Ana içeriğe git
Konu: Creative Sound Blaster Z Ses Kartından Kaliteli Ses Alamıyorum (640 Kez okunmuş)

Ynt: Creative Sound Blaster Z Ses Kartından Kaliteli Ses Alamıyorum

Yanıt #15
Alıntı
Teşhis doğrudur hocam, hani kristalize bir ses çıkaran müzik aleti var Rüzgar çanlarına benziyor ama o değil marakas da var içinde  bahsettiğim müziğin. Sizin söylediğiniz baskın sesler de bunlar......
Hocam siz beni forumdan kovmadan (:
şöyle yapalım isterseniz eğer uygunsa; ses kartımın özelliklerini biliyorsunuz bu özelliklere cevap verebilen bir 2.1 stereo hoparlör önerisinde bulunun 1000 TL civarında Türkiye'deki online alış veriş sitelerinde bilindik markaların çok basit ürünleri satılıyor, Optik giriş özellikli 2.1 hoparlör sistemi bulamadım mesela. Logitech Z 5500 diyorlar onun için ses kartına ihtiyaç yok kendisi çözüyor sesleri. "
Ama bunun yanında bilgisayar ampli de almak gerekiyorsa bütçeyi 2000 TL ye çıkaralım. Bana bu şekilde öneri sunarsanız hemen değerlendiririm.
Neden 2.1
Yukarda vermiş olduğum stereo sistemler olmaz mı? Bütçen 1000TL civarı ise çok iyi bir ses sistemi yapabilirsin bile.
Ama PC için yapılmış locitek mociteklerden pek hayır bekleme.
Sıfır alacaksan locitek almaktansa bu cihaz kat ve kat üstündür.
http://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_harman-kardon-hd-com-1515-avr151-hkts5-5-1-kanall%C4%B1-ev-sinema-sistemi-1154738.html
İlla bu olması da gerekmez. 5.1 eski sistem amplilerden optik ve koaksiyel girişli birçok seçenek bulabilirsin. Bunları 300-500TL gibi fiyata bile bulabilirsin. Bir takım da iyisinden hoparlör temin edersen dadından yinmez.
Üstelik böyle bir sistemi PC harici olarak ta kullanabilirsin. Yani PC den bağımsiz kullanabilirsin.
Şöyle bir ampli alıp yanına da 2 tane iyisinden hoparlör bulursan iş tamamdır.
http://www.boyutdijital.com/SONY-STR-DH130-Amplifier,PR-1266000.html
Aynı ampli burada daha ucuz.
http://urun.n11.com/amfi/sony-str-dh130-amfi-P110502904
http://urun.n11.com/uydu-hoparlor/magnat-monitor-supreme-202-raf-tipi-hoparlor-cift-P159681097

Yanıt #16
Arkadaşlar turp sıkmak istemiyorum ama:
@tercan
aşağıya eklediğim rarı bir indirip inceleyebilir misin. Önce ses kartını bir iptal et. Muhtemelen realtek kullanıyorsundur. Bahsettiğim ayarları yaparak sesi bir sına. o arkadaşında seni büyüleyecek kadar hale gelebiliyor mu? Ona bakacaksın. Eğer bu şekilde çözebiliyorsan bakarsın masrafa gerek de kalmaz.

Rar aşağıda ekli içinde resimler var(giriş yapmadan görülemez):
Usta değilim. Sadece hobistim.
Yanıtlarıma bakarak beni usta zannetmeyin.

Yanıt #17
Seron  :))  hemen deneyelim.

