Ana içeriğe git
Konu: Güler misin, ağlar mısın! Dünyanın en saçma yeni icadı: USB Killer (62 Kez okunmuş)

Güler misin, ağlar mısın! Dünyanın en saçma yeni icadı: USB Killer

Merhaba arkadaşlar.

Bu başlığı açmak için beni gaza getiren şey, sadece icadın kendisi değil; gerek ilgili videolara yapılan yorumlar, gerek makaleler altındaki yorumlar, gerekse "nerde bulabilirim" "nerden alıyoz" gibisinden saçma sapan iletiler...

USB killer 2015'de bir Ru(z)s sözde güvenlik uzamanı tarafından yapılmış ve söylentilere göre bir video yaparak "yakında bunu üretip satacaaam haaaaa" demiş ve dediğini de yapmış. (iyi ... yemiş)

neden kızdığımı ve sizinle paylaşmak istediğimi anlatacağım sabırlı olun.

Bildiğiniz USB bellek düşünün. Hah, onun içini boşaltın, yerine SMD süper kapasitörler ve bu kapasitörleri şarj-deşarj yapan bir devre düşünün. Hah, koyun o devreyi bu usb kutusunun içine.

Sonra bunu bir bilgisayara takarak şarj edin. İçindeki devre kondansatörlere 200VDC yüklüyor.

Daha sonra da bozulmasını istediğiniz(?) bilgisayara takın.

Bilgisayarınız bozulacak, iş göremez hale gelecektir.

işte bu işe yarıyor. (Yemin ederim bakın şaka değil)

Efendim neymiş, insanlara yüksek voltajın zararlarını... ee şey pardon, yüksek voltaja karşı dikkatli olunması mıydı... neyse.

Bir başka dedikoduya göre, vay efendim bilgisayarında önemli birşey varsa, aha aniden polis basarsa, bunu takıyomuşun, verilerin güvende kalıyomuş. (polislik ne işimiz varsa?! Hayırdır hacı?)

İnadedip, araştırmaya devam ettim...

Yok öyle değilmiş, test amaçlıymış...

Bilgisayarımıza zarar veren virüsler de neymiş, bir yenisi daha eklenmişmiş: usb killer. ya bilgisayarımıza bundan takarsak ne olacakmış...

Anlamadınız değil mi? merak etmeyin ben de anlamadım. beni sinirlendiren şey sadece bu değil.

Youtube'da bir ecnebi video çekmiş. Bir sürü bilgisayara sırasıyla taka taka güzelim bilgisayarları yakıyor ve her yakışta sanki afedersin bir bok var gibi "vuaaaaaaaauuuuvv! gördünüz mü ne oldu?! Çok süper bir şey bu dostuuum!" falan gibi saçmalıyor.

video üstüne video, video üstüne video... (tabi ki hepsini izlemedim merak etmeyin)

Oğlum... Hala anlamıyorum bunun güvenlikle ne alakası var? Voltajın zararları ile ne alakası var? Güvenlik testi ile ne alakası var?
Allah rızası için birisi açıklasın...
Ben bunu bilgisayarıma taktım, anakartı yaktım.
Eeee? Harddiskin yandığından nasıl emin olacağım?
Harddisk yandı.
Oğlum o harddiski alırlar, içini söker yine alacaklarını alırlar... Sonra da içine bade... neyse tamam sakinim birşey yok.

Gelelim bizimkilerin yorumlarına.

Adı lazım değil bir bilişim sitesinde bu konunun tanıtımı yapılmış, kısa bir alıntı makale ile... Yine tam ve doğru bir bilgi yok tabii...
Yorumlara bakayıım dedim, sayfayı aşağı kaydırdım.
Kimisi "yanılmıyorsam içinde birkaç süper kağasitör var, bir de invertör var. invertör voltajı yükseltiyor sonra da..." (nasıl çalıştığı mı lazım?)
Kimisi" yaaa nerde satılıyoooo" (hemen git al koş)
Kimisi "Türkiyeye geldi mi acaba nerden getirtiyoz" (alibabada vardır bir haftada gelir koş koş)
Kimisi "bence fake'dir lan öyle şey mi olur bilgisayarda koruma devresi oluyo" (o mu lazım?)
Kimisi "bunu alan teröristtir Türkiyede yasaklanmalı bence" (oğlum merak etme, yurdum insanı bunu alacak kadar APTAL ise, teröre zaten gerek yok)

Hey Yarabbim sen bana sabır ver!...
Yahu bir Allahın kulu da çıkıp dememiş "AGA BU NEDİR? NE GEREK VARDIR? ÇIKAR HARDDİSKİ ÇARP YERE"

Arkadaşlar. Başlık gereksiz oldu. Ama aklımı kaçıracağım. Bu "ürün" 100 dolar (BAKIN NE DİYORUM: YÜZ AMERİKAN DOLARI) civarında bir paraya satılıyor ve tahminimce dünyanın birçok yerinden talep görüyor.

son derece akılsızca ve gereksiz bir ürün. Bu haliyle niyeyse aşırı derecede fazla abartılı anlatılıyor ama ne olduğu ve tam olarak ne işe yaradığı anlatılmıyor. Gösterilen sebepler ürünü almak ve fiyatına katlanmak için yeterli değil, saçma.

Bu kadar elektronikle neyle uğraşıyorsunuz bu .................. bu "ürünü" yapıp 100dolara satıyorsa ve sayısız ........................... da alıyorsa niye sizler de "hiçbir işe yaramayan bir hiçbirşey" yapıp satmıyorsunuz?

Eğer son satırlarda rahatsızlık verici birşey var ise, itiraz etmeden kaldırırım. Orada o satırların kalması, "haklıya hakkını vermek" babında şimdilik gereklidir.

Aha da pek gerekli güvenlik aracınız:
http://cdn1.ntv.com.tr/gorsel/_tlwNubmwEOE75VCFBcCaw.jpg?width=620&mode=crop&scale=both&v=20151015101019272&meta=rectangle
Usta değilim. Sadece hobistim.
Yanıtlarıma bakarak beni usta zannetmeyin.