadaşlara defalarca söyledim. Ben bilgisayardan, walkmandan, mp3 çalardan ve de bilimum oto teyplerinden müzik dinledim. Ama arkadaş, 1TLlik ampli opampı kullanılmış bir ampliden böylesine bir ses duymadım. Abartmıyorum gerçekten çok güzeldi. Heveslendim ama yapmadı yamyam herif. POT bulacaksın diye tutturdu. Parasını verirdik yani...

Haa Tercan,
Bak uygun bir hoparlör buabilirsen o bahsettiğim küçük apliden sana da yapabilir bak. (Başka bir apliden bahsediyorum resimdekinden değil) Kulaklık amplisi olmasına rağmen uygun güçte iki hoparlör bağla keyfine bak boşver ses sistemini  :D