Yanıt #18
Neden 2.1
Yukarda vermiş olduğum stereo sistemler olmaz mı? Bütçen 1000TL civarı ise çok iyi bir ses sistemi yapabilirsin bile.
Ama PC için yapılmış locitek mociteklerden pek hayır bekleme.
Sıfır alacaksan locitek almaktansa bu cihaz kat ve kat üstündür.
http://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_harman-kardon-hd-com-1515-avr151-hkts5-5-1-kanall%C4%B1-ev-sinema-sistemi-1154738.html
İlla bu olması da gerekmez. 5.1 eski sistem amplilerden optik ve koaksiyel girişli birçok seçenek bulabilirsin. Bunları 300-500TL gibi fiyata bile bulabilirsin. Bir takım da iyisinden hoparlör temin edersen dadından yinmez.
Üstelik böyle bir sistemi PC harici olarak ta kullanabilirsin. Yani PC den bağımsiz kullanabilirsin.
Şöyle bir ampli alıp yanına da 2 tane iyisinden hoparlör bulursan iş tamamdır.
http://www.boyutdijital.com/SONY-STR-DH130-Amplifier,PR-1266000.html
Aynı ampli burada daha ucuz.
http://urun.n11.com/uydu-hoparlor/magnat-monitor-supreme-202-raf-tipi-hoparlor-cift-P159681097

Hocam öncelikle jet cevaplar için sağolun...
Anlaşılan şu an kullandığım hoparlörlerden vaz geçmemiz gerekiyor.... Tamam vaz geçelim
Neden 2.1... Ben sadece müziği kaliteli olarak dinlemek istiyorum
Vermiş olduğunuz sistemler (sahibinden.com) pek eski geldi be! (:
Vermiş olduğunuz Media markt linkindeki Harman ürünü ''müzik kalitesi nasıldır'' benim film izlemede pek gözüm yok netten indirip flasha atıp Tv den izliyorum zaman zaman...Bir açmazım da odam çok küçük.
Eski 5.1 amplilerden 300-500 liraya bulabilmek hususunda... Malum bu konularda fazla cahilim pek anlamıyorum eğer öneride bulunma zahmetini gösterirseniz bakalım o zaman Aşağı linkteki önerdiğiniz hoparlörü de alırım

ama gönlüm şu kisinden yana

1.Yukardaki iki ürün
2. Eski 300-500 Tl lik Ampli ve  önereceğiniz bir takım iyisinden optik özelliği olan hoparlör
İki seçenekten birini değerlendirin Mutlu Sona Ulaşayım (:

Yanıt #19
Öncelikle bazı şeyleri açıklığa kavuşturalım.
İyi kalite müzik dinlemek istiyorsan eski sistemleri tercih edeceksin.
Yeni sisemleri tercih edersen aynı kalite için ciddi farklar ödemelisin.
Önermiş olduğum sony ampli bile eski model olandan daha kaliteli değildir.
Yani kalite beklentini karşılamayabilir. Gidip bizzat dinleyerek kendin görmelisin. Bunlar sadece giriş seviyesi amatör cihazlardır.
Üst seviye cihazlara da gücün yetmediğine göre fazla seçeneğin yok.
Ama hoparlör kalitesini yükseltmekle işe başlayabilirsin. Çünkü hoparlörler hiç te ucuz değildirler.

Yanıt #22
Önce kulaklık almalısın.
Kendi kendini test etmek için.
100TL lik iyi bir kulaklık 5000TL lik ampli ve hoparlöre bedeldir.
Kulaklık testinden sonra kendi kriterlerine göre cihaz alırsın. Önceki önerilerimi artık kaale alma.
Bu önerileri yaptıktan sonra biraz piyasa araştırması yaptım.
Ne yazık ki tüm piyasa büyük bir kandırmaca içerisinde. Kötü kötü ürünler fahiş fiyatla satışa sunulmuş. Çin işi kötü ürünlerden sadece biraz daha iyi o kadar.

Yanıt #23
Seron  :))  hemen deneyelim.
Denedin mi?
Kulaklık ile sonuç nasıl?
Kusura bakmayın ben bilmeden konuşuyorum ama merak ettim şimdi. Benim de ucuz bir ses sistemim var.
Memnun muyum? Değilim. Ama 25TLlik kulaklığı takınca ve sana verdiğim önerileri uygulayınca memnunum.

Kalite derken de tam olarak ne istendiği çok önemli. Bazı akrabalarım gecekondu çocuğudur. Aşağıladığımdan değil. Ama onlara göre "kaliteli ses" demek full bass kasıp GÜMMMMMMM GÜMMMMMMM GÜMMMMMMM DUMMMMMM DUMMMM diye geçtiği sokaktaki evlerin camlarını titretebiliyor mu? Evde hasta yaşlı bebek yarın erken işe gidecek olan var mı onları rahastsız edebiliyor mu( ;) ) ona bakıyorlar. onlara göre de kalite o işte. şarkıyı söyleyenin sesi hiç duyulmuyor.

Bizim seni yönlendirdiğimiz kalite ise salt berraklık ve güçlülük üzerinedir. Yani yukarıda anlaşmış gibi görünüyorsunuz ama, yine de meseleyi taa en baştan ele al, sonra sayfalarca konuşulan şey geyik olmasın diye diyorum. ;)  :)

Elimden çok eski model ses kartları geçti. Bu ses kartlarından bir tanesi  15TLlik idi fakat, benim memnun değilim dediğim ses sistemi bir anda CANAVAR oldu çıktı. aşırı derece memnun kaldım. Bunca söylediğimin özeti: ==> sorunun ne olduğu hala net değil. ses kartı mı? ampli mi? sen mi tatminsizsin ya da sen yukarıda bahsettiğim şahıslara mı özeniyorsun??? ( ;) )
Haydi kolay gelsin çok konuştum :D

Yanıt #24
Önce kulaklık almalısın.
Kendi kendini test etmek için.
100TL lik iyi bir kulaklık 5000TL lik ampli ve hoparlöre bedeldir.
Kulaklık testinden sonra kendi kriterlerine göre cihaz alırsın. Önceki önerilerimi artık kaale alma.
Bu önerileri yaptıktan sonra biraz piyasa araştırması yaptım.
Ne yazık ki tüm piyasa büyük bir kandırmaca içerisinde. Kötü kötü ürünler fahiş fiyatla satışa sunulmuş. Çin işi kötü ürünlerden sadece biraz daha iyi o kadar.
Benim kaliteli Müzikte müzik, diye tutturmamın sebebi güzel müziğin hangi türde olursa olsun bana huzur vermesi eee insan %45 psikiyatrik özürlü olunca da bu bir ihtiyaç haline geliyor  :)
Creative'nin 60 TL lik kulak içi kulaklığı var şuan bende pek memnun kalmadım zaten 
Kulaklığı hemen yarın alayım hocam yeter ki bir öneride bulunun... Kulak üstü olsun

Yanıt #25
Denedin mi?
Kulaklık ile sonuç nasıl?
Kusura bakmayın ben bilmeden konuşuyorum ama merak ettim şimdi. Benim de ucuz bir ses sistemim var.
Memnun muyum? Değilim. Ama 25TLlik kulaklığı takınca ve sana verdiğim önerileri uygulayınca memnunum.

Kalite derken de tam olarak ne istendiği çok önemli. Bazı akrabalarım gecekondu çocuğudur. Aşağıladığımdan değil. Ama onlara göre "kaliteli ses" demek full bass kasıp GÜMMMMMMM GÜMMMMMMM GÜMMMMMMM DUMMMMMM DUMMMM diye geçtiği sokaktaki evlerin camlarını titretebiliyor mu? Evde hasta yaşlı bebek yarın erken işe gidecek olan var mı onları rahastsız edebiliyor mu( ;) ) ona bakıyorlar. onlara göre de kalite o işte. şarkıyı söyleyenin sesi hiç duyulmuyor.

Bizim seni yönlendirdiğimiz kalite ise salt berraklık ve güçlülük üzerinedir. Yani yukarıda anlaşmış gibi görünüyorsunuz ama, yine de meseleyi taa en baştan ele al, sonra sayfalarca konuşulan şey geyik olmasın diye diyorum. ;)  :)

Elimden çok eski model ses kartları geçti. Bu ses kartlarından bir tanesi  15TLlik idi fakat, benim memnun değilim dediğim ses sistemi bir anda CANAVAR oldu çıktı. aşırı derece memnun kaldım. Bunca söylediğimin özeti: ==> sorunun ne olduğu hala net değil. ses kartı mı? ampli mi? sen mi tatminsizsin ya da sen yukarıda bahsettiğim şahıslara mı özeniyorsun??? ( ;) )
Haydi kolay gelsin çok konuştum :D
Seron o müzikler benim için gürültüden başka bir şey değil ... Aynen söylediğin gibi benim de istediğim salt berraklık ve güçlülük bu konuda anlaştık (:

