Ana içeriğe git

Konu: Kablosuz klavyeyi kablolu hale getirmek (274 Kez okunmuş)

• 07 Osman
  • [*][*]
Kablosuz klavyeyi kablolu hale getirmek
Merhaba uzun yıllar önce severek kullandığım ve atmaya kıyamadığım A4tech marka kablosuz klavye/fare setim var.  Son zamanlardaki denemelerimde sık sık bağlantı kopması gibi sınıtılar yaşıyorum.  Klavyenin içindeki devreye klasik usb veya ps/2 bağlantılı bir klavye gibi bağlantı eklenerek kablolu hale getirilebilir mi ? Klavyenin elektronik devresinin resimlerini çeksem yardımcı olabilirmisiniz ?

• erg123
  • [*][*][*][*][*]
Ynt: Kablosuz klavyeyi kablolu hale getirmek
Yanıt #1
Resimlerini bi at bakalim olur niye olmassin

• Mustafa281
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #2
Sanmıyorum arada alici-verici var basit bir iş değil olursada uğraştırır.

• erg123
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #3
Alici verici data transferi yapmiyor mu usb de bu var klavye elektrigini pilden almiyormu buda usb de var

• Mustafa281
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #4
Alici verici data transferi yapmiyor mu usb de bu var klavye elektrigini pilden almiyormu buda usb de var
Bence olmaz çünkü usb alıcı devresinin içinde minik bir kart var verici bu karta komutları gönderirir yani şu ki  klavyeyi bağlamak istiyorsanız D+ ve D- kablolarını klavyenin neresinden alıpta pcye bağlamayı düşünüyorsunuz bunu bize açıklayın ?

• erg123
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #5
Ben icini gormedigimden pek birsey diyemem sadece mantik yuruturum. "D+ ve D- kablolarını klavyenin neresinden alıpta pcye bağlamayı düşünüyorsunuz bunu bize açıklayın ?" Dediniz o klavyede verici karta bu girisler yok mu gene diyorum mantik olarak dusunuyorum. Kafama yatmayan 3v mu yoksa bost lu 5 v ile mi calisiyor

• 07 Osman
  • [*][*]
Yanıt #6
Arkadaşlar, bu gün resimlerini atacağım, şu an işteyim. İnşallah olur.

• 07 Osman
  • [*][*]
Yanıt #7
Resimler bunlar. Detaylı bilgi isterseniz akşam verebilirim devre üzerinde.

• erg123
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #8
Resimleri goremiyorum

• erg123
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #10
Simdi merak ettigim bu klavye kartindan yan tarafa giden kablo mause mi gidiyor mausu icindemi. Gordugum kadariyle icinde 3v var yukseltici yok

• Mustafa281
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #11
Resimler bunlar. Detaylı bilgi isterseniz akşam verebilirim devre üzerinde.

Bu tür cihazlar her zaman hassastır yapacağınız her işlem risklidir klavyenin çöp olmasını istemiyorsanız kurcalamayın o klavyeyi harici olarak dışardan batarya ile besleyebilirsiniz ama kablolu yapmak imkansız ha datasheet okuyabiliyorsanız entegrenin üstündeki numarasını girerek bütün bilgilere ulaşabilirsiniz ama dediğim gibi sadece okumakla kalabilirsiniz.

• erg123
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #12
Mustafa281 o entegrede bile a4tech etiketi var tam okuyamadim ama firma entegrenin numrasini saklar dedigin gibi hassas kart ile klavye baglantisina dikkat etmek lazim arkadas alici verici islem gormuyor demisti batarya ile beslese birsey olmaz alici verici isini nasil cozecez onu kavrayamadim bu klavyenin sistemi karisik usb den 5v gelsede 3v a dusurmek gerekir maliyet artar bu sefer klavye parasina gelir

• seron
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #13
Uğraşmayın çocuklar olmaz.
25-30 Liraya A4 klavye alın kullanın. olmaz o iş.
Usta değilim. Sadece hobistim.
Yanıtlarıma bakarak beni usta zannetmeyin.

• erg123
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #14
Aynen seron ustam bu kadar teferuatli beklemiyordum buna dc dc boost falan falan lazim klavye parasi tutuyor