Ana içeriğe git
Konu: Hurdadan Alınan Cihazların Bakım ve Onarımı. (875 Kez okunmuş)

Ynt: Hurdadan Alınan Cihazların Bakım ve Onarımı.

Yanıt #45
Anladım Onursal Hocam , ama gerçekten sizin cevabınıza çok güldüm, elemanın işi çözme sürecini aklıma getirince . :))  Bu arada AU BUS bağlantısı ile uzaktan kumanda bu playerde kullanılabiliyor az önce denedim. Daha önce konuştuğumuz ürünleri
DİJİTAL TO ANALOG OPTİK TOS SES SİSTEMİ OPTİK ÇEVİRİCİ ve VCD DVD CD-ROM TEMİZLEME SETİ LENS CLEANER sipariş verdim.Her ne kadar azda olsa ses kayıpları olsada şu anki çözüm yolu.

L G 42 LM 620S LED TV
N E X T 10000 UHD Android Hibrit 4K
N E X T YE MACHINA 3D - ID 0001628
N E X T YE 2000 X CI PLUS
A S U S K53 SD

Yanıt #46
CD/DVD LENS CLEANER yanlış sipariş.
Senin alet sadece CD okur. VCD veya DVD okumaz. O temizleyici CD izi barındırmıyorsa okunmayacaktır.

Yanıt #47
Ürün açıklamasında bunlar belirtilmiş. Ama dediğiniz gibiyse o zaman gidip elden almak gerekicek.
CD DVD CD-ROM DVD-ROM TEMİZLEME KİTİ
Ana Özellikleri :
Tüm CD,VCD,DVD,CD-DVD ROM için kullanabilirsiniz..  
Leke ve iz bırakmadan kusursuz temizleme sağlar..  
Leke oluşumuna karşı direnç oluşturur..  
CD çalarda lazer yumuşak kuru temizleme optik sistemi için

L G 42 LM 620S LED TV
A S U S K53 SD

Yanıt #48
Tamam.
Eğer CD okuyucuları için uygunluk belirtilmişse sorun yok.
Demekki içerisinde CD için izler de kaydedilmiş.

Yanıt #49
Onursal Hocam Sony Tunerde VFD ekran ışıkları bana biraz zayıf, sönük gibi geldi. Bunun için mainboard üzerinde veya power suply boarda değiştirebileceğim eleman varmı ?Sizin öneriniz doğrultusunda bende yapmaya çalışırım.

L G 42 LM 620S LED TV
A S U S K53 SD

Yanıt #50
Mr_YAMYAM Hocam ben bunu bulabildim sizde bakarmısınız ona göre sipariş vereceğim. Yardımlarınız için çok Teşekkürler.
http://kumandadunyasi.com/urun/sony-rm-t-550-muzik-seti-kumandasi-oem/

Cihaz Service Manual Pdf dosyasını bu linke yükledim.
http://dosya.co/sx3sm81ibx9d/sony_ta-a57_ta-d509.pdf.html
L G 42 LM 620S LED TV
A S U S K53 SD

Yanıt #51
PDF olarak görünen dosya bende EXE olarak açılıyor.
Sistem linux olduğu için de olası bir böcük işlemiyor.
Kumanda modeli aynı ise sorun olacağını sanmıyorum.

Yanıt #52
Onursal Hocam siz yanlış yerden dosyayı indiriyorsunuz bakın aşağıdaki resimde ok ile işaretledim. Link açıldıktan sonra 2 , veya 3 saniye bekleyin ok ile gösterdiğim Dosyayı İndir (Mavi Renkli çerçeve içinde)  oradan dosyayı indiriyoruz. Diğer yazan yerde Reklam için program exe si indiriyor sanıyorum. Ben linki yeniledim
L G 42 LM 620S LED TV
A S U S K53 SD

Yanıt #53
İndirmiş olduğum dosya service manual.
Service manualde uzaktan kumada hakkında bilgi yok. Hangi model kumandaların kullanıldığına dair bir bilgi edinemedim.

Yanıt #54
Evet Service Manual , ben user manual hiçbir yerde bulamadım malesef.  SONY TA-A57 Manual yok. Ben düşündüm ki sizin bilginiz ve tecrübeniz mutlaka vardır. Cihaz 1991 Model.

Bu kumandayı satıcı verdi ama kendisi özellikle söyledi bu cihazın kumandası bu değil dedi. Kumanda sadece Tuner ve CD Player ları AU BUS üzerinden kontrol edebiliyor Anfi sesini açıp kısamıyorum.

L G 42 LM 620S LED TV
A S U S K53 SD

Yanıt #55
Ne yazık ki benim de bilgim yok.
Tek çare var.
O cihazda hangi model kumanda kullanılıyorsa öğrenip sipariş vermek.

Yanıt #56
Evet YAMYAM Hocam anlıyorum ama bir öğrenebilsem sipariş vereceğim hiçbir yerde bilgi kırıntısı Yok Malesef. Ne yapalım bizde sesini el ile açıp kısarız.
L G 42 LM 620S LED TV
A S U S K53 SD

Yanıt #57
Gezerken rastlarsam haber ederim.

Yanıt #58
İndirmiş olduğum dosya service manual.
Service manualde uzaktan kumada hakkında bilgi yok. Hangi model kumandaların kullanıldığına dair bir bilgi edinemedim.

Aslında kutu içeriği kısmında belirtilmiş olmalıydı. Ancak Cihazın servis manueline bakınca REM. sensörü olmadığını gördüm. Yazmalarına gerek te yok aslında yani. Ancak dışarıdan müdahale ile (Au Bus) UK kontrolü yapılabilir. UK alıcısı bir ihtimal CD çalarda olabilir.

Yanıt #59
Evet UK alıcısı Tuner ve CD Playerda var.  AU BUS ile kontrol sağlanıyor. Bugün TA-A57 yi AKAI nin yerine Aldım. Örnek veriyorum CD konumundan Tuner e geçişte sesi otomatik 3 seviyesine alıyor kendi kendine kısıyor VIDEO konumuna alınca ses 5 seviyesine kendi kendine geliyor Ses tuşu üzerindeki led yanıp sönüyor. Sanıyorum her bağlantı için ayrı ses seviyesi hafızaya alınmış.Ben cihazı açtığımda ses potunun arkasında küçük motor takılmış. Mevcut uzaktan kumanda ile ses kontrol yapamıyoruz, sesi açıp kapatamıyoruz.
Bu arada Onursal Hocam AKAI  AM-U2 nin sesi hafif daha TATLI (Loudness Konumunda ) Yani TA-A57 ye bir tokat Patlattı. Sizin Modifiye yaptığınız AKAI AM-U2 (Loudness Konumunda )BABA. Ama TA-A57 nin  Görseli  Spectrum Analyzer ortadan dışarıya veya aşağıdan yukarıya ,Görsel Şölen ,çok güzel yapmışlar.

L G 42 LM 620S LED TV
A S U S K53 SD