Yanıt #26
Esasen ET'siz @seron  a tatilde dinletmiş olduğum 90dbA full band müziği arkadaşa da dinletsem memnun olacaktır sanıyorum.
Ama bu tekniğin ne olduğunu ne serona ne de başkalarına anlatabilmiş değilim.
Sadece @ozgurece için iyi kalite bir ampli yaptım. aten o da sesin kalitesini anlamaya başladı. ;D
Kulaklık önerecektim ama kulaklık piyasası da aldatmaca içerisine girmiş. Kefil olabileceğim hiçbir ürün bulamadım.
http://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_sennhe%C4%B1ser-px-100-%C4%B1%C4%B1-%C4%B1p-114-db-kulak%C3%BCst%C3%BC-kulakl%C4%B1k-siyah-1060673.html
Eh işte diyebileceğimiz bir kulaklık bile kaç para olmuş.

Bir zamanlar bu firmanın HD250 modeli vardı.Onu allayıp pullayıp markalara göre adapte etmişler.
http://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_sennhe%C4%B1ser-momentum-2-%C4%B1-brown-kulak%C3%BCst%C3%BC-kulakl%C4%B1k-apple-uyumlu-1164027.html
Neymiş ELMA uyumluymuş >:( GED ULA ORDAN. Ne elma uyumu. Kulaklıkların da içine etmişler.

Yanıt #27
Kulaklık mı dediniz, buyurun BABA bir Kulaklık , bir kere bu kulaklık ile müzik dinledin mi , başkada hiç bir kulaklığın sesini beğenmessiniz.  Uzun yıllardır kullanıyorum ,her ne kadar zaman içinde yıpransada sesi DEHŞET. Kulaklığın esas sesini Mr_YAMYAM Hocamın Modifiye yaptığı Technics de Keşfettim.

L G 42 LM 620S LED TV
N E X T 10000 UHD Android Hibrit 4K
N E X T YE MACHINA 3D - ID 0001628
N E X T YE 2000 X CI PLUS
A S U S K53 SD

Yanıt #28
Sayın yamyam ağabey,

Söylediklerin doğrudur. Meseleyi konudan uzaklaştırmadan iki çift laf koyup çekileceğim.
Mesele şudur ki millet ÇAKAL olmuş. Bu durumdan ben de memnun değilim ama öyle.
Haksız da değiller. Çoğunluk APTAL olunca, firmalar "ülen herkes aptaaal? Eeee? ne diye kalite üretiyoruz ki? Dünyada topu topu iki elin parmağı kadar anlayan var. O halde maliyete ve o kadar uğraşmaya katlanmaya gerek yok. uydurup uydurup gaktırıverelim gaari" diyorlar.

Haksızlar mı?
Hıyar...pardon, hayır.

Yanıt #29
Kulaklık mı dediniz, buyurun BABA bir Kulaklık , bir kere bu kulaklık ile müzik dinledin mi , başkada hiç bir kulaklığın sesini beğenmessiniz.  Uzun yıllardır kullanıyorum ,her ne kadar zaman içinde yıpransada sesi DEHŞET. Kulaklığın esas sesini Mr_YAMYAM Hocamın Modifiye yaptığı Technics de Keşfettim.

İşte kulaklık BUDUR.
HD250 de benzer özelliklere sahip idi.
Özgür bu arkadaşımıza sendeki ses sistemleri hakkında ecik bilgi versen de bilgilense.
Eski cihazlar mı yeni cihazlar mı. Optik girişli mi yoksa takma girişlimi. Artık ne şekilde anlatabilirsen anlat.
Esasen anlatmakla da olacağını sanmıyorum. Arkadaş izmirdeyse çığır yanına koy PC ye bir baba arabesk ecik dertlensin.
NE DERSİN ;D