Ana içeriğe git
Konu: Hard disk yandı mı ? (119 Kez okunmuş)

Ynt: Hard disk yandı mı ?

Yanıt #15
Diske kesinlikle elleme.
Voltaj verme.
Sökme.
Çalıştırmaya çalışma ve de;
Kartını kafana göre değiştirme!

Aynı karttan bulsan bile diske zarar verme ihtimali yüksek.

İnternet ortamlarından okuduğum dedikodulara göre bazen kartı birebir değiştirmek bile yeterli olmayıp; eski karttaki bazı çiperi bu karta aktarmak gerekebildiğini okumuştum.

Şimdi senin yapabileceğin tek şey, Milli Egemenlik caddesine gidiyorsun.
Orası da neresi?
Murat paşa camiine gel. Otomatik pilotu Güllük caddesine doğru çevir. 250 knot deniz mili ile seyret. orada sağlı sollu bilgisayar bakımcıları ve ikinci el bilgisayar parçacıları göreceksin. Yeşilgönen Günısıyı gördüğün an, autopilota 90derece sola dönüş komutu ver. yolu karşıya geçip o günısıcının oradan sap sokağın içine. aşağı doğru taaa eski hükümetin oraya doğru yürü. sağlı sollu yine ikinci elciler göreceksin. sahafçılar mahafçılar vardı hani. hah! oralarda benim daha evvel alışveriş ettiğim bilgisayarcılar vardır. oralardan hurda harddiskleri uygun fiyata al. iki tane alırsan daha iyi edersin. benim bilgisayarcıyı bulursan daha iyidi ama maalesef adını hatırlamıyorum. yeşil gönenden sapmadan ana cadde üzerindekilere gidersen kazık yeme ihtimali çok yüksek. o çakaloğlu çakallar daha evvel yepyeni anakartı bedavaya alıp, ikinci el bir rama üstüne para almaya kalkıştılar daha evvel. ama yine de deneyebilirsin. muhtaç olduğunu belli etme. " yaa çok da önemli değilde işte, aynısından bitane daha olsun istiyorum bad sectorlu bile olsa olur" falan de. yoksa acısından bir yıl... sen anladın onu :D
Anladim abicim pazartesi ilk işim oraya gitmek sende bulursan bu harddiskten mutlaka bana haber eyle  